Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért vannak oda az emberek...

Miért vannak oda az emberek az alkoholos italokért, amikor borzalmas az ízük?

Figyelt kérdés
Én sosem ittam igazán alkoholt, a vörösbort még nagy nehezen meg lehet inni, de most ittam pl. fehérbort, és borzalmas, elképesztő, hogy ilyen íze van még a bornak is, tiszta alkohol íze van... Néhányszor éreztem a pálinka szagát, és olyasmi íze van. És talán az összes alkohol ilyen. Hogy képesek ilyeneket inni az emberek? Ráadásul ezek tele vannak alkohollal, pár pohártól minden baja lehet az embernek tőle, nyilván nem túl egészséges, hogy teljesen módosul tőle a tudatállapot, még járni sem tud rendesen, stb.

2016. dec. 31. 19:01
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
100%

"A dohányzás ugyanolyan értelmetlen és veszélyes, mint a kábítószer, és tudtommal a legtöbb országban utóbbi is be van tiltva a mai napig."


1. Mi az, hogy értelmetlen? A szórakozások mindegyike értelmetlen. Mi értelme van megnézni egy darabot egy színházban? Semmi. Mi értelme van mozizni egyet? Semmi. Egy regény elolvasása után jobb lesz valakinek? Hasznot termelsz? Dehogy. A finom ételeknek van bármi haszna a nem finomakhoz képest, ha abban is megvan minden tápanyag ami kell? Persze hogy nincs. Ilyen vonalon elindulva egy baromi egyhangú, unalmas és végletekig értelmes életet élhetnénk.

2. Mi az hogy veszélyes? Igen, a rendszeres dohányzás természetesen ártalmas. Mint ahogy a versenysport is. Vagy a zsíros ételek. Vagy az, hogy az uszoda vize kiszárítja a bőrt, tönkreteszi a hajat. Akkor most úszni se lehet? Dettó ugyan az áll erre is, mint az első pontomra. Lehetne egy jó unalmas életünk.

3. Ugyan olyan veszélyes, mint a kábítószer... milyen kábítószer? Technikailag az alkohol, a kávé, a csoki, a dohány ugyan olyan kábítószer mit a drog. Az ember közérzetét befolyásolják mesterségesen. Van egy rakás illegális kábítószer ami biztos, hogy kevésbé veszélyes mint a dohányzás, de rengeteg ami annál sokkal durvább függőséget és sokkal komolyabb fizikai károsodást okoz.

4. Rengeteg országban rengeteg minden be van tiltva, ami máshol nem. Vannak muszlim országok, ahol a nők egyedül nem mehetnek az utcára, nálunk meg fel sem merül ilyen szabályozásnak a gondolata sem. Van ahol tiltott nyilvános helyen a fegyverviselés, van ahol nem. Van ahol legális a marihuána fogyasztása, van ahol nem. Van ahol tiltott az alkohol van ahol nem. Van ahol minden vallást üldöznek, máshol meg egyiket sem. Ezek szerinted érvek bármivel szemben is?

2017. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 A kérdező kommentje:
A dohányzás annyiban értelmetlen, hogy minimális örömet okoz tudomásom szerint nagyon sok negatívum mellett. Füstöt szívsz be, ember! Ez nem normális. Egyes drogok szinte minden másnál nagyobb örömet okoznak, de a negatívumok még nagyobbak, a függőség nagy probléma, és életveszélyes az egyszeri használat is. Az ételek, alkohol, csoki, kávé, sport, stb. nem jár ilyen nagy negatívumokkal, veszélyekkel általában, és pozitívak is. Az alkoholnak pl. minimális pozitív hatása van, de mértéktartás mellett minimális negatív hatása is, tehát nem lehet betiltani azért, mert sokan túlzásba viszik. Bár lehet, hogy azt kéne, és akkor nem lenne 1-2 millió alkoholista.
2017. jan. 1. 19:54
 33/42 anonim válasza:
Tiltsd be a legális élvezeti cikkeket és a következmény eléggé cinkes lenne .
2017. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Nincs az alkoholnak pozitív hatása?:-D


Na be is bacok egy felest:-D

Hátha...

2017. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

"A dohányzás annyiban értelmetlen, hogy minimális örömet okoz tudomásom szerint nagyon sok negatívum mellett. "


Akkor ezt magyarázd el az x millió dohányosnak, hogy nem okoz örömet.

2017. jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

"nem lehet betiltani azért, mert sokan túlzásba viszik. Bár lehet, hogy azt kéne, és akkor nem lenne 1-2 millió alkoholista" - aha, ezt már kipróbálták pl. Amerikában... tényleg sikerült ezzel őket leszoktatni az alkoholról:)))


Amúgy nem normális, hogy ennyire zavar téged, hogy más felnőtt emberek mit csinálnak. Pl. a dohányzás szerintem is elég h*lye ötlet, de ettől még nem gondolom, hogy be kellene tiltani, és teljes mértékben hidegen hagy, hogy ki mivel mérgezni magát... Az ő élete.

2017. jan. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 A kérdező kommentje:
Engem mások érdekében zavar a butaság, nem lehet jó érzés minimum 1 millió ember számára alkoholistának, azaz betegnek lenni. Szerintem a dohányzás ad egy kis kellemes érzetet, lenyugtat kicsit, de ez semmi, jelentéktelen a negatívumai mellett. Szerintem azért dohányoznak annyian, mert mindenki kipróbálja, és sokan gyorsan függők lesznek, és már nem tudnak leállni vele életük végéig. Mert arról nem tudok, hogy olyan kellemes hatása lenne, mint a keményebb "drogoknak" vagy akár a csokoládénak.
2017. jan. 1. 22:01
 38/42 anonim ***** válasza:
71%

Atya isten milyen válaszok vannak itt.. Minden második ember "utálom az ízét csak a hatásáért iszom" ragut nyomja. Hát sajnállak titeket, akkor igyatok denaturált szeszt szörppel.


Egy jóféle sör, egy finom bor, egy 12-18 éves whisky ugyan úgy gasztronómiai élvezet mint egy jól megsütött bélszín vagy egy friss olasz pizza. Javaslom mindenkinek hogy tegyen kirándulást ebbe a kultúrába is. Ha a Lild sör meg a Dankó bor a maximum akkor persze hogy nem az ízéért iszod.

2017. jan. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem a dohányzás ad egy kis kellemes érzetet, lenyugtat kicsit, de ez semmi, jelentéktelen a negatívumai mellett."


Ebben szerintem mind egyetértünk. Viszont abban is megegyezhetnénk, hogy minden 18 fölötti már felnőtt és el tudja dönteni, hogy mi éri meg neki, ugye?


"Szerintem azért dohányoznak annyian, mert mindenki kipróbálja, és sokan gyorsan függők lesznek, és már nem tudnak leállni vele életük végéig."


Te kipróbáltad valaha? Én nem is tudok olyan ismerősömről, aki soha nem próbálta volna, sőt sokan voltak partidohányosok, ennek ellenére kettő közelebbi ismerősöm van csupán aki rendszeresen dohányzik. Elenyésző az arányuk a mondjuk 20 évvel ezelőtti állapotokhoz, ez nagyrészt egyébként az áremeléseknek köszönhető, jó is az irány. De ettől még a teljes tiltás egy hatalmas ugrás lenne és sosem vinnéd át semmilyen demokratikus törvényhozáson, mert a dohányzó lakosság tömegei közvetetten megakadályoznák a törvényhozásban.


"Mert arról nem tudok, hogy olyan kellemes hatása lenne, mint a keményebb "drogoknak" vagy akár a csokoládénak."


Nagyon sok dolog van amiről nem tudsz, de attól még léteznek.

2017. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Hiába erőlködsz, úgysem leszel soha olyan pozícióban, hogy bármit is be tudnál tiltani. :-)
2017. jan. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!