Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vannak emberek akik fizikailag...

Vannak emberek akik fizikailag képtelenek táncolni?

Figyelt kérdés

Nem arról beszélek, hogy nem érzik a ritmust, bár sokszor azt sem, hanem egyszerűen a lépések nem jönnek maguktól...

A tánc görcsös próbálkozás, és mindig elbuknak, hiába gyakorolnak, a próbálkozásaik mit sem érnek.

Nem érzik, nem értik. Ciki, de a bulikban ülnek, és ők az elsők akiket haza kell húzni, mert nem táncolják ki a piát, és 2x annyit isznak, mert csak ülnek.


Sokan mondják, hogy csak érezd a ritmust, csak mozgasd a tested. De mi van ha a testem robotszerű? Semmilyen ilyen mozgásra nem képes. A csípő nem tekeredik, a mozdulatok, a lábak össze vissza topognak.


Arra lennék kíváncsi, más magán vagy a baráti körében tapasztalt e ilyesmit?

Nálam ez már lassacskán depresszióhoz vezet.

Nagyon rossz érzés az is, hogy a párom mással táncol, de engedem neki, mert ő tud és imád táncolni, én pedig nem tudok vele táncolni. Nem veszem el tőle a lehetőséget, hogy táncoljon, hisz élvezi, de mégis fáj, nem az, hogy ő mással táncol, hanem az, hogy ennyire falábú vagyok.


Ebben a témában érdekelnének a válaszok.



2017. nov. 16. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én ilyen vagyok, semmi ritmusérzékem, olyan esetlen vagyok.:)
2017. nov. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igen, pont engem írtál le.
2017. nov. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Jelen!
2017. nov. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Haverom deréktól lefelé lebénult egy ejtőernyős balesetben.
2017. nov. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én ilyen vagyok.


Maga az alapvető létezési formám is feszült. Mindig mondják hogy feszülten ülök, feszülten mozgok, mint egy robot. Táncolni néha próbáltam maximum, de csak közröhej tárgyává teszem vele magam így hagytam inkább.

2017. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Kérd meg a barátod hogy gyakoroljatok otthon magatokban, tanítgasson már téged is ha annyira szeret táncolni te meg ennyire szarul érzed magad emiatt.
2017. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Bihar Valatonon ***** válasza:
Pl van az a stílus ami én is vagyok, hogy olyan zenére ami nem jön be semmiképp sem tudok táncolni, ami viszont át jön ott eltudom engedni magam és élvezem de a társas témák az inkább hagyjuk :D
2017. nov. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Régebben tàncoltam , szerettem is meg ment is , de egy kb 40 centis fém rúddal a làbamban màr nem megy "hàla" egy frontàlis autóbalesetnek . Így nem hagy a tànc , de a jàràs se megy olyan könnyen ahogy kellene . 18F
2017. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

a tánc nem szól másról, csak arról, hogy elengeded magad eldobva a gátlásaid. persze most nem azokról beszélek, akik mondjuk versenytáncosok, társastáncolnak, balettoznak, hanem bármi ilyesmi, csak ilyen buliban lötyögésről. mert ott az szokott menni..rázod magad, és kész, ehhez nem kell különösebb tánctudás, csak hogy jól tudd érezni magad. én pl. utálok táncolni, ezért nem is "tudok", nem szoktam. kifejezetten cikinek érzem, pedig ott van egy csomó ember, akik szintén csinálják, de én akkor se. valahogy nem visz rá a lélek, hogy én elkezdjem rázni a testem x millió ember előtt :D de még itthon egyedül sincs hozzá kedvem. nem szeretem, és kész, de mondjuk ez engem sosem zavart. ha jól akarom érezni magam, akkor inkább csak iszogatok, hülyülök, stb, de ez a tánc téma nekem sose feküdt. :D

19/L

2017. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

De olyan fadarab vagyok, hogy "lötyögni" se tudok.

De ismerek még ilyen embereket.

A lötyögés nálunk az, mikor a kezünket mellközelben laza ököltartásban le fel mozgatjuk egyszerre a lábunkkal fel le mint egy trambulinra ejtett deszka.


A párom tanított táncolni.

Neki és másoknak csak úgy jön, felveszik a másik mozgását. Én a lépéseket számolom oda vissza és csak lépegetek és ez is nagy koncentrációmba kerül. Az pedig, hogy elengedjem magam... nehéz megmagyarázni egy táncolni tudó embernek azt, hogy nem vagy rá képes, bármennyire is tanítgatna...

2017. nov. 16. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!