Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 16 éves vagyok és a szüleim...

16 éves vagyok és a szüleim nem engednek el bulizni. Mi csináljak? Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Más szülők örülnének, ha a gyerekük nem nyomkodná a telefonját egész nap, végre kimozdulna, az enyémek meg itthon tartanak mindig. Az összes barátnőm volt már bulizni, csak én nem. És ne jöjjön senki azzal, hogy majd ráérek 18 éves korom utan bulizni, mert akkor már oda a fiatalságom.


Kérdeztem már, hogy miért nem engednek. Azt mondták, hogy azért, mert féltenek.


Ok, értem én, hogy féltenek, de tök ciki, amikor az osztálytársaim hétfőnként a pénteki vagy a szombati buliról beszélnek, én meg nem tudok hozzászólni a témához.



2019. márc. 16. 20:33
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
A szüleim ismerik a barátaimat és a barátaim szüleit is. Mégse engednek el.
2019. márc. 16. 21:09
 12/32 A kérdező kommentje:

Mostmár tudom, hogy túlzas volt azt írni, hogy oda a fiatalságom,de ha 18 után mennék bulizni, akkor olyan gáz lenne.


Nem csinálnék ebből a bulizasból rendeszert, mondjuk havonta-2 havonta elengedhetnének hétvégén.

2019. márc. 16. 21:13
 13/32 anonim ***** válasza:
33%

8-as 😂😂

Ha nem tetszik a rendszer, kedves kérdező, akkor verd a s.gged a földhöz, ahogy anyám mondta mindig a hisztikorszakomban.

Ne várd azt, hogy 16 évesen majd egyből az éjszakába mehetsz. Először igenis bizonyítanod kell, hogy éretten és megbízhatóan viselkedsz egy buli közepén is még akkor is, ha ittál. Ennek bizony lehet a része az is, hogy tudomásul veszed, hogy a szüleid éjfélkor szépen hazavisznek.

Simán lehet, hogy pár ilyen alkalom után (persze ha nem saturészegen balhézol, hogy márpedig te nem mész haza) már sokkal jobban bíznának benned és elengednének többször/hosszabb időre is. De neeeem, neked ez nem kell. Hát akkor nem lesz itt bulika, ha nem vagy hajlandó valami egyezségre. 16 évesen anyádék felelnek érted, ezt kellene megérteni.

2019. márc. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
68%

És milyenek ezek a barátok?

Egyébként 15-16 évesen volt, hogy még fiúkat is vittek haza szülők. Senki nem gondolta gáznak a helyzetet és azt sem amúgy, ha valakit nem engedtek el. Kiközösítve sem lettek ezek az emberek, csomó más programon ott voltak, pl közös sportolás, vásárlás, strand stb.

Értem, hogy rosszul esik a szüleid döntése, de egyrészt ez nem a világvége, másrészt ha te is hajlanál valami köztes megoldásra, akkor lehet, hogy könnyebben igent mondanának, de ezt már fent kifejtettem, nem akarom magamat ismételni.

2019. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
56%
Ki ez a sok idióta hozzászóló? Úgy beszélnek, mintha ők sose lettek volna fiatalok, és mindenki maradjon otthon és kussoljon....... Engem anyám 16 évesen engedett el először bulizni, egyszer egy másik városban buliztam egész éjjel.. Mondd meg nekik, hogy ez marha igazságtalan, mindenki mást elengednek, senkinek nem szokott lenni semmi baja, tonkretesznek ezzel stb... Én nem hagynám magam... És igen 16 már az a korszak amikor simán mehet a tini bulizni... Ne szórakozzanak már..
2019. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Hogy jönnének ertem éjfélre, ha a buli akkor kezdődik?
2019. márc. 16. 21:20
 17/32 anonim ***** válasza:
Semmi baja lenni*
2019. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
39%

Én 21 múltam és - kapaszkodj meg - soha egyetlen "klasszikus" buliba be nem tettem a lábam. Soha sem vágytam, semmi értelme. Hidd el, vannak jobb időtöltések is attól, mint, hogy szombat vagy péntek este holtrészegre idd magad, netán mást is művelj... Persze nem azt mondom, hogy mindenki holtrészegre issza magát, csak azt, hogy a szüleid feltehetőleg azért nem engednek el, mert nem bíznak meg benned. Ha esetleg a felelősségteljes viselkedéseddel példát mutatnál, akkor lehet, hogy enyhülnének.

18 évesen pedig még csak kezdődik az élet - egyetemen majd annyit bulizhatsz, amennyit akarsz (legalábbis nem fogja neked ezt senki megszabni).

2019. márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

14-es hozzaszóló:

Milyen köztes megoldas?

2019. márc. 16. 21:21
 20/32 anonim ***** válasza:
51%

#15


Látszik, hogy csak valami falusi bulin voltál. Itt Budapesten csak a baj van az ilyen 16 évesen már nagyfiúkkal és nagylányokkal. Ott rókáznak az utcán és egész este kerülgetni kell őket. Az éjszaka a felnőtteknek van, nem véletlen, hogy nem engednek be a normálisabb helyekre 18 alattiakat. Énis voltam 16 évesen bulizni, házibulin, ahol a rendező szülei otthon voltak. 16 évesnek szórakozóhelyen nincs keresnivalója.

2019. márc. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!