Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem engedik a szüleim, hogy...

Nem engedik a szüleim, hogy igyak szilveszteri buliban, mit csináljak? 16/F

Figyelt kérdés

Lassan 17 vagyok és már jópárszor voltam a barátaimmal kocsmában.

Sosem jöttem haza részegen és a szüleim sosem tudták meg hol voltam.Tudom hol a határ.


Megbeszéltük a srácokkal, hogy csinálunk egy bulit és mindegyikünk hoz 5000Ft értékben valami piát(bor, sörök, jäger,vodka)

Ma vettem a bátorságot és megkérdeztem a szüleimet, hogy nem e akarnak venni nekem egy gin-t, hogy azt vigyem a buliba, mert gondoltam, hogy már ennyi idősen ezt SZILVESZTERKOR meg lehet engedni.El is mondtam, hogy nem leszek seggrészeg és nem piálom magam halálra.De nem hiszik el.

Minden haverom szülei megengedték és vettek is nekik egy-egy üveg valamit.

Erre meg mégjobban kiakadtak, és azt mondogatják, hogy tudják, hogy nem fogom megállni és inni fogok meg csak a piálásról fog szólni az egész buli, meg megyünk a detoxba, meg ne kövessem a többi gyerek példáját,eg stb.


Nyilván igazuk is van egyrészről, mert minden szülő félti a gyerekét,ert bármi történhet.De furcsán tekintek arra, hogy a tágabb ismerettségi körömben meg hallottam is sok velem egykorútól, hogy simán ennyit megengednek, hogy kicsit elengedjék magukat.Főleg az év utsó napján.



Az a bajom, igaz, hogy elengednek, de max egy pezsgővel ami jóval olcsóbb mint amit a többiek hoznak.(nem a pénz miatt, hanem mert féltenek)

+ Izgulhatok egész bulin, hogy majd reggel jól lebasznak..



Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Mit tegyek, hogy győzzem vagy nyugtassam meg őket?



2018. dec. 30. 14:52
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:

Én ezeket az italos dolgokat mindig úgy oldottam meg, hogy a buliba apukám mindig adott pénzt(épp hogy kijöttem a 3asban vett piából és a belépővel). Inni kell valamit a buliban (apám lelkemre kötötte,hogy a kólát le ne tegyem a kezemből) és minden oké volt.


L

2018. dec. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
76%

16 évesen 5000ft/ fő brutális mennyiség. Normálisak vagytok amúgy?

El sem engednélek ilyen helyre

2018. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
40%
Jaj istenem.De megjátssza magát itt mindenki.Ne próbáljátok már bemesélni,hogy ti 16-17 évesen nem piáltatok házibuliban.Ekkora böszmeséget még nem hallottam.Természetesen el kell beszélgetni a gyerekkel a kulturált ivászatról,meg a viselkedésről.De,hogy megtiltani meg ellenezni?Ez tiszta röhej.Meg,hogy szülői felügyelet?Eltudjátok képzelni azt,hogy a tizenévesek a mai világban felnőtt felügyelete alatt buliznak?Na inkább fejezétek be a hülyeséget.
2018. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
54%

"Miért kéne egy 16 éves gyerek bulijának a piálásról szólnia?"


Miért kéne _bárki_ bulijának a piálásról szólnia?


Jó, nem azt mondom, igyon mindenki valamennyit, de hogy arról szóljon a buli...

2018. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
52%

"Ne próbáljátok már bemesélni,hogy ti 16-17 évesen nem piáltatok házibuliban."


Egy szalmabábot püfölsz. Senki nem állította, hogy ne igyon, csak azt, hogy tartsa a mértéket.

2018. dec. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
22%

"Ne próbáljátok már bemesélni,hogy ti 16-17 évesen nem piáltatok házibuliban


Eltaláltad. Ha jó a társaság nincs szükség alkoholra.

2018. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
74%
A 13-as vagyok.Nem azt mondom,hogy le kell részegedni mint az albán szamár.De egy ilyen fiatalkori buli igen is ,hogy elképzelhetetlen pia nélkül.Nekem két 16 éves iker gyermekeim vannak.Fiú ,lány.Van,hogy együtt,van hogy külön járnak bulizni(havi egy -két alkalom)Minden esetben megyek értük autóval ha vége a bulinak.Telefonálnak,hogy mehetek és kész,megyek.Nem engedném,hogy egy bulizós éjszaka után beüljenek valamelyik ittas kölyök kocsijába.Na és most jön a lényeg.Igen,érzek rajtuk pia szagot meg bagó szagot,DE SOHA NEM RÉSZEGEK.Teljesen józanok.Azért mert megtanítottam nekik a kulturált ivás,szórakozás szabályait.Ennyi.
2018. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
19%
16-os de butaságot mondasz.
2018. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
69%
18as, lehet hogy neked olyan gáz volt a társaságod hogy csak piával érezted jól magad, de hidd el, sokan vagyunk akiknek nem kell alkohol egy jó bulihoz. Az meg nem érdem, hanem szégyen ha egy gyerek lerészegedik.
2018. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
88%
Az tényleg sok, abból még jövő szilveszterre is maradna. A helyedben megmondanám a frankót, hogy a szüleid nem engednek piát venni. Kérj pénzt, aztán ennyiért rendelj pizzát vagy vigyél chipset. Az aztán jól fog esni közben, hidd el, a többiek is baromira fognak örülni neki. Főleg reggel, másnaposan. :)
2018. dec. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!