Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi van az energiaitalban, ami...

Mi van az energiaitalban, ami annyira káros, hogy mindig felháborodás van miatta?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá, de így kívülről semmi durva dolog nincs benne. Cukor fele annyi van egy 0,25-ös Hellben, mint egy 0,33-as Pepsiben, koffein van benne, igen, de akinek van esze, az tudja úgyis, hogy mennyit lehet inni. Szeszes italokban meg van alkohol, mégsem sír miatta annyi ember, hogy alkoholos, nem lehet majd mértéket tartani, sőt, az még menő is, ha valaki másnaposan összehányja magát egy bokorba. Ezen kívül van benne tartósítószer és színezék, ami megtalálható... mindenben? Értem én, hogy nem valami egészséges ez így együtt mind, de tényleg annyira egészségtelen, mint előadják? Tudtommal taurin már tiltott kis hazánkban.

nov. 1. 12:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Egy doboz emergiaitaltól extrém eseteket kivéve senkinek nem lesz semmi baja. A baj velük, ha sokat iszol belőle. Biztos van olyan, aki havonta egyszer iszik ilyet, de én jellemzően olyat látok, hogy aki energiaitalt fogyaszt, az tényleg napi rendszerességgel issza, az meg már úgy káros.


Persze túlzás ez a nagy tiltás meg ellenpropaganda, de kis hazánkban ugye még az is szabályozva van, hogy az iskolai menzákon nem lehet só kirakva, mert az mennyire káros már.

nov. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
8%
Szívritmuszavart tud okozni hirtelen, ami halálos kimenetelű
nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Én sem értem, nincs benne annyi koffein, hogy különbözzön a kávézástól aminek hatalmas hagyománya van, nagyon sok ember kávézik, napi 3 elég alap, de még öt hat kávé is le megy egyeseknek és még ez sem üti meg a káros szintet. Soha semmikor nem volt ebből még probléma csak most amikor energiaital formában viszik be sokkal kisebb mennyiségben mint a kávézó emberek.
nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Az a probléma vele, hogy korlátozás nélkül hozzáférhetnek a gyerekek is, akik körében divat ah energiaital fogyasztás. Sokszor egyiket isszák a másik után, ami rosszulléthez vezet.

Nálunk nem divat, hogy a gyerekek kávézzanak, és amelyik iszik is kávét, nem olyan iramban issza, mint sok gyerek ez energiaitalt. Ez a probléma.

Amúgy ja, önmagában nem feltétlenül károsabb.

nov. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzékelem, hogy akkora felháborodás kísérné az energiai italokat, amire azt lehetne mondani, hogy az már különleges.

Kb annyival van a chipsek előtt, amennyivel veszélyesebb is, és egyik sem akkor problémás, ha ritka alkalmanként fogyaszt valaki, mértékkel.

Az, hogy nem egészséges, fölösleges kalória, kb senkit nem érdekel addig, amíg nem produkál tüneteket, é energiaitaltól már nekem is sikerült megijedni, azóta nem is ittam.

Akkor 3-4 energia ital elfogyasztásának lett a következménye "rossz ütemű szívdobogás".

Ismerek olyat is, aki napi szinten megiszik 1-2 energia italt, nem volt még problémája vele, de olyat nem ismerek a környezeteben, aki nyilvánosan hangoztatná az ellenérzését, legfeljebb nem issza.

Az interneten meg mindenből szenzációt kell csinálni, ahhoz a legjobb mód, ha fenyegetve érzi magát az olvasó, kb semmit nem szabad megenni, meginni, mert mindennek van káros hatása.

nov. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha mértékkel iszod akkor ihatsz energiaitalt, alkoholt, kávét, kólát, akármit. Ha nem tudod a mértéket, akármelyiktől bajod lesz. Az energiaital talán egy picit rosszabb a kávénál és a kólánál, mivel több benne a cukor mint a kávéban és több benne a koffein mint a kólában. Persze a kávét is lehet 3 cukorral inni, meg a legnagyobb kiszerelésű Starbucksos kávék tuti károsabbak mint egy energiaital. De heti 1-2-szer akármelyik belefér.
nov. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
19%

Állítólag egy dobozban annyi koffein van, mint 3 eszpresszó kávéban. Nem tudom.

Én amúgy is utálom, egyszer nem kértem a munkámért pénzt, az illető küldött egy karton energiaitalt a boltjából, elosztogattam mindet.

nov. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%
Tévedsz, kb. egy erősebb eszpresszóban van annyi koffein, mint egy energiaitalban.
nov. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Nem vitatom az összetételét és azt sem, hogy mértékkel fogyasztható, de a gyerekek tekintetében itt nagy a baj.

Tanárként dolgozom és sajnos látom/láttam káros hatásait sok esetben. A baj ott kezdődik, hogy hozzájutnak és utána rászoknak. Már az általános iskolások egy része azzal indítja a napot, az energia ital hatására bepörög, feszült, ideges, nem bír órán nyugton ülni, magatartászavaros lesz, jellemző a motorikus nyugtalanság, kényszermozgások stb. Utána ennek nagyon gyorsan elmúlik a hatása, ilyenkor a gyerek enerválttá válik, a szervezete kifárad a felpörgéstől. Emiatt újabb és újabb energiaitalt "szerez be" magának. Ez a jelenség sajnos egyre gyakoribb és egyre kisebb gyerekek is rászoknak. Ilyen szempontból ez rosszabb mint az alkohol, mert nem gondolják, hogy káros, sokszor a szülő veszi meg a gyerekének. 😥

nov. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

9

Igen, igen, csak szerintem a szülőnek kellene megnevelni a gyerekét, és nem az a megoldás, hogy betiltunk mindent.

nov. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!