Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem engedik a szüleim, hogy...

Nem engedik a szüleim, hogy igyak szilveszteri buliban, mit csináljak? 16/F

Figyelt kérdés

Lassan 17 vagyok és már jópárszor voltam a barátaimmal kocsmában.

Sosem jöttem haza részegen és a szüleim sosem tudták meg hol voltam.Tudom hol a határ.


Megbeszéltük a srácokkal, hogy csinálunk egy bulit és mindegyikünk hoz 5000Ft értékben valami piát(bor, sörök, jäger,vodka)

Ma vettem a bátorságot és megkérdeztem a szüleimet, hogy nem e akarnak venni nekem egy gin-t, hogy azt vigyem a buliba, mert gondoltam, hogy már ennyi idősen ezt SZILVESZTERKOR meg lehet engedni.El is mondtam, hogy nem leszek seggrészeg és nem piálom magam halálra.De nem hiszik el.

Minden haverom szülei megengedték és vettek is nekik egy-egy üveg valamit.

Erre meg mégjobban kiakadtak, és azt mondogatják, hogy tudják, hogy nem fogom megállni és inni fogok meg csak a piálásról fog szólni az egész buli, meg megyünk a detoxba, meg ne kövessem a többi gyerek példáját,eg stb.


Nyilván igazuk is van egyrészről, mert minden szülő félti a gyerekét,ert bármi történhet.De furcsán tekintek arra, hogy a tágabb ismerettségi körömben meg hallottam is sok velem egykorútól, hogy simán ennyit megengednek, hogy kicsit elengedjