Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha ezt tenném tehet valamit a...

Ha ezt tenném tehet valamit a rendőrség? Vagy megtehetem úgyse lesz semmi vagyis nem lehet következménye?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A kérdésem 19 éves vagyok leérettségiztem szeretnék tovább tanulni de egyelőre ez kivitelezhetetlen szóval az jutott az eszembe hogy tegyük fel:


Fogom a kis batyumat (egy kevés pénzt ami van) a bringámat és van egy nagy sátram nekiállok európának

Arra gondoltam hogy elindulok ausztrián keresztül olaszországon át montenegrón keresztül spanyolországba (tudom ez egy nagyon nagyon hosszú út)

de ha én közben megállnék pihenni sátrat vernék (persze nem a városban hanem valahol a város mellett ahol biztonságosnak látszik és nem zargat senki) ott pihengetnék majd ha megpihentem folytatnám az utamat egy nagy túratáskát vinnék magammal ami elfér a hátamon pár váltás ruha stb... fürdést elintézném biztos vannak folyók patakok arra felé is ráadásul jó idő van ( a sátor meg vízálló)

Ha meg elfogyna a pénzem akkor max koldulnék (a gazdag turisták meg a sima emberek is adnak úgy is abból meg vennék kaját stb..)

Nincs semmi a nevem tehát jogilag semmim sincs se házam se semmim tehát ha sátorozok csak úgy a város határban meg ilyen helyeken tudnak valamit tenni? ha igen mit?


Szeretnék világot látni és szeretem a kalandokat is azért is gondoltam erre ti mit gondoltok? Illetve a kérdésemre a válasz? Esetleg ha van hozzám hasonló fiatal akinek lenne kedve csatlakozni azt is szívesen fogadom mert együtt minden sokkal jobb :)



2014. júl. 19. 22:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de szerintem ez b@romság! Megértem, hogy szereted a kalandokat, tök jó, meg minden, de ez felelőtlenség.
2014. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy Montenegró rohadtul nem arra van, már bocsi. :D Az Monaco, ami Franciaországnál van! Ha ennyire nem tudsz tájékozódni, akkor végképp felelőtlenség lenne!

(11-es voltam)

2014. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

hát boccs ne haragudj hogy nem kenem vágok minden kis országot (a nyugatiak többsége nem is tudja hol van magyarország...pedig nagyobbak vagyunk) azért ha nekiindulnék jó előre átznézném az útvonalat és térképet is vinnék magammal (3-at is)


egyébként 19/F vagyok (mert ketten kérdezték priviben is ha esetleg még valakit érdekel:) )

2014. júl. 19. 22:54
 14/22 anonim ***** válasza:
Én szívesen veled mennék, de sajnos egyelőre nem aktuális. Majd esetleg egyszer :)
2014. júl. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez az út még kocsival és pénzzel se lenne leányálom.

Jó eséllyel valamelyik szűk, kanyargós, hegyi szerpentinen érkezne a "megváltás" egy török/bolgár kamion képében... Egyáltalán van fogalmad arról, hogy az osztrák-olasz Alpokban milyen meredekségű hegyi utak vannak? Jó eséllyel már az 1. komolyabb emelkedőn átértékelnéd az egész terved és visszafordulnál...


Aztán olyan apróságokra is kellene forgatókönyv, hogy egy idegen "puszta" közepén 20 km-re a legközelebbi várostól defektet kapsz, elszakadt lánc, lebetegedsz stb.


Fürdés patakban és folyóban. Ahaaa... Egy lányregényben jól hangzik, de például csak Budapesten próbálj meg a Dunában fürdeni. Ugyebár ez eleve tilos (=bírság), meg veszélyes (ha jól rémlik, idén már 8-an fulladtak bele) és lehet, hogy piszkosabb leszel fürdés után, mint előtte. Aztán a városi folyók jó része szennyvízzel szennyezett, ezért elég sok mókás dolgot össze lehet szedni. És majd ha nem 30 fok lesz, hanem mondjuk 10-15 vagy még kevesebb egy őszi estén, akkor megnézném, hogy mennyire lenne kedved megmártózni a hideg, fekete, zavaros vízben.


