Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Más mennyire érzi gáznak ha...

Más mennyire érzi gáznak ha olcsó sört vagy olcsó bort vagy sok energiaitalt vagy más igénytelen káros dolgot vesz a boltban?

Figyelt kérdés

Péntekenként általában megiszom egy sört vagy egy pohár bort. Simán vehetnék drágábbat is, de nekem ful megfelel az arany korsó meg a la fiesta. Egyszerűen ilyen igénytelen vagyok, meg kicsit zsugori is.

Sajnos elég sok energiaitalt iszom. A kávéra érzékeny vagyok. Barátnőm is energiaitalozik. Ha jönnek vendégek őket is megitatjuk vmi olcsó lőrével.

Pennybe viszont csak én járok. Ront a helyzeten hogy a melegételt rendeljük, sokmindent a piacon veszünk és tisztálkodó-tisztító szerekért a dm-be járunk. Mindig szégyellem magam mikor megveszem ezeket. Úgy érzem hogy alkesznek vagy csövesnek néznek. Alapból kellemetlenül érzem magam ha egészségtelen meg olcsó dolgokat veszek.

A helyi Pennyben elég elbaszott embernek gondolatnak mert oda csak a károsabb és olcsóbb dolgokért járok.

Más is van akinek ilyen dolgai vannak. Kicsit kényszeresnek érzem magam.


2021. márc. 19. 20:05
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. 10: Azert ez nem igy mukodik. Energiaitalt azert iszom sokat mert extrem faradekony es tulhajszolt vagyok. Alkoholt ritkan iszom csak ha rohadt feszult vagyok. Nem hiszem hogy a dragabb sor es bor egeszsegesebb lenne. Van meg par rossz szokasom de igyekszem valtoztatni.

Nyilvan engem is zavar hogy nem elek tul egeszsegesen. Egyebkent rendszeresen mozgok. Sok gyumolcsot es zoldseget eszem. Jarok pszichoterapiara. Megteszem amit tudok de az elet rohadt nehez es azert nem vagyok egy hude szelsoseges eset.

2021. márc. 20. 18:39
 12/33 anonim ***** válasza:
Akkor meg semmi gond nincs 😁 egyébként a minőségi ital egészségesebb mint az olcsó fos ami tele van vegyszerekkel meg cukorral, meg kitudja milyen az alapanyag is. Bár ha nem iszol sokat akkor nem nagyon számít.
2021. márc. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

En reges regen lecsekkoltam hogy mi van a dragabb es olcsobb italokban. Nekem ugy tunt nincs nagy kulonbseg. Most pl. Egy 450 Ft-s egri feledes rose bor van itthon. Olcso, megis azt irjak hogy vmi verpeleti pinceszettol van. Majd utana nezek. A soroknel foleg nincs kulonbseg egeszseg szempontjabol.

Energia italbol a tescos 100Ft-os tele van aspartannal meg mindenfele e-kel. A lidl-s es penny-s 100Ft-os energiaitalban ugyanaz van mint a hellben vagy a dragabbakban (koffein + cukor + mar nemtom mik) .

En ugy vettem eszre hogy egeszsegrombolas szempontjabol nem mindig az ar a legfontosabb hanem a minimalis tudatossag, persze legjobb ritkan fogyasztani ilyesmit.

A presztizse igy alacsony az olcsobb dolgoknak.

2021. márc. 20. 18:57
 14/33 anonim ***** válasza:
51%

Sörnél nagyon nem mindegy 😁 igyál meg egy 200Ftos sz@rból 10et meg igyál meg egy 500 Ftosból 10et és írd le melyiktől fájt jobban másnap a fejed.

Nyilván nem minden esetben számít az ár, de 200 Ftból nem lehet kihozni egy doboz sört normális alapanyagokból úgy hogy az áfa is benne legyen az árban és még profit is legyen a cégnek, a forgalmazónak stb.

A borhoz nem értek, de valószínűleg ott kispórolnak belőle valamit vagy hozzáadnak/higítják amitől olcsóbban el lehet adni.(pl talettás, kannás moslékok)

2021. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Meg vagyok gyozve, alaposabban utana fogok jarni a dolognak. Kb. 10 eve neztem ennek utana de lehet hogy feluletes munkat vegeztem.
2021. márc. 20. 19:15
 16/33 A kérdező kommentje:
Egyebkent 10 sort semmibol nem iszom. 1-et szoktam, ritkan 2-t. Persze erten a lenyeget.
2021. márc. 20. 19:18
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

14


Mondjuk ott a Pécsi Szalon.Néha leszokták árazni 200 ft körülre.Szerintem az elfogadható,könnyen iható zavaró mellékízektől mentes sör.Aztán még ebben az ársávban az Argus Maestic is jó.

2021. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
Elképzelhető hogy akad 1-2 iható köztük. Mondjuk én sörkedvelő vagyok és amatőr szinten főzök is, szóval adok a minőségre és elvből nem adnék ki kb 350-400 Ftnál kevesebbet sörre.
2021. márc. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
18: van itthon aranykorso meg argus. Olyan dragan adom neked amilyen dragan csak akarod. XD
2021. márc. 20. 20:46
 20/33 anonim ***** válasza:

Kicsit eltértünk a tárgytól, de ha érdekel feltettem egy ilyen kérdést azzal kapcsolatban hogy mennyi haszon van egy doboz sörön a gyártónak.

A 12 válaszban leírja hogy pl a Dreher sörgyár csak 4%ot költ alapanyagokra. Tehát azon spórolnak a legtöbbet mert a mennyiségre mennek. Én ezért nem innám meg semmi pénzért.


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidi..

2021. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!