Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért sértő az, ha egy barátom...

Miért sértő az, ha egy barátomnak azt mondom, hogy esetleg ismertessen össze olyan lányismerősével, aki éppen ismerkedne?

Figyelt kérdés
Erre az volt a válasz, hogy ő nem "kerítő". Nem értem, hogy mi ezzel a gond, régen is így ismerkedtek emberek. Behozták a társaságba az egyedül levő ismerőseiket, hátha lesznek, akik megtetszenek egymásnak. Nekem ha lenne párom, és mellette párt kereső lányismerőseim, simán megtenném, semmi kivetnivalót nem érzek benne. Örülnék, hogy segíthetek és összeismertetek embereket.
2021. jún. 13. 23:44
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
49%

A barátod ostoba.

Veled értek egyet.

2021. jún. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
83%

Nem sértő, csak kellemetlen következményei lehetnek.


Ha összeveszel a lánnyal később, akkor hülye helyzetbe kerül, és választania kell, hogy kinek a pártját fogja, egyikőtökkel romlik a kapcsolata. El akarja kerülni ezt.

2021. jún. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
77%

Nem sértő, de ez ne legyen elvárás! Lehet, hogy nem szeretné, ha összejönnél valamelyik lányismerősével, mert az illető valamilyen oknál fogva nem lenne szerinte számodra megfelelő. Vagy téged nem akar rájuk szabadítani. Plusz kicsit kínos is a szitu, ha mindenki számára világos.

Lány vagyok, van egy jó barátom, (akinek amúgy van barátnője) és egy alkalommal megismerkedtem egy barátjával. Ez még nem ilyen szándékkal történt, de onnantól kezdve elég feltűnően igyekezett összehozni minket. Tőle tudom, hogy bejöttem a srácnak, és nekem is tetszett ő, de annyira kínos volt az egész, végül nem lett belőle semmi.

2021. jún. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
73%

Én nőként ezt máshogy látom. Volt olyan ismerős pasi aki azt mondta hogy hozzam már össze egy barátnőmmel. Tudtam hogy bejövök neki, de én nem akartam tőle semmit, és amikor ezt felfogta akkor rögtön ezzel jött, hogy akkor jó lesz egy barátnőm is, csak segítsek. Mint akinek tökmindegy csak lyuk legyen rajta. Nem egy konkrét barátnőmet említett, csak hogy biztos vannak szingli barátnőim, valakivel hozzam már össze. Ez annyira degradáló. Plusz valóban, nekem is az jutott eszembe, ami a barátodnak, hogy én nem vagyok kerítő. Megvan nekem is a saját dolgom, ami nem az, hogy másokat tutujgassak. A párválasztás egy annyira személyes magánügy, hogy mindenki intézze magának, ne kelljen már a kezét fogni.

A másik oldalon is voltam már, amikor valaki össze akart hozni egy ismerősével. Ott meg az volt bennem, hogy felnőtt nő vagyok, nem kell engem terelgetni, meg nem az 1800-as években élünk, amikor kijelöltek az embernek valakit hogy mostantól ő lesz a párja, csak igent kell mondania és boldogan élnek míg meg nem halnak. Szeretném magamnak megtartani a választás jogát, és egyedül is el tudom dönteni hogy kivel szeretnék kapcsolatot, ebbe senki nem ütheti bele az orrát. Sem családtag, sem barát, sem ismerős.

Mindenképpen tolakodó dolog ilyet mondani bárkinek is.

2021. jún. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
75%
Tudja hogy gáz vagy, és nem tudna egy rendes csajt jó lelkiismerettel összehozni veled, mert utána a csaj joggal róná föl neki, hogy egy kreténnel hozta össze.
2021. jún. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
74%
Ha még annyit sem tudsz megtenni, hogy te magad szeded össze azt a lányt, mi lesz később? Én sem bírom ezt... ott az ismerős listám facebook-on, lehet szemezgetni. Ne rajtam függjön, hogy összejönnek-e vagy sem.
2021. jún. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

#4:


"Plusz valóban, nekem is az jutott eszembe, ami a barátodnak, hogy én nem vagyok kerítő."


Na, ez az, amit én tényleg nem értek. Most ha megkér egy barátom pl. arra, hogy ha tudok neki valahol jó állást, mert épp munkakeresésben van, és a személyes ajánlás mindig jobb, akkor legyen az a reakcióm, hogy "figyu már, én nem vagy munkaerő-közvetítő, keress magadnak!". Persze, keressen magának, de attól még egy barát miért ne segíthetne ebben? Baráti társaságok nélkül nagyon nehéz párt találni. Én azt, hogy ebben barátok segítenek egymásnak, sokkal életszerűbbnek érzem, mint idegen emberekkel ismerkedni próbálást fesztiválokon, szórakozóhelyen meg a tinderen, ahol mindenki mindig bizalmatlan, és ahol csak egy idegen vagy. Nem értem ezt a vernyákolást, hogy miért veszi ezt bárki magára, hogy ő akkor most "kerítő". Nem az. Csak egy barát, akitől segítséget kértem valamiben. Ha egy barát tőlem azt kéri, hogy hadd aludjon nálam pár napig, akkor se mondom, hogy "figyelj, én nem vagyok hotel".