Továbbá, a nyugati árszínvonal se vicc, sokkal drágább a kaja. Aztán ugyebár az erőszakos koldulás (értsd: megszólítod a járókelőket) szabálysértés sok országban, akárcsak a vadkempingezés. A bírságok pedig magyar pénzekhez mérve iszonyú húzósak. A jogrendben annyira nem vagyok otthon, de a magyar törvényekből kiindulva, lehet, hogy ott is van "lehetőség" leülni a szabálysértési bírság összegét. Nagy öröm lesz egy nyugati cellában mindenféle albán, török, arab és afrikai suttyóval összezárva lenni...

Továbbá, ha elkezdesz arcoskodni a helyi rendőröknek, hogy úgyse tudnak veled mit tenni, mert nincs pénzed, akkor EU-s normák ide-oda, lehet hogy Mr. Gumibot fogja elmagyarázni, hogy egy átlagos nyugati hogyan viszonyul egy büdös, koszos, léhűtő kelet-európaihoz.


Aztán a fő kérdés: mit csinálsz, ha esetleg mégis megérkeznél Spanyolországba? Egy recesszióban levő ország, szűk munkaerőpiaci lehetőségekkel (a többi nyugati országhoz képest), ráadásul egy kib....tt szót se tudsz makogni a nyelvükön? Beállsz a román cigányok mellé koldulni?

Szép kilátások... Hogy lesz ebből bármilyen esély a továbbtanulásra?


Továbbá, én is hatalmas felelőtlenségnek tartom a "vállalkozást", pláne ilyen felkészültség mellett. Az elmond mindent az egészről, hogy Monacót összekeverted Montenegróval (nem egyszeri elírás volt).

Aztán az olyan dolgok, hogy pl. kánikulában egy 50 km-es bicikliúthoz mennyi folyadék kell, el vannak intézve annyival, hogy a "nyugati városokban vannak ivókutak". Persze, majd halál szomjasan félájultan beesel pl. egy Debrecen méretű városba, aztán majd 1-2 órát azzal töltesz, hogy találj egy ivókutat, pláne ha közben besötétedik.

2014. júl. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
38%

Mindenki vissza akar tartani, de szerintem ne hagyd magad és ha tényleg képes vagy erőt venni magadon, vágj bele! :)


Ajánlom figyelmedbe ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=OYT2PjXG1qA


Nézd végig, megéri. :)

2014. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez szerintem jó ötlet, de vadkempingezni tényleg nem lehet, és nem is biztonságos. Állatok,csövesek, útonállók is elég veszélyesek lehetnek éjszaka.

Viszont én pénz nélkül NEM indulnék el.

2014. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

1. A vadkempingezöket megbüntetik, ha nem fizet helyszíni bírságot, illetve nncs az adott országban lakhelye, akkor letartóztatják és elzárják. Az EU-n belül nyilvántartják az ilyeneket (is) és egyre magasabb mértékü büntetést fogsz kapni.


2. Természetes vízekeben mosakodni tilos, környzetszennyezés miatt szintén masszívan büntetnek.


3. Adott esetben ha hözöngsz, a rendörök "véletlen" összevernek, amit utána bizonyítani elég nehéz lenne.


4. Pénz nélkül még Ausztrián sem jutsz át, nemhogy Spanyolországig.


5. Elvileg lehetséges biciklivel- hátizsákkal bejárni Európát, de feltétlen annyi pénzt kell erre tartalékolni, hogy a szállást (kempingek), élelmet, italt (mert a legtöbb országban nincs utcai kút sem), megfelelö gyógyszer-kötszer csomagot elsösegélyként, egészségbiztosítási kártyát, ami egész Európára érvényes, kellö mennyiségü ruhát (mert ugyan nagyobb városokban vannak mosószalonok, de nem ingyen), illetve arra is fel kell készülni, hogy a fagypont közelitöl a 40 fok feletti idöjárásig minden elöfordul.

