Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tennél, ha szemtanúja...

Mit tennél, ha szemtanúja lennél az utcán vagy bárhol egy bántalmazásnak?

Figyelt kérdés

A sümegi kisfiú esete miatt merült fel bennem ez a kérdés.


Pár hónapja a mi városunkban is keringett egy videó, amiben brutálisan megvert 2-3 fiú egy nála kisebb fiút.

Annyira rossz volt nézni és annyira sajnáltam, egyből az jutott eszembe, hogy ha ezt élőben láttam volna, tuti odamentem volna és rájuk szóltam volna. De belegondolva, így nőként, lehet nem lenne a legokosabb odamenni a balhézókhoz, még nekem is bajom eshetne. De ilyen esetben mi a legokosabb, amit tehet az ember? Ha a rendőrséget hívom, addigra lehet komolyabb baja is esne az áldozatnak, ezt pedig nyilván senki nem szeretné, aki segíteni akar a másikon.


Összeszorul a szívem, hogy ilyenek történnek/történhetnek.



nov. 13. 23:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nőként ne kockáztasd a testi épségedet, ha nem muszáj. Hívj rendőrt vagy segítséget, ha ilyet látsz. Kegyetlenkedések, igazságtalanságok sajnos mindig vannak, ezek messze nem a legdurvább emberi gonoszságok, amik a világban történnek. Képzelheted milyen egy elmaradott országban egy hűtlenséggel vádolt nő büntetése vagy egy kolumbiai drogkartell bosszúja egy család ellen, stb stb. Ez van, ha érzel fizikai fölényt a bántalmazókkal szemben akkor segíts, ha nem akkor hívj segítséget.
nov. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom fényes nappal ha ilyet látsz az utcán akkor nem csak te vagy ott. Ha nőként nem mersz vagy nem tudsz közbelépni, szólsz egy (vagy több) felnőtt férfinak aki arra jár.
nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
93%
Én elkezdenék ordítozni hogy rendőr, hívjanak rendőrt. Ez már automatizmus.
nov. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Az itteni eset szürkületben történt, nem sokan jártak arra akkor. Ha épp senkinek se tudok szólni, hogy segítsenek, akkor csak a rendőrséget tudom hívni, addigra meg lehet félholtra verik szegényt vagy el is menekülnek.


Sajnos ez egy olyan dolog, ami ellen nem lehet többet tenni.

nov. 13. 23:55
 5/36 anonim ***** válasza:
80%
Vedd fel a telefonodra valami rendőrös filmből részletet és játszd le.
nov. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
61%

Én nemtudom mivan a világgal komolyan…

Hogy régen nemvolt ilyen halálbaszekálás..vagy csak kevésbé lehetett hallani/tudni ilyen esetekről a kütyük és a net híján?

Én már találkoztam hasonlò szituval

Hozzám képest oersze kis taknyok voltak így gondolkodás nélkül rárontottam a kis xarosokra

Ha viszont meglett emberek lettek volna azért belegondoltam volna hogy most kellek e én oda?lehet teljes joggal nevelik az 1 szerencsétlent?vagy a szerencsétlen rosszkor volt rosszhelyen?olyannal eddig nem találkoztam..hogy felnőtt(ek)vernek valakit…

Vennevan a pakliban hogy megérdemli..

De kölyköknél…naaggyon ritkának kell hogy legyen egy kölyök ahhoz hogy egyedül cukkoljon egy társaságot/párost..

Hanem a tàrsaság/páros pécézik ki egy kis szerencsétlen kölyköt akire rászálnak… és akkor a szitu adja magát hogy persze hogy nemfogom szònélkűl nézni hogy a patkányság zaklatja a szerencsétlen krapekot…

:D nameg a kis nagy szájuk

Mindketten úgy szaladtak mintha háborúba vinném őket..aztán messziről még ők kiabálják

“Na gyere” s 3nap múlva a buszon mint a laposféreg lapítanak mikor megláttak…

nov. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Szerintem a bántalmazást soha senki nem érdemli meg, legyen szó felnőttről vagy gyerekről. Egyikük sem. Olyan nincs, hogy valakit "okkal" verek szét. A bántalmazás ellen fel kell lépni és ha lehet, megelőzni a bajt.
nov. 14. 00:26
 8/36 anonim ***** válasza:
94%
#7 teljesen igaz, de én a szemet szemért törvényt visszahoznám ilyen esetekre.
nov. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
85%

Nem-e hogy nincs olyan hogy valaki rászolgáljon a pofonra..nemtudom hol élsz de azért vannak olyan szituáciòk amit legjobban experitiven megoldan egy egy sallerrel lehet

Pl kocsma bistro kvház ami..a tombolò részeg aki halálra zaklatja a szegény kocsmás/bistròs stb pultoslányt… (és most gondolom hogy rendes férfiként)mivel jòlnevelt vagy 1. Megkéred az embert hogy necsinálja

2.rászòlsz hogy ne

3.pedig mehet a jòzanìtó jellegű “namostmár elég a szádbol” saller..

Ez tök jogos és még vagy 10en örűlnek hogy naavégre valaki megszabadított ettől a patkánytol…

Vagy

Hazajön az öcsi hogy 2-3 15-6éves suhanc elklípolta…

És teszemazt elvették a bringáját/mobìljàt…

Jó bátty révén igenis gyere öcsi

Mutass az arcába kivolt

1-1tockos aztán ennyje fiaim takarodjatok haza

Személyes tapasztalat

Sineken átvágtatva a sötét kivilágítatlan részen messzebbről ordibál a kis purdé gyerek valami kis vicc késsel hogy adjak neki tàrcàt telefont ami van..

Tudtam hogy nyert ügy :D a lábam alatt millió kő..és akkor ne dobáljam meg a cimbalmost mert jaj az erőszak nem megoldás?

Rámmosolygott a szerencs akkor vasúti kő formájában…persze hogy visszamosolyogtam neki

nov. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
83%

9vagyok

Számomra az erőszak az több esetben lehet hasznos…

Mint a kés…

Egy normális ember kezében eszköz/szerszám

Egy hibbantelméjű kezében halálos fenyegetés másokra…így az erőszak is ha normális ember követi el úgy!!!,hogy bizony az a legjárhatòbb út akkor bizony azis egyfajta eszköz…

nov. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!