Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért vannak oda az emberek...

Miért vannak oda az emberek az alkoholos italokért, amikor borzalmas az ízük?

Figyelt kérdés
Én sosem ittam igazán alkoholt, a vörösbort még nagy nehezen meg lehet inni, de most ittam pl. fehérbort, és borzalmas, elképesztő, hogy ilyen íze van még a bornak is, tiszta alkohol íze van... Néhányszor éreztem a pálinka szagát, és olyasmi íze van. És talán az összes alkohol ilyen. Hogy képesek ilyeneket inni az emberek? Ráadásul ezek tele vannak alkohollal, pár pohártól minden baja lehet az embernek tőle, nyilván nem túl egészséges, hogy teljesen módosul tőle a tudatállapot, még járni sem tud rendesen, stb.

2016. dec. 31. 19:01
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Nem akarok megszabni semmit senkinek, csak egyszerűen nem értem, hogy tud a nagy többség ilyen dolgokat fogyasztani, és kockáztatni az egészségét, hányni tőle, stb. A dohányzást betiltanám, mert a világon semmi értelme nincs, ha jól tudom, kicsit kellemes, nyugalmas érzést ad, és ennyi, de undorító szájszagot, nagyon káros az egészségre, mérgezi a tüdőt és sokszor más emberek tüdejét. Gyakorlatilag füstöt szív be az ember újra és újra... Ja, és brutális függőséget okoz amellett, hogy nagyon drága. Én tegnap fél nap alatt nem tudtam fél pohár fehérbort meginni, jó kínzóeszköz lehetne. És mint írtam, nem vagyok fiatal, azaz huszonéves.
2017. jan. 1. 05:40
 22/42 Alain Delon ***** válasza:
Igazad van, hogy halálra is tudja inni magát az ember, de nem kell feltétlen így inni. A médiában is azt hangsúlyozzák, hogy mértékkel fogyasszon mindenki. Egyébként meg ki kell alakulni az ízlésnek ahhoz, hogy ne csak vedeljen az ember. A jó minőségű italokat nyalogatja, ízlelgeti az ember, nem csak gépiesen lenyeli.
2017. jan. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel szinte mindent be lehetne tiltani: pl. a szexet, a vezetést, hiszen egy csomóan igen felelőtlenül viselkednek ezeken a területeken is, ráadásul nem "csak" a saját egészségüket, hanem mások életét is kockáztatják.

Inkább meg kellene tanulnia az embereknek mértéket tartani (és figyelembe venni, hogy kinek mik az egyéni határai)


Ami az italok ízét illeti: mindenkinek más az ízlése. Nekem pl. a likőrök nem ízlenek, és egy korty sörrel is ki tudnának üldözni a világból. Viszont pl. a borokat én általában ízletesnek találom:) (Viszont soha nem rúgtam be, nem hánytam, nem volt emlékezetkiesésem, nem voltak koordinációzavaraim, soha nem voltam másnapos stb. Még tinédzserként / fiatal felnőttként sem - így is lehet:))

2017. jan. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

én is hasonloképp gondolom, mint te. nem tudom elhinni, hogy annak idejen, mikor az emberek eloszor kostoltak alkoholos italokat, finomnak találták azokat….ugy van, ahogyan irtak is, várták a hatást, majd szépen lassan megszoktak az alkohol izet, olyannyira, hogy már finomnak is találják.


én egy alkoholos bonbont sem tudok megenni, annyi borzalmasnak találom.

a férjem családja oda van a jo minoségu italokért, igy az este folyaman is dom perignon pezsgot ittunk (két kortynal tobbet nem birtam lenyelni..). ugyhogy ez nincs osszefuggesben azzal, hogy valaki ismeri e a jo minoségu italokat..(vagy éppen a 3 euros magyar "pezsgot" issza)

2017. jan. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
82%

"csak egyszerűen nem értem, hogy tud a nagy többség ilyen dolgokat fogyasztani"


Nem is kell értened. Csak azt kell elfogadni, hogy az emberek nem egyformák. Van aki ezt szereti, van aki azt. Vannak ételek, mikért egyesek kemény pénzeket fizetnek, mások meg rosszul lennének egyetlen falatjától.


Nekem valahogy sosem volt gond, hogy a sógor nem azt szereti amit én. Neked miért?


"A dohányzást betiltanám, mert a világon semmi értelme nincs".


Ha mindent betiltanál, aminek semmi értelme nincs, baromira unalmas volna az élet. Az emberek rengeteg dolgot művelnek, ami esetleg mások szerint értelmetlen, és veszélyes is. Tudod, ami igazán jó az életben, az vagy hízlal, vagy erkölcstelen, vagy káros az egészségre.


Apáca nagynénémnek sem akarom megmagyarázni, hogy miért jó a szex.


"fél nap alatt nem tudtam fél pohár fehérbort meginni"


Hát akkor ne igyál! Fél pohárnyit sem! Gondolom nem kényszerít rá senki.


Viszont baromira nem értem azokat az embereket, akiknek gondot okoz, hogy más emberek miért nem úgy élnek, ahogyan ő jónak látja.

2017. jan. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Én az ízéért iszom az alkoholt. Válógatós vagyok, alig iszom meg ezt-azt, de amit igen, az nagyon finom :)


Ha bajod lesz pár pohártól, ne igyál pár pohárral vagy ne naggyal, ennyi. Én mindig tudok járni, de az elmúlt sok évben nem is ittam annyit, hogy akár kifejezetten megérezzem... De nem adnám fel az alkoholizálást, igen kellemes s a szabadságot kedvelő énem se bírná a tiltást :)

Úgyhogy évi párszor megiszom pár centi italt, sör esetében egy egész decit is :) S minden alkalommal kifejezetten élvezem, mivel a kedvenceimet fogyasztom, amik ízlenek :)

2017. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%
*válógatós (ezt hogy tudtam elgépelni, jaj)
2017. jan. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
*Válogatós (grrrrrrrrrrrrrrr!)
2017. jan. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
A dohányzás ugyanolyan értelmetlen és veszélyes, mint a kábítószer, és tudtommal a legtöbb országban utóbbi is be van tiltva a mai napig. A pozitív hatásai elhanyagolhatóak. Sok minden mást is betiltanék, de pl. az alkoholt nem, a bor pl. kis mértékben egészséges, és a negatív hatásai nem dominálnak annyira (bár nem tudom, miért lehet jó érzés berúgni).
2017. jan. 1. 15:54
 30/42 anonim válasza:

Aki oda vanaz alkoholos italokért az alkoholista tehát beteg . A másik csoport viszont a kultúrált fogyasztó aki mértéket tud tartani . A mértékletes alkoholfogyasztásnak jótékony hatásai is lehetnek pl az emésztés , érrendszer terén is . Az ünnepi vagy kiadósabb étkek fogyasztása után jót is tehet az emésztésnek egy rövidital vagy egy pohár sör ill bor . De még tisztíthatja az ereket is ( rövid ) sőt a vérnyomás is csökkenthető ( vörösbor növeli ) . Ital és ital között is van különbség a vodkának , rumnak eléggé kellemetlen íze lehet míg egy whiskey , bourbon vagyis márkásabb italnak lehet nagyon kellemes . Az előbbieket érdemesebb egyszerre letolni a nyelőcsöveden míg az utóbbiakat lassan kortyonként fogyasztani .


Dohányzás igen káros de a vöröshúsok is és a zsíros kaják is ( koleszterin , érszűkűlet stb ) , édességek ( cukorbetegség , elhízás ... ) Vagyis akkor ezeket is be kellene tiltani ? Tehát ha valakinek jól esik a cigi , szivar , pipa egészségére és igyon meg hozzá egy felest :D

2017. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!