2014. júl. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
38%

Látszik, hogy az itt válaszolóknak miért nem is sikerülne ez az egész. Kissé magas a komfortzónájuk, lejjebb kéne kicsit adni. Pár jó tanács:

1; Vadkempingnél lebukhatsz, de youtubeon is van egy ember, aki végigvadkempingezte már Ausztriát, olaszban is volt.

2; Persze, megtámadhatnak, veszélyes környékek, stb., hát akkor maradj otthon ha ennyire beszari vagy, az élet veszélyes. (A negatív válaszolóknak szól)

3: Hogy utcazenélj, nem rossz ötlet, több esélyed van nagyobb bevételre.

4: Ha kifogynál bármi ötletből, menj be kolostorokba, vagy katolikus, vallásos házakba, tuti megszánnak és kaját is kapsz. :)

5: Nem olyan elvetemült ötlet, mint azt sokan tartják, de akiknek az a normális hogy ledolgozzák a munkahelyen az idejüket, aztán hazamennek TV-zni, persze hogy őrültségnek tartják. :D 20/F

2014. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

#19-es, ez nemcsak kényelmi kérdés.


Egyszerűen racionálisan kell végiggondolni az egészet.


Mérleg "rossz" serpenyője: a kevéske pénzét is elveri, közben se fog semmi olyan képességre/képzettségre szert tenni, mely a jövőbeni boldogulását segítheti. Sőt, jó eséllyel megbírságolják és pénz híján szabálysértési őrizetbe csukják pár napra/hétre egy tök idegen országban.

Aztán 0-hoz közelítő kerékpáros tapasztalattal rögtön olyan országúti kalandba akar belevágni, ami hegyi szakaszokat és jó eséllyel nemzetközi teherforgalmat tartogat.

Az élelem, ivóvíz, tisztálkodás SEMENNYIRE sincs megoldva/eltervezve, gyakorlatilag a "majdcsak lesz valahogy" kategóriába esik. Márpedig ha valaki egész nap intenzív fizikai munkát akar végezni, akkor még az átlagostól is több ételre/italra van szüksége, különben csak szenvedés az egész. Megnézném, hogyan teker valaki napi több 10 km-t, miközben pl. 2 hete nem evett normálisan.

A szállás szintén SEMENNYIRE nincs megoldva. A vadkempingezés egyrészt veszélyes, másrészt pedig tényleg büntetik mindenhol.

Az pedig csak "extra", hogy koszosan és büdösen koldulni meg tarhálni KELL mindenféle idegentől pusztán az életben maradásért. Magyarul, ez 100% csöves életmódot jelent, ami a nyugati világban a civilizáltsági fokozat legalját jelenti.

Aztán ugyebár semmilyen vészforgatókönyv sincs baj esetére: elég, ha csak egy közepesen komoly hányós-fosós vírust szedsz be valamelyik folyóból, ami miatt napokig fel se bírsz kelni. Ezalatt az idő alatt ugyebár se kaja, se víz (holott több literre lenne szükséged), rosszabb esetben még más emberek sem, így egy ennyire triviális dologba is bele lehet pusztulni, pláne ha mindezek mellett 35-40 °C van a sátorban.


És a mérleg "jó" serpenyője mit tartogat?

Pénz? Nem.

Munka? Nem.

Tudás/képzettség? Nem.

Csak ilyen megfoghatatlan dolgok, hogy "kaland".


Amondó vagyok, hogy először próbáld ki "kicsiben" a dolgot: például Győr-Nyíregyháza oda-vissza (csak ebben sincs igazi hegyi szakasz).

2014. júl. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!