"ott az ismerős listám facebook-on, lehet szemezgetni. "


Szóval ahelyett, hogy a lány közös programokra elhozná az ő barátnőjét/barátnőit, és ott összebarátkoznánk, inkább jelölgessek be random barátnőket a facebookon. Ez sokkal kevésbé creepy, tényleg :D

2021. jún. 14. 08:39
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

7, az általad hozott példák nem olyan horderejűek mint a párválasztás témaköre. Persze, egy barát segít a munkában ha tud, meg ott alhat az ember nála.

De az egymás magánéletébe ilyen szinten való belemászás már sok. Az ismerkedés tényleg annyira magánügy, mint pl az, hogy milyen állagút és színűt produkáltál a vécén. Azt sem ecseteli a barátainak normális ember.

Meg amit valaki írt, tök kínos helyzeteket szülhet, ha összehoz két ismerősét/barátját, aztán azok egy idő után szétmennek, és ő marad az ütköző közöttük.

Amivel még bajom van ennek kapcsán, az a "direktség". Úgy lehet barátokon keresztül ismerkedni, hogy összegyűlik a társaság, mindenki hoz magával plusz embereket, a baráti társaságok már csak ilyenek, hogy akaratlanul is ütköznek az emberek a barátaiknak a másik barátaival, megismernek embereket barátokon keresztül, de ez egy spontán dolog, ami magától alakul. Nem ilyen eltervezett hogy "hozzál már össze vele". Ha többször belefutsz egy másik ismerősébe/barátjába mikor vele vagy, és az a másik barát szimpi, akkor lépni kell, mint a felnőttek. Nem megkérni hogy intézze már el helyetted az ügyet, mint az oviban.

Az ember nem várhatja el másoktól hogy oldják meg neki a szerelmi életét. Oké, mondjuk találkozol egy ismerősével aki neked bejön. De annak az embernek is vannak preferenciái, nem valami tárgy amit kinéztél magadnak és megveszed. Nem közvetítőkön keresztül kell megkérdezni hogy el tudna-e képzelni veled valamit, meg afelé terelgetni hogy úgymond arra "kényszerüljön" hogy adott emberrel próbálja meg hogy menne-e. Abszolút nem lesz nagyobb esélyed akkor, ha egy általa jól ismert ember beprotezsál nála. Sőt... Ezt a nők nem is szeretik, nekem sem kéne olyan pasi akit más vezetget, mert egyedül nem mer kezdeményezni. Onnantól hogy valakit kinézel, a te dolgod elérni nála valamit, függetlenül attól hogy ismerős ismerőse, vagy vadidegen.

Ez a "hozzálösszevele" sem annál nem veszi ki jól magát akinek mondják, sem a kinézett embernél.

2021. jún. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Ez mind nagyon jól működik elméletben, ha az embernek vannak ilyen rendszeresen összejárós baráti társaságai meg kialakult kapcsolati hálója. Csak amikor ezek elkopnak, mert mindenki elköltözik meg megállapodik meg dolgozik, és 30 közelében vagy egyedül, nem találsz párt, mert online nem működik (a tinder az a legrosszabb ilyen szempontból), a nagy összejárásoknak, házibuliknak már vége, egyetemre már nem jársz, home office-ban dolgozol egy éve, akkor már nem nagyon tudsz másra gondolni, mint ilyen megoldásokra, hogy direktben megkérdezed a barátaidat. Én elhiszem, hogy te nem vagy ilyen helyzetben. Ha esetleg 30-35 között egyedül leszel és lemorzsolódik az ismerőseid nagy része, akkor majd megérted, miről írok.
2021. jún. 14. 09:12
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

30-35 között vagyok, és egyedül találtam párt.

Megértem azt is hogy nehéz helyzetben vagy, hiszen én is voltam ebben a cipőben, de ez a módszer nekem akkor is visszatetsző.

Akárhol lehet ismerkedni igazából. A boltban a kiflik felett is össze lehet mosolyogni.

A jelenlegit pedig épp online ismertem meg. Az sem olyan "direktbe" ment hogy regisztrálok valami ismerkedős appra és próbálkozok, tök véletlen alakult ki egy sima beszélgetésből.

2021. jún. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!