Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Őszibarack likőr készítés?

Őszibarack likőr készítés?

Figyelt kérdés

Rengeteg receptet olvastam,különbséget mégsem tudok tenni közöttük.

Nekem egy olyan receptre lenne szükségem ami mondjuk egy sex on the beach-koktélhoz felhasználható.

+ kérdésem lenne ezen felűl hogy valaki ismer olyan könyvet amelyikben rengeteg likőr készítés megtalálható fajta és elkészítési mód is.


Előre is köszönöm a válaszokat!



#könyv #likőr #őszibarack #Őszibarack likőr
2020. szept. 4. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy mások hogy csinálják az őszibarack likőrt, de én a gyümölcslikőröket nagyon leegyszerűsítve készítem, mégis mindenki totál odavan értük.


A gyümölcsöt kimagozom, lerakom egy 5 literes üvegbe soronként megcukrozva, felöntöm tiszta szesszel, lezárom.

Naptól, hidegtől óvni kell. Amikor a gyümölcsök lesüllyednek az aljára akkor leszűröm, üvegekbe teszem és kész.

Vagy:

Szirupot főzök, ha kihűlt felengedem tiszta szesszel, öntök hozzá aromát és kész.

[link]

2020. szept. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Arányokat tudnál esetleg írni? Kipróbálnám :)
2020. szept. 6. 00:14
 3/3 anonim ***** válasza:

50 dkg porcukor

10-15 szem érett, elfelezett őszibarack

5 dl tiszta szesz


Az őszibarackok jó puhára érettek legyenek és hogy 10-et vagy 15-öt teszel az üvegbe, ez kizárólag a nagyságuktól függ.

Ha az ital színét, ízének intenzitását akarod növelni, tehetsz bele a leszűrés után egy őszibarack aromát is.


A porcukorral rétegezve egy uborkás üvegbe rakjuk a kimagozott gyümölcsöt és ráöntjük a tiszta szeszt. Celofánnal vagy pergamenpapírral lekötve kb. 3 hétig meleg helyen érleljük. Amikor már a gyümölcs leülepedett az edény aljára, leszűrjük.

2020. szept. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!