Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért sértő az, ha egy barátom...

Miért sértő az, ha egy barátomnak azt mondom, hogy esetleg ismertessen össze olyan lányismerősével, aki éppen ismerkedne?

Figyelt kérdés
Erre az volt a válasz, hogy ő nem "kerítő". Nem értem, hogy mi ezzel a gond, régen is így ismerkedtek emberek. Behozták a társaságba az egyedül levő ismerőseiket, hátha lesznek, akik megtetszenek egymásnak. Nekem ha lenne párom, és mellette párt kereső lányismerőseim, simán megtenném, semmi kivetnivalót nem érzek benne. Örülnék, hogy segíthetek és összeismertetek embereket.
2021. jún. 13. 23:44
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, ismerek olyanokat, akik a munkahelyi beajánlásokat is megbánták. Az, hogy valaki a barátom, egyetlen dolog. Nem tudom, párkapcsolatban hogy viselkedik, vagy milyen a munkamorálja.
2021. jún. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Bocs, hogy ezt mondom, de ha jól gondolom, nő vagy, neked kicsit máshogy működik a párválasztás, mint a férfiaknak. Tinderen pl. körülbelül százszoros az esélyed matchelni átlag nőként. Nem ugyanabból a helyzetből beszélünk.
2021. jún. 14. 09:21
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Na és itt az ok, hogy ezt miért nem szabadítanám azokra, akiket szeretek.
2021. jún. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Mi az ok? Hogy leírom, hogy pasiként nehezebb ismerkedni, mint nőként? Próbáltál már pasiprofillal online társkeresőn ismerkedni?
2021. jún. 14. 09:41
 15/41 anonim ***** válasza:
81%
Nőivel sem. De nagyon nem látod át a dolgokat. Ha szerinted bárkivel össze tudsz jönni, akkor hajrá, nem kell hozzá ismerős. Azt ne várd, hogy a barátod vállalja a szarjaidért a felelősséget.
2021. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Csak hogy ne legyen félreértés: az utóbbi hozzászólásokat nem én írtam, én a 10-est írtam utoljára.

Persze, más férfiként és nőként, de abban kiegyezhetünk hogy egyik nemnek sem könnyebb megfelelő párt találni. Mindkét nem esetében máshol vannak a buktatók, de ugyanakkora küzdés.

2021. jún. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

"Nőivel sem."


Akkor viszont tök jó, hogy itt okoskodsz róla nekünk. Nekem is van ilyen hozzáállású lányismerősöm. Elmegy buliba, szórakozóhelyre, fesztiválra, leszólítja 2-3 fiú minden ilyen alkalommal. Neki az a dolga, hogy válogasson. Ő nem érti, hogy mi ezen az ismerkedésen olyan nehéz. Így nekem is menne :)


"Ha szerinted bárkivel össze tudsz jönni, akkor hajrá, nem kell hozzá ismerős."


Én ezt mikor írtam? Légyszi, idézd már ide azt a részt, ahol ezt írtam!

2021. jún. 14. 09:53
 18/41 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, én életemben nem voltam se buliban, se fesztiválon, és senki nem szólított még le.


Azzal, hogy azt mondod, hogy neked annyi elég, ha a másik nő "ismerkedne", tulajdonképpen azt mondod, hogy bárki megfelel. Ha a mikrokörnyezetedben tuti találsz olyat, akivel leélnéd az életed, akkor nagyobb merítésből többet találsz.

2021. jún. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

"Mindkét nem esetében máshol vannak a buktatók, de ugyanakkora küzdés."


Nem tudom, én azt látom, hogy átlag nőként könnyebb (eleve több férfi marad pár nélkül, mint nő). Nőknek akkor nehéz, ha valamiért nagyon nem vonzóak, míg egy férfi sok mindennel tud kompenzálni. De átlag férfiként szerintem nagyon nehéz. Ezek a saját tapasztalataim és másokéi is. Akkor van a legtöbb esélye a fiúknak, amikor még egyetemre járnak. Ott a lányok nyitottabbak, sokan az első kapcsolataikon vannak épp túl, meg akkor még lehet fiatalabbakkal, végzős gimisekkel ismerkedni, akik most keresnek először párt. Én azt látom, hogy akkor van baj, amikor valaki kikerül ebből az egyetemes-tanulókörös-szakkolis közegből, mondjuk szakított a párjával, de már dolgozik, és már csak azok a barátai vannak, akikkel egyetemre járt, vagy a munkatársak. Na, ilyenkor nagyon nehéz ismerkedni, mert már nincs meg az a közeg, ami tele van fiatalokkal, és ahol ki lehet tűnni. A lányoknak a legegyszerűbb felmenni a tinderre meg a badoora, ott ők szoktak is találni párt, de ez a fiúknak nem nagyon működik. Nekem is van egy-két szerencsés kivétel ismerősöm, de ez ritka.

2021. jún. 14. 09:58
 20/41 A kérdező kommentje:

"Azzal, hogy azt mondod, hogy neked annyi elég, ha a másik nő "ismerkedne", tulajdonképpen azt mondod, hogy bárki megfelel."


Nem, én azt mondtam, hogy hozzunk egyedülálló ismerősöket egy társaságba, aztán majd valami alakul.


"Ha a mikrokörnyezetedben tuti találsz olyat, akivel leélnéd az életed, akkor nagyobb merítésből többet találsz."


Ezt a mondatot nem teljesen értem. De a mikrokörnyezetem "kimerült", és egyébként eleve nehéz olyan új emberi kapcsolatokat szerezni felnőttként, amik tartósak. Legjobban szerintem azok járnak, akik fiatalon összebarátkoznak, összecsiszolódnak és aztán megházasodnak. Ők letudták ezt a mizériát egy életre. Ez a felnőttként buliba járkálás, meg tánctáborba menés, hogy ott majd ismerkedjünk meg barátokon keresztül ismerkedni próbálás őszintén szólva elég kínos és szomorú.

2021. jún. 14. 10:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!