Kezdőoldal » Ételek, italok » Alkoholmentes italok » Mi van az energiaitalban, ami...

Mi van az energiaitalban, ami annyira káros, hogy mindig felháborodás van miatta?

Figyelt kérdés
Nem értek hozzá, de így kívülről semmi durva dolog nincs benne. Cukor fele annyi van egy 0,25-ös Hellben, mint egy 0,33-as Pepsiben, koffein van benne, igen, de akinek van esze, az tudja úgyis, hogy mennyit lehet inni. Szeszes italokban meg van alkohol, mégsem sír miatta annyi ember, hogy alkoholos, nem lehet majd mértéket tartani, sőt, az még menő is, ha valaki másnaposan összehányja magát egy bokorba. Ezen kívül van benne tartósítószer és színezék, ami megtalálható... mindenben? Értem én, hogy nem valami egészséges ez így együtt mind, de tényleg annyira egészségtelen, mint előadják? Tudtommal taurin már tiltott kis hazánkban.

2023. nov. 1. 12:00
1 2
 11/20 Duenna ***** válasza:
32%

Mivel a neve energia-ital, azt jelenti, hogy a test, a szív és az agy számára energiát biztosít a koffieinen keresztül. Általában egy doboz energiaitalban körülbelül 1 adag kávé tartalma van. Egy felnőtt ember, aki vigyáz az egészségére, maximum 2 adag kávét iszik naponta. Egy 15-25 éves megihatja ennek a többszörösét is, vagyis ha két doboz energiaitalnál többet iszik, akkor a koffein miatt károsíthatja az egészségét. Az energia-ital meghajtja a szívet, ez szívritmus-zavart okoz, ez emeli a vérnyomást, az agy nem bírja a megnövekedett vérnyomást elvezetni, ezért kaphat akár egy agyvérzést is.


Tehát az energiaitalt csak akkor érdemes inni, amikor tényleg energiát kell adni a szervezetnek, hogy valamit elvégezhessünk fizikailag vagy szellemileg, akkor is maximum 2-3 dobozzal. Tehát nem lehet úgy inni, mint más üdítőket, az energiaital nem erre való.

2023. nov. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
28%

Hiába kapott minuszt a 11-es, a koffein nagyobb mennyiségben, hosszútávon igenis szétcseszi a szervezetet. Éppen ezért akarják, ugyanúgy 18 éves korig tiltani a megvételét, mint a ciginek és az alkoholnak is. Azok is rosszak, igen és undorítóak, de az energiaital, a koffein ugyanúgy függővé tehet.

A főnököm napi 6 doboz energiaitalt iszik, vizet nem is iszik mellé, egy másik munkatársam napi 5 csésze kávét iszik, az is ugyanolyan káros.

2023. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
33%
#9, gondolom nem biológiát tanítasz, mert a cukorfüggőséget sikerült jellemezned.
2023. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
19%

#1 "A baj velük, ha sokat iszol belőle. Biztos van olyan, aki havonta egyszer iszik ilyet, de én jellemzően olyat látok, hogy aki energiaitalt fogyaszt, az tényleg napi rendszerességgel issza, az meg már úgy káros."


Csak azt nem sikerült megemlíteni, hogy mitől, ki szerint és milyen módon káros. Szimplán káros, mert káros, ez közismert tény (az 1-es válaszoló szerint)

2023. nov. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%

14

Nem tudom mit vársz. Tanulmányt linkeljünk be a koffein káros hatásairól? Egy pohár bor sem ártalmas, vagy havi 1 szál cigi. De legyen csak függő a 14 éves gyereked, legyen az alkohol, cigi, vagy koffein. Majd ha tönkremegy a mája, tüdeje, szíve akkor is gyere ide és írd le nyugodtan, hogy ez kamu, mi az hogy káros?

2023. nov. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%
Egyrészt amit már írtak, hogy gyerekek korlátozás nélkül hozzájuthatnak a koffeinhez. Másrészt az energiaitalok műanyagból vannak, tehát a koffeintől függetlenül mérgezőek.
2023. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Senior Séf ***** válasza:
20%

Egyik legnagyobb bűne a nátriumbenzoát. Ez egy, az idegrendszerre ható ízfokozó, ami függőséget okoz.

Másik nagy bűne, hogy (ha csak időlegesen is, de) blokkolja az immunrendszert.

2023. nov. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%

17 ezt a sok hülyeséget honnan?

Az Na-benzoát először is tartósítószer, nem ízfokozó. Nem tudok róla, hogy függőséget okozna, de általában amúgy sem szokott energiaitalban lenni.

2023. nov. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
50%
1-1 naponta szerintem nem annyira káros. Viszont tudok olyanról, aki naponta többet is megivott, és tele volt adrenalinnal. Gondolom, mondanom sem kell, hogy annak egy szép napon egyszerűen csak le fog állni a szíve és vége, meghal. Nekem is volt olyan egyszer, hogy egy nap hármat is megittam, mert miért ne alapon. Azon este mamámmal aludtam mert vendégek voltak nálunk. Én úgy éreztem, hogy egész jól aludtam (ahhoz képest, hogy általában rémálmaim vannak), viszont mamám szerint egész éjjel hánykolódtam. Egyértelmű volt, hogy a három megivott Hell miatt. Valóban nem egészséges, de szerintem kevésbé károsabb, mintha egy üveg kólát innál meg egész nap.
jan. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
50%
Van kutatás arról, hogy a túl sok koffein fogyasztása hossztúvávon bélrendszeri daganatok kialakulását elősegíti. :)
jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!