Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti is sajnáljátok a hajléktala...

Ti is sajnáljátok a hajléktalanokat?

Figyelt kérdés

Néhány napja rám szakadt a szabadidő, és bejártam a várost, vettem egy-két holmit a kedvenc boltomban, beültem egy hangulatos kávézóba, olvastam...Az egyik utcában a földön ült egy fiatal nő, olyan 30 körüli. Koszos volt és szomorú, kezében egy "Segítsetek" tábla, mellette meg egy papír pohár, ahová gyűjtötte az aprót. Egy pillanatra nekem is eszembe jutott, hogy pár hónapja még nem voltam messze attól, hogy én is hasonlóan végezzem. Végül nem adtam neki pénzt, mert ha aprót adok, azzal csak a lelkiismeretemen segítek, azon kívül meg már csak egy húszezres volt nálam.

Egyszer adtam pénzt egy fiatal lánynak, aki éjjel a főtéren énekelt valami népdalt albánul talán. De neki sokan adtak.


Normális, ha ennyire mély hatással van rám néhány idegen sorsa?


21l


2015. szept. 13. 11:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

42%-os, te sem érted, amit zagyválsz.

Semmilyen hatással nincs rám a nyomor látványa? Éltem benne, és csak egy hajszál választott el az utcára kerüléstől, de ezt említettem fentebb is.

2015. szept. 13. 13:11
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
Legalább megpróbálhattad volna, hogy odamégy hozzá és megkérdezed, hogy húszezresből tud-e visszaadni! :D
2015. szept. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%

11 Ha éltél volna benne, akkor azt lépted volna amit én tettem.


Nekem még csak 20 eFt sem volt a tárcámba csak 7 ez7er 1 hétre, mögöttem 3 gyerek, de 2000-t odanyomtam az idősebb nőnek, aki a közért előtt szégyenkezve kért pár Ft-ot mert nem evett, és a nyujdíja csak pár nap múlva jött meg.


Szóval ennyit a minuszolásodról meg a szövegedről.


Aki volt nehéz helyzetben, vagy van az segít a legjobban . Te sosem voltál.

2015. szept. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
13+ Jah és tanítónő volt az idősebb nőci, tiszta és az 5.kerületben.
2015. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
*Jah és nyugdijas tanítónő volt az idősebb nőci, mint később kiderült. Több mint 40 év munkaviszonnyal a háta mögött.
2015. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%
Pedig amikor adtam lila gőzőm nem volt a hátteréről.
2015. szept. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A kisgyerekeket sajnálom, meg azt, akin tényleg látom, hogy nagyon beteg. A többit, főleg rossz tapasztalatok után, nagyon nem tudom sajnálni. A nagy részük alkoholista, és iszonyat bunkó, ráadásul sokan még simán tudnának munkát is találni (olvastam valahol, hogy valaki ajánlott volna fizikai munkát egy csoport hajléktalannak, hát nem volt nagy tolongás). Lehet, hogy túlzottan megkövült a szívem a normálisakkal szemben is, de amikor megátkoznak, ordibálnak, hogy túl kevés a pénz, egyik ismerősömet arcon dobták az odaadott szendviccsel azzal a dumával, hogy ha már szendvicset ad neki, akkor ne már ilyen szar párizsi legyen benne, hanem minimum téliszalámi... meg bőg, hogy nincs pénze zsemlére, aztán 2 perc múlva vígan eszi a fagyit, szorongatva a töményet...
2015. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
41%

"Nekem még csak 20 eFt sem volt a tárcámba csak 7 ez7er 1 hétre, mögöttem 3 gyerek, de 2000-t odanyomtam az idősebb nőnek, aki a közért előtt szégyenkezve kért pár Ft-ot mert nem evett, és a nyujdíja csak pár nap múlva jött meg."


Húú ez milyen nemes tett volt. Egy idős nő helyett, aki elbaszta az életét, inkább éhezzenek a te gyerekeid... bravó. Te hülye vagy már bocs. 5000 forintból egy család csak nyomorogva él meg. Szóval ne szidd a kérdezőt, te aki a saját gyerekét koplaltatja, csak azért, hogy ilyen álszent dumákat lenyomhasson.

2015. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Egy tanárnonek legalább 100 ezer a nyugdíja 40 év után... Nem tudom milyen kiadásai vannak de furcsa..
2015. szept. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ha én lenék az állambácsi kapna mindenki egy második esélyt, de ha azt is elszúrnák, akkor már nem érdekelne a sorsuk.
2015. szept. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!