Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti is sajnáljátok a hajléktala...

Ti is sajnáljátok a hajléktalanokat?

Figyelt kérdés

Néhány napja rám szakadt a szabadidő, és bejártam a várost, vettem egy-két holmit a kedvenc boltomban, beültem egy hangulatos kávézóba, olvastam...Az egyik utcában a földön ült egy fiatal nő, olyan 30 körüli. Koszos volt és szomorú, kezében egy "Segítsetek" tábla, mellette meg egy papír pohár, ahová gyűjtötte az aprót. Egy pillanatra nekem is eszembe jutott, hogy pár hónapja még nem voltam messze attól, hogy én is hasonlóan végezzem. Végül nem adtam neki pénzt, mert ha aprót adok, azzal csak a lelkiismeretemen segítek, azon kívül meg már csak egy húszezres volt nálam.

Egyszer adtam pénzt egy fiatal lánynak, aki éjjel a főtéren énekelt valami népdalt albánul talán. De neki sokan adtak.


Normális, ha ennyire mély hatással van rám néhány idegen sorsa?


21l


2015. szept. 13. 11:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Nem nem.
2015. szept. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Némelyik annyira durva, hogy minden emberből kivált érzéseket.

A 18. villamos ahogy kiér a dunapartra, tavaly óta ott rohad egy idős bácsi, mindíg fel van húzva a nadrágja, hogy látszódjon hogy rohad a lába. Pont a villamos megállókat választja magának, így ha ott megáll, az összes utas azt bámulja. Nagyon nem értem, hogy bírja ki, már 1 éve ott van, azt hittem már csak hetei vannak hátra. Biztos kukacos meg minden... Ezeken nem lehet segíteni sajnos.

2015. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
A sajnálat sajnos nem segít rajtuk.
2015. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ. Egy 30 év körüli fiatalt rohadtul nem tudok sajnálni. Dolgozzon! Aki akar, az talál munkát, legrosszabb esetben gyárban, sor mellett, az ilyenek szimplán büdös a munka, aki fiatal létére koldul. Az utcai zenélés már más tészta, ők már dolgoznak, vagy tesznek valamit és nem csak várják a pénzt.
2015. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Persze, minden jóérzésű embert elszomorít, hogy sokaknak így kell élniük, akármiért is kerültek oda.
2015. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj hogy sokan nem is szorulnak rá, egyszerűen a saját hibájukból vannak az utcán. Kiírják hogy éhes vagyok, aztán ha adsz neki ételt, eldobja, meg rád kiabál. Vagy épp drogra/piára költi a pénzt. Ez miatt valószínűleg sokan nem adnak a valódi rászorulóknak. Ráadásul sok hajléktalan részeges, büdös, volt hogy adtam egynek egy kis pénzt, erre ölelgetni akart a mocskos ruhájával (gázul hangzik, megértem hogy örült, de akkor is...)

Szoktam látni fiatalokat, róluk mindig az jut eszembe, miért nem megy el dolgozni? Biztos nem könnyű a semmiből várat építeni, de ha én bírok melózni, ő is tudna. Inkább naphosszat gubbaszt az aluljáróban.

2015. szept. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 opened paradise ***** válasza:

Hasonlóképp vagyok velük én is...

Valamiért ők érintenek meg a legjobban. Talán mert annál,hogy minden baj után nem mondhatják,hogy "nem baj,hazamegyek,elbújok a világ elől és csak alszom",nem is tudok rosszabbat elképzelni.

Bennem mindig az tartja a lelket.

2015. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

*Végül nem adtam neki pénzt, mert ha aprót adok, azzal csak a lelkiismeretemen segítek, azon kívül meg már csak egy húszezres volt nálam.


Miért is írod ki ezt a kérdést? mikor semennyire nincs rád mély hatással a nyomor látványa?

Rád semmilyen hatással nincs. Csak hazudsz. Ha lett volna, elmentél volna, felváltod a pénzed és minimum 5eFt-ot oda nyomsz a kezébe.


Ennyit az írásodról.

2015. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Azon gondolkodom, hogy hogy lehet valaki ennyire álszent és képmutató mint te kérdező.
2015. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem. Én is több mint valószínű néhány év múlva már ott leszek kint és az egész a legkevésbé sem érdekel.
2015. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!