Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért sértő az, ha egy barátom...

Miért sértő az, ha egy barátomnak azt mondom, hogy esetleg ismertessen össze olyan lányismerősével, aki éppen ismerkedne?

Figyelt kérdés
Erre az volt a válasz, hogy ő nem "kerítő". Nem értem, hogy mi ezzel a gond, régen is így ismerkedtek emberek. Behozták a társaságba az egyedül levő ismerőseiket, hátha lesznek, akik megtetszenek egymásnak. Nekem ha lenne párom, és mellette párt kereső lányismerőseim, simán megtenném, semmi kivetnivalót nem érzek benne. Örülnék, hogy segíthetek és összeismertetek embereket.
2021. jún. 13. 23:44
1 2 3 4 5
 41/41 A kérdező kommentje:

Annyit írtam, hogy ha én olyan élethelyzetben vagyok, hogy a saját baráti társaságaim feloszlottak, akkor egy haver miért ne tehetné meg, hogy összeismertet emberekkel a sajátjából. Nagyon fárasztó olvasni ezt a sok belemagyarázást meg rosszindulatú értelmezést. Nektek egyszerűen semmi nem jó, mindenáron azt kell kihozni mindenből, hogy a kérdező incel, nyomorult, töketlen, stb. Miközben minden korombeli pasi átéli manapság, főleg a covid óta, hogy milyen rettenetesen nehéz az ismerkedés.


Ha odamegyek a nőhöz, az a baj (mert mit képzelek), ha ráírok facebookon, creepy vagyok, ha tinderezek, felszínes vagyok, ha pedig megkérek ismerősöket, hogy közvetítsenek, akkor meg anyámasszonykatonája vagyok. Ti egy álomvilágban éltek, ahol a sikeres pasi mindig a maga sikerének a kovácsa, és csak az elért eredmény számít, és mindig van valakije. Olyanok vagytok, mint az elkényeztetett gyerek, aki számára a hús az csak úgy terem a hűtőben, és el se tudja képzelni, mi van mögötte. Felesleges itt beszélnünk egymással, mert nem hiteles a nézőpontotok. mivel nem pasik vagytok, nem tudjátok, hogy milyen szinten felétek lejt a pálya. Ez nem szexizmus, nem az intelligenciátokat kérdőjelezem meg, egyszerűen máshonnan nézitek ezt az egészet. Erre mondják, hogy aki halat akar fogni, az a horgásztól kérdezzen, ne a haltól.


Mivel látom, hogy óriási öntudattal rendelkeztek, egészen biztos vagyok benne, hogy tiétek kell, hogy legyen az utolsó szó. Hajrá, írjátok le még egyszer, mennyire idióta, életképtelen, stb. vagyok szerintetek, utána pedig kérlek, felejtsétek el ezt a kérdést, és amikor majd kiemelem, hagyjátok, hogy más is írhasson választ, lehetőleg olyan, aki más szempontból is rálát erre a dologra.


Egyetlen esetben teszek kivételt: tessék megcsinálni azt, hogy egy átlagos pasi képével regisztráltok egy hónapig a tinderre, badoora, akárhova, és számoljatok majd be a tapasztalataitokról. Akkor érdeklődve fogok beszélgetni veletek. Addig viszont feleslegesen okoskodtok bele olyan témába, amire nincs igazi rálátásotok.

2021. jún. 15. 23:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!