Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért sértő az, ha egy barátom...

Miért sértő az, ha egy barátomnak azt mondom, hogy esetleg ismertessen össze olyan lányismerősével, aki éppen ismerkedne?

Figyelt kérdés
Erre az volt a válasz, hogy ő nem "kerítő". Nem értem, hogy mi ezzel a gond, régen is így ismerkedtek emberek. Behozták a társaságba az egyedül levő ismerőseiket, hátha lesznek, akik megtetszenek egymásnak. Nekem ha lenne párom, és mellette párt kereső lányismerőseim, simán megtenném, semmi kivetnivalót nem érzek benne. Örülnék, hogy segíthetek és összeismertetek embereket.
2021. jún. 13. 23:44
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

"A lányoknak a legegyszerűbb felmenni a tinderre meg a badoora, ott ők szoktak is találni párt, de ez a fiúknak nem nagyon működik."


De ha a lány sikerrel jár, akkor ott egy fiú is párt talált.

2021. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%

A pasikra jellemző hogy sokuk nem érzi át a nők helyzetét. Mindig azt mondják hogy a nőknek könnyű. Érdekes módon én nőként átlátom hogy milyen nehéz a férfiaknak, de kevés olyan férfival találkoztam aki fel tudta mérni és látta hogy nőként is ugyanolyan nehézség párt találni, csak más szempontból, mások a problémás pontok.

Azt mondod hogy a nőknek milyen egyszerű, felmennek a tinderre meg a badoora, és ott találnak is párt. Ezek a nők leszbikusok netán? Vagy kit találnak, ha nem férfit? Amennyi nő párt talál, pont annyi férfi is, mivel nagy többségében egy pár egy nőből és egy férfiból áll.

2021. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az emberek azért járnak hobbitáborokba, hogy ismikézzenek, legalábbis én, és akiket ismerek, azért járnak ilyen helyekre, mert érdekli őket.


Azt mondom - bár ez már detour -, hogy a legtöbb kapcsolat azért rossz, langyos, hűl ki, mert mindenki a közvetlen környezetéből választ. Persze, hogy találunk olyanokat, akikkel valamennyire egyezünk. Ez már csak a barátságok miatt is igaz. De gondolj bele, tegyük fel, hogy a környezetemben a legnagyobb "match"-em egy férfival mondjuk 72%-os. Szerintem ennek minél közelebb kell lennie a 100%-hoz, hogy kevesebb kompromisszum legyen. Mert később jönni fog valaki 80-90%-os kompatibilitással, és akkor ott állok, mint egy idióta, hogy ez lehetett volna jobb is.

2021. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:

Igen, csak azt ne felejtsd el, hogy eleve sokkal több pasi van ezeken a platformokon, mint nő. Most gugliztam rá, 70% elvileg a tinderen a férfiak aránya. Jó, hogy a nagy része pár nélkül marad. Ehhez még tedd hozzá, hogy eleve sokkal kevesebb eséllyel kap jobbra húzást egy átlag férfi, mint egy átlag nő.


De teljesen logikus és igaz, hogy egy pár egy férfiból meg egy nőből áll. De ettől még átlag nőnek sokkal könnyebb maga a pártalálás, mint átlag férfinak. Egyébként meg azt látom, hogy a nők egyszerűen jobban elvannak a szingliséggel. Sok nagyon csinos lányt ismerek, aki már 30 közeli vagy afölötti, és évek óta csak válogat. Valamiért senki sem jó. Szexhaverja nyilván van, azt a legkönnyebb szerezni neki. Pasiként ez is nehézkes. A másik meg, hogy a legritkább esetben annak jövök be, akitől én is akarok valamit. Tehát jó, hogy mondjuk a tinderen vagy máshol a duci lánynak tetszem, de azzal nem tudok mit tenni, hogy nekem nem jön be a duci lány. És általában véve azt látom, hogy az átlagos nőkért óriási a verseny, és ők óriási merítésből válogatnak, míg a nagyjából hozzájuk passzoló átlagos férfiak nagyon sokszor azzal küzdenek, mint én.

2021. jún. 14. 10:12
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Mert az átlag nő szebb, mint az átlag férfi. Szerintem nem az passzol hozzá, akit elképzelsz.
2021. jún. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
Egyébként meg nem így vannak az emberek párban, mint egy amcsi filmben, hogy a nerd a nerd-del, a cheerleader a jock-kal. Sokkal több szép nőt ismerek, akiknek randa pasijuk van... ezek nem egyenlítik ki az átlagot?
2021. jún. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

"Nem hiszem, hogy az emberek azért járnak hobbitáborokba, hogy ismikézzenek, legalábbis én, és akiket ismerek, azért járnak ilyen helyekre, mert érdekli őket."


Azért is. De szerintem pl. a tánctábor tipikusan olyan, hogy oda ismerkedni vágyó emberek mennek sokszor. Meg az ilyen felnőtteknek szóló elvonulós táborok.


De bocs amúgy, hogy szóvá teszem, de nem igazán tudom hova tenni ezt az arroganciát ("ismikézzenek", meg úgy általában az egész hozzáállásod ehhez a kérdéshez). Mi azon a lenézni való, hogy felnőtt emberek, akiknek nincs párjuk, akár kétségbeesetten tesznek lépéseket, hogy legyen, mert kapcsolatot, társat, családot akarnak? Nyilván menőbb lenne, ha végigcsajoztam volna a húszas éveimet, vagy ha már lenne mögöttem egy tízéves kapcsolat. Nem így alakult. Hát, bocsánat. Kénytelen vagyok "ismikézni". Nagyon gáz, tudom. De miért is? Attól nem lesz csajom, párom, gyerekem, családom, hogy nézek ki a fejemből, muszáj ismikézős táborokba mennem, társkeresőkre regisztrálnom, bepróbálkoznom. Sajnos hímneműnek születtem, ez azzal jár, hogy utána kell mennem dolgoknak és bizonyítanom kell a hasznosságom. Nem vagyok Rogán Cilike, akinek elég szépen felöltözni, és sorban állnak érte a kérők.



"Azt mondom - bár ez már detour -, hogy a legtöbb kapcsolat azért rossz, langyos, hűl ki, mert mindenki a közvetlen környezetéből választ."


Na, akkor ezzel most nagyszerűen alátámasztottad az én felvetésemet, amiről szól ez a kérdés. Örülök, hogy egyetértünk.

2021. jún. 14. 10:20
 28/41 anonim ***** válasza:
58%

Az ismike nekem az, amikor valamit csak az ismerkedés miatt csinálsz, és ahogy megvan a nő, abbahagyod.


Megnéztem ezt a Rogán Cilikét, hát ha neked ez egyáltalán felmerül, mint opció...

2021. jún. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

"Megnéztem ezt a Rogán Cilikét, hát ha neked ez egyáltalán felmerül, mint opció..."


Mondd, direkt vagy ennyire hülye?

2021. jún. 14. 11:02
 30/41 anonim ***** válasza:
58%

Ne haragudj, de ilyen felfogással nem csodálkozom, hogy nincs párod...


Fejlődj még egy picit, és csak aztán állj neki párt keresni.

2021. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!