Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Pálinka PET palackban?

Pálinka PET palackban?

Figyelt kérdés

Szóval lett főzetve pálinka (nagyapám főzette) és ott pet palackba töltötték, majd lezárták légmentesen. Semmi szaga sincs, meg rendesen rá van forrasztva a kupak (tudjátok, azzal a cuccal ami elszakad amikor először kinyitjátok). Szóval hallottam, hogy nem jó ilyenben tárolni, de akkor miért teszik ilyenbe? Illegve, hogyha ilyen pet palackban viszek valahovs, nem fognak "kiröhögni" hogy nem üvegbe vittem?

A válaszokat előre is köszönöm.



2021. nov. 12. 15:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

"Szóval hallottam, hogy nem jó ilyenben tárolni, de akkor miért teszik ilyenbe?"


Mert igénytelenek.


Az alkohol oldószer, kölcsönhatásba lép a palack anyagával, szépen elkezdi kioldani a finom kis vegyületeket, amik a műanyag részét képezték eredetileg. Te meg azt megiszod.


Előtted már megkérdezték, olvasd el az akkori válaszokat:


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__bor-sor-rovidi..

2021. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Műanyag palackba/kannába azért érdemes tölteni a főzdében, mert az nem sérülékeny. Szállítás miatt töltik műanyagba. Ezt otthon illik áttölteni üveg demizsonba vagy üvegekbe. Igen, eléggé ocsmányul mutat az, ha valakinek pet palackban adsz pálinkát vagy abban viszed valakihez.
2021. nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Phoney ***** válasza:
100%

A PET nem lép kölcsönhatásba az alkohollal, viszont:


1. az etil-acetát igen, szóval átkosbeli jellegű, büdös-karcos házit nem érdemes beletölteni. Vannak főzdések, akik ma is kiadnak ilyet, mert ha ecetes a cefre, akkor vagy ilyen lesz, vagy sokat kell kiönteni az elejéből


2. a PET nem légmentes anyag, folyamatosan szellőzik benne a pálinka, ami rövidebb távon nem is baj, de idővel igen.

2021. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Értem, akkor elég szar, hogy ebben van. De még arról, hogy nagyon prolisan néz e ki, hogyha ebben viszem el egy házibulira?
2021. nov. 12. 16:22
 5/18 anonim ***** válasza:
Attól függ hova viszed, milyen emberek közé. Van ahol ez prolisan néz ki, van ahol ez az alap.
2021. nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Hozzám hoznád, azt mondanám hogy ez eléggé gáz! Nem szívesen kóstolnám meg, na nem azért, mert üvegből nem ittam volna még sz-r pálinkát, mert ittam már eleget abból is, de PET palackban mikor meglátom... háááát abból max. akkor, ha nagyon erősködnek. Aki abba tölti, attól aztán mit várhat az ember, annál hogy készült a cefre, az hogy lett főzve...?
2021. nov. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Fú öreg minden házibuliba kell egy arc aki nonstop kínálgatja a nagyapja undorító cefréből főzött kerítésszaggató pálinkáját, PET palackban persze..

Ez az akitől menekülsz de úgyis megtalál és még be is szól ha esetleg visszautasítod még itt megsértenéd a nagyapja becsületét aki tisztességes két kezi munkával pakolta bele az ócska filléres rothadó cefrét meg autógumit

10 millió pálinkaszakértő országa vagyunk de azért még normális házipálinkát nem ittam pedig voltam már jópár helyen elhiheted. Csak olyan helyen ahol eladásra (is) csinálják a pálinkát.

Szóval tökmindegy hogy PET palack vagy nem, az emberek így is menekülni fognak aztán meg szenvedni ahogy marja ki a torkukat meg a gyomrukat a műanyag szagú acetonos förmedvény


Ha adhatok egy tippet és jó arc akarsz lenni a buliban, akkor vigyél egy Johnny Walkert vagy vmi más normális, embernek való piát

2021. nov. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
uu köszönöm #7 hogy ezt leírtad, nem akarok ilyen lenni😅. Öszintén vinnék egy Egri Bikavért (vagy valami jobbféle bort) egy valami jobbféle vodkát, és pálinkát, de akkor viszek rendes üvegeset, mert abból több van itthon😅😅.
2021. nov. 12. 19:33
 9/18 anonim ***** válasza:
Hát ha viszel normális piát is, amellé elfér a pálinka, főleg ha nem tukmálod. Mert mindig van egy-két olyan arc is a buliban, aki mindent IS össze akar inni hogy aztán ő lehessen aki a legjobban kikészül. És miután a minőségi pia elfogyott, ezek az emberek rászabadulnak a pálinkára, La Fiestára, meg bármire amit találnak
2021. nov. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mivel a fél decit is árulják kicsi pet palackban nyilván nem marja meg. De kínàlgatni üvegből érdemes. Másnàl nem igen iszom házit. Inkább a sajátom. Sok idő és tapasztalat kell plusz az hogy jó pálinkát akarj főzni na akkor tudsz is jót főzni. Az önmagában semmit se jelent hogy valaki hàny éve főzöget
2021. nov. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!