Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A párom nagyon sokat iszik....

A párom nagyon sokat iszik. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Minden szerdán van baráti összejövetel neki, ott mindíg jól berúg, és még ezen kívül is, most pl. hétfőn is nagyon berúgott, az elmúlt 1 hétben 1 vagy 2 nap volt, amikor egyáltalán nem ivott alkoholt. Munka után sörözni jár, és ha hazamegy a szüleihez(ők is isznak állandóan), onnan sem jön józanul. Nagyon unom már, undorodom tőle, mindíg büdös. Nem régóta csinálja ezt, amúgy rendes, elég sokmindent megcsinál itthon. De mostanában egyre gyakrabban csinálja ezt, néha durva is velem, ráadásul állapotos vagyok. Mit tehetnék, hogy változzon a helyzet?
2008. máj. 29. 11:54
1 2
 1/17 anonim válasza:
11%

Nem gondoltál még bele hogy lehet hogy te is hibás vagy ?

lehet hogy még mindig nem tudta feldolgozni a terhességed.

szerintem a megoldás egy beszélgetés kettőtökröl.hogy mégis ezt hogy gondolta a továbbiakban?főleg ha meglesz a pici

2008. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért lennék hibás, mert terhes vagyok? Egyébként ő is nagyon akarta a babát.
2008. máj. 29. 12:02
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Nehogy azt hidd már, hogy te vagy a hibás. Nagyon ronda dolog mikor egy pasi arra fogja a verést/idegeskedést/elhanyagolást, hogy még nem tudja feldolgozni, hogy apa lesz. Hát elmegy már a jó édes....-ba. Nem volt ott mikor meg kellett csinálni? Sajnálom, hogy ezt mondom, de nem fog segíteni az úgymond beszéljük meg. Kenyértörésre kell vinned a dolgot. Alkoholizmusban nincs kompromisszum, vagy iszok vagy nem. Nehogy oda jussatok, hogy kezet emel rá.Ha van lehetőséged költözz el egy pár napra, és közöld vele, hogy próbáljon elgondolkodni és ne ígérgetni a megváltozást, ígérgetésből még senki nem szokott le az italról. Bocs, ha durva voltam, de nagyon rossz élményeim vannak, és én abban hiszek, hogy csak drasztikusan lehet az ilyen problémákat megoldani.
2008. máj. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hűha! Jó úton halad az alkoholizmus felé.Nekem volt egy párom aki ugyanezt csinálta amit a tiéd. Én nem tudtam rá hatni sajnos, mert az ilyenek nem ismerik be hogy hibások. Tönkre is tette a kapcsolatunkat. Sajnos ha egy józan beszélgetés nem hat rá nem sok mindent tehetsz. Esetleg megfenyegetheted, de ez csak ronthat a dolgon. Remélem sikerül őt jobb belátásra bírnod mire megérkezik a baba, mivel nála csak most kezdődött el. Sok sikert!!
2008. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagybátyám nemrég ment nyugdíjba, és unalmában elkezdett inni...még szerencse, hogy a felsége talpraesett nő.

Azt találta ki, hogy elmennek egy kéthetes üdülésre, ahold délelött masszázstól a fürdőig, előre beosztott program van, már kora reggeltől. Tulajdonképp este 4-ig nem jut semmiféle alkoholhoz...bizony rendesen elszokott az italtól azóta a nagybátyám...

Ha ilyesmire, képtelen vagy rávenni, egyszerűen, találj ki valami, programot, szerda estére...például a tánciskola a legtöbb férfi halála, de valahogy mindig sikerül rávenni őket.

2008. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Az első válaszadó elég érdekesen fejezte ki magát. Azért lenne ő a hibás mert terhes??? Ülj le vele és próbáljátok megbeszélni. Ha azt mondod hogy ő is szeretné a babát, akkor mond neki hogy nagy szükséged lesz rá akkor is amikor megérkezik a baba, és te csak rá számíthatsz. Meg hogy egy pi ci baba mellett nem lehet így viselkedni. Azt se akard mindjárt hogy egyik nap se igyon, ne akard neki mindjárt megtiltani mert akkor csak megsértődik. Mond neki hogy maradjanak meg a szerdai napok, de akkor is ihatna kicsit kevesebbet, így neki is marad vmi a "jóból", és így neked is jobb lesz. Próbálj vele vmiféle kompromisszumot kötni.
2008. máj. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
Ki írhat ilyen marhaságot? Méghogy azért lennél hibás mert terhes vagy...Dehogy, a párod vagy nem bírja az ital, és egy kevés is megárt, vagy azok a bizonyos haverok, nem a legjobb társaságot nyujtják, hetente berugni nem a legjobb szórakozás. Találni kéne nekik valami sportot ahova el tudnak járni kocsma helyett!
2008. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Szerdánként focizni jár, és utána rúgnak be nagyon...
2008. máj. 29. 15:46
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Erre tényleg nem nagyon lehet mást írni, mint azt, hogy: beszéljétek meg, akkor amikor józan. A legrosszabb, ha valaki agresszívvá válik az alkoholtól. Szerintem kerek perec mondd meg neki, hogy ezt nem vagy köteles elviselni. Egyrészt ne igyon ennyit, mert könnyen rászokhat, másrészt ha iszik is, ne annyit, hogy idióta agresszív állat legyen tőle. Nekünk, férfiaknak szükségünk van arra, hogy pár sör mellett megbeszéljük a dolgokat, de ami sok az sok. Én is szinte hetente iszok, de sosem vagyok agresszív tőle, ennek ellenére saját egészségem érdekében igyekszem csökkenteni az "adagomat". Ha nem tudsz rajta változtatni, és alkoholista lesz belőle, akkor sajnos muszáj otthagyni, mert akkor már nem lehet rajta segíteni. Lehet a haveroknak is azt mondani, hogy én most nem iszom. Én is most tanulom ezt. :)
2008. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Igazából nagyon nehéz most az eseted a pici miatt... Tanácsot nem igazán tudok adni. De egy példát tudok hozni: sajna barátnőmék most válnak, már van egy 11 éves gyerekük, és már rég meg kellett vona tennie a válást, az ALKOHOL miatt. Az alkoholhatása alatt sajnos nagyon sok mindenre képesek az emberek. Tényleg vigyázz, nehogy bajotok legyen! Mondjuk nekem soha nem kéne ilyen férfi, de gondolom, még az elején nem is volt ilyen. Sajnállak... Próbálj találni valami jó megoldást, szorítok! Egyébként az alkoholizmus nekem is ismerős, anyósom is az, férje meg már 6 éve abba halt bele, szerencsére csak a férjem bátyja hasonló, de férjem nem!


Kívánom, hogy a legjobban dönts, és vigyázz magatokra!

Puszi

7+3 napos kismama

2008. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!