Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 16 éves vagyok és a szüleim...

16 éves vagyok és a szüleim nem engednek el bulizni. Mi csináljak? Hogyan győzzem meg őket?

Figyelt kérdés

Más szülők örülnének, ha a gyerekük nem nyomkodná a telefonját egész nap, végre kimozdulna, az enyémek meg itthon tartanak mindig. Az összes barátnőm volt már bulizni, csak én nem. És ne jöjjön senki azzal, hogy majd ráérek 18 éves korom utan bulizni, mert akkor már oda a fiatalságom.


Kérdeztem már, hogy miért nem engednek. Azt mondták, hogy azért, mert féltenek.


Ok, értem én, hogy féltenek, de tök ciki, amikor az osztálytársaim hétfőnként a pénteki vagy a szombati buliról beszélnek, én meg nem tudok hozzászólni a témához.



2019. márc. 16. 20:33
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy hülyeség... Városban töltöttem az éjszakát és kapaszkodj meg, nem rókáztam, pedig voltunk vagy 3 kocsmában...;)) De csak lightos beszélgetés,ivás,nevetgélés stb. volt. És igen is van keresnivalója, de csak mértékkel kéne inni, és nem hülyeségeket csinálni. Az ilyenekből lesz a lázadó, akit nem hagytak élni a szülők...
2019. márc. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

18-as hozzaszóló:

Lehet, hogy te nem vágytál, de én vágyok. Hogy mutassak példát? 4-es 5-ös tanuló vagyok, megcsinálom a házi munkát, anyának állandóan segítek a konyhában, vigyázok a kistesómra. Mi kell még?

2019. márc. 16. 21:25
 23/32 A kérdező kommentje:

20-as hozzászóló:

Engem is házibuliba hívtak el. De nem mehettem. Szórakozóhelyekre meg be se engednének.

2019. márc. 16. 21:26
 24/32 anonim ***** válasza:
76%

Látom itt mindenki csak kötekedni tud, de sebaj, már tudtuk hogy ilyen az oldal.

Kedves kérdező, az a lényeg hogy fokozatosan csináld. Ne rögtön azzal kezdd hogy engedjenek el egész éjszaka bulizni egy idegen helyre, hanem először menj el beülni valahova egy pár haverral. Először csak öttől hétig, majd kilencig, majd 11-ig stb. Szépen fokozatosan hozzá fognak szokni hogy már abban a korban vagy hogy kezdesz eljárogatni ide-oda.


És egyáltalán nem gáz 18 után elkezdeni bulizni, a legtöbb helyre hivatalosan csak 18 felett engednek be.


Ami még sokat segít ha jók a jegyeid, vagy segítesz a házimunkában. Pl ha megbeszéled a szüleiddel hogy xy-nél lesz egy házibuli és ha elenednek akkor megteszed ezt és azt, akkor mégha nem is egyeznek bele, látni fogják rajtad az igyekezetet. Meglágyul a szívük és arra gondolnak hogy egy ilyen jó lányt csak el lehet egyszer-kétszer engedni. (Persze hogyha tényleg betartod amit ígértél, pl mosol, vagy rendet raksz,ilyesmi.)

És hidd el, az sem katasztrófa ha csak 1-2 év után eresztenek el. A vannak barátaid buli nélkül is élhetsz elegendő szociális életet. De sok szerencsét!

2019. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

24-es válaszoló:

Mindig segítek anyanak a házi munkába, a szobámat meg evidens, hogy én takarítom. Jó tanuló is vagyok.

2019. márc. 16. 21:30
 26/32 anonim ***** válasza:
26%
Kérdező te nagyon buta vagy. Egy tipikus elrontott tini pitsa vagy
2019. márc. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Majd akkor fogom megtanulni, hogy mi az élet, ha bezarnak a házba és nézek ki a fejemből? Egyszer élünk nem?
2019. márc. 16. 21:33
 28/32 anonim ***** válasza:
18%
Az életet nem a buliban fogod megtanulni. Az csak kikapcsolódás, köze nincs az életben való sikerességhez.
2019. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
39%

A 24-est támogatom én is és mellesleg egy szerencsétlen azóval nem írtam, hogy a kérdezőnek tilos lenne bárhova is mennie.

De nehogymár szar szülő legyen az, aki a 16 éves gyerekét csak éjfélig engedi el az első pár alkalommal (nincs olyan, hogy egy házibuli csakis akkor “indul el” - ez a résztvevőköm múlik, ha 8-kor kezdtek, 4 óra alatt bőven ki tudod tombolni magad) vagy szeretne érte menni, mert nem akarja, hogy hajnalok hajnalán mászkáljon.

2019. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Itt van egy zene ami teljesen hozzád illik...


[link]

2019. márc. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!