Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Akik 2000's években voltak...

Akik 2000's években voltak tinézserek ti hogy emléksztek vissza arra az idoszakra?

Figyelt kérdés
Gondolok azokra akik pl. 2002-ben voltak 14 évesek, hogy emlékesztek a gimire, a kozosogre? A techkina fejlodésére, az emokra, a délutáni MSN-ezesére, a bandázására, a grafittikra és hasonlokra?

2016. jún. 14. 09:22
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én 2000-ben 20 éves voltam, a legkirályabb időszak ez az ember korában szerintem. Már nincs család és még nincs család, tehát szüleid vannak, meg nőid :D Ugyanez a helyzet a suli-meló viszonylatban is, tehát minden van, és még sincs semmi. Mindent megtehetsz, de mégse tehetsz semmi olyat, mert már te felelsz magadért, de mehetsz ide-oda és addig, amíg tetszik, és persze a zsetont már te hozod össze rá, tehát felértékelődik a pénz (ami mindig kevés), a pénzzel a munka (ami egyre több) és az arra szánt idő (ami szintén egyre kevesebb). Egyszerűen, jó.

A 2000-res évhez kapcsolt (ezredfordulós) misztikumok nagy része persze nem vált be, de a '90-es évek végét, és a 2000-res évek elejét javarészt ez övezte. Valahogy felszabadultabbaknak láttam az embereket akkor, kevesebb volt a bekorlátozás. Amit akkor megtehettünk (pl éjszaka Bp, belváros, vadidegen társaságok félig szétcsapva, de jókedvűen, összeverődve, az éjszakai buszok vagy épp a taxik sofőrjeivel karöltve, úgy igazán tudtak bulizni, szinte minden hétvégén). Ezt ma már nem tudom elképzelni sem. Ahogy teltek az évek, inkább fáradtunk, minthogy szinten tartsuk magunkat, és most, közel 16-18 évvel később elképzelhetetlen lenne, hogy ugyanúgy működjön. Egy vadidegen? Hogy hozzám szóljon? Még rám se nézzen! kategória. Nem csak nálam persze, hanem ezt globálba látom.

Akkor a tizenévesek még nem nyalták a fészbúkot, mert ők még nem ezen szocializálódtak. 2000-be még csak a 384 kbit-es (48 KB/s) adsl net volt a sláger, és éppen áttérhettünk W98-ról WXp-re :D Nemám fészbúk, amin ma szocializálódnak a gyerekek, hanem igazi lan/wan partik, de a lényeg, hogy az egész személyes volt, emberközeli. Ez mára elveszett. Virtuális gyerekek vannak, akik élőbe utálják egymást. Akiknek a virtuális életük az igazi, és az igazi valami ZS kategóriás játékkal ekvivalens.

Én nagyon félek, hogy mi lesz újabb 16-18 év múlva, amikor sokkal inkább szembesültök majd ennek a hátrányával, mint én (mi) most. Kb annyi emberség nem lesz az akkori generációban, hogy ha az utcán fetreng valaki, akkor le se köpjék. Pont az ember veszik ki az emberiségből.

Na szóval, jó volt 2000-be 20 évesnek lenni! :D

2016. dec. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
Koszonom a választ, még johetnek bármikor, nagyon érdekelnek!! :))
2016. dec. 6. 19:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!