Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit tegyek a párom szeret inni ?

Mit tegyek a párom szeret inni ?

Figyelt kérdés
Eddig napi rendszerességgel itta meg pár hete át állt arra hogy csak hétvégén. De engem ez is zavar mert úgy érzem nem képes meg lenni alkohol nélkül de szeretem és nem tudom hogyan segítsek neki.

2021. febr. 26. 10:49
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

na miert te annyival jobb vagy én legalább ki állok valaki mellet akit szeretek

meg néznélek 10 év mulva hol leszel

2021. febr. 26. 11:49
 12/32 anonim ***** válasza:
91%

"szerencsére nem tart még ott hogy terápia keljen neki"


"úgy érzem nem képes meg lenni alkohol nélkül"


Ez a két mondat nem kompatibilis egymással.


A függőségnél harmadlagos fontosságú a bevitt alkohol fajtája és mennyisége, a lényeg az, hogy nem tud uralkodni a hajlama alatt. Mert sok sörről lemenni 3-ra nem kontroll, csak valamilyen mérték.


Az Anonim Alkoholistáknak számos csoportja van országszerte, sokuk támogatói, ahol függők családtagjait is szívesen látják, akik tanulhatnak arról, hogy mi és hogyan működött másoknak. A járvány miatt amúgy is online vannak a találkozók, semmibe sem kerül csatlakoznod egyhez. Sokkal megfelelőbb hely az ilyen gondok kitárgyalására, mint a GYK.


[link]

2021. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
78%
Mutass neki tanulmányokat, hogy mennyivel emeli a rák kialakulásának esélyét az alkoholfogyasztás.
2021. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
köszönöm
2021. febr. 26. 11:58
 15/32 anonim ***** válasza:
50%

Napi 3 üveg sör még nem alkoholizmus. Főleg ha csak hétvégente.

Szegény öreg barátom 77 éves koráig "bírta" a napi 3-at. A tv előtt ücsörögve kb. ennyi ment el.

Sajnos a cigaretta viszont elvitte.

2021. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
31%
Hagyd már békén szerencsétlent. Ennyi öröme van az életében, ezt is sajnálod tőle?!
2021. febr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
nem sajnálom csak én is merem hogy milyen volt ezelőtt és nem akarom h vissza essen amióta velem azota kezd le jönni róla
2021. febr. 26. 13:02
 18/32 anonim ***** válasza:
26%
Ha messze nem iszik annyit, mint korábban, akkor mi is a probléma? Inkább dícséretet érdemel a párod, amiért miattad ennyire visszavett. Becsüld meg!
2021. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

hiddel azt teszem támogatom

csak félek

2021. febr. 26. 13:36
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

Én alkoholistával élek, de mivel öregek vagyunk és 40 év házasságból 30-ban egyáltalán nem ivott, nyilván nem fogom elhagyni.

Sajnos igaza van a Kérdezőnek!

Aki hajlamos az alkoholizmusra, annak a hétvégi napi 3 sört sem lenne szabad meginnia, mert állandóan jelen lesz életükben a függőség. Ha a Kérdező ne adj Isten 10 napra kórházba kerül, a férje a 10 nap alatt minden áldott nap totál részeg lesz, mert nincs felette kontroll. (Tapasztalat!)

Ahogy akkor is azonnal a pohárhoz fog nyúlni, ahogy múlik a szerelem és már nem kell félnie, hogy a párja lelép.


Én pl. ihatnék 33 sört is alkalomszerűen, nem lennék alkoholista, a férjem meg 3-al is az (igaz, ő nem sörös, hanem boros) mert remeg érte.

Sajnállak Kérdező, tanácsot sem tudok adni, mert én mindent kipróbáltam, de sikertelenül.

2021. febr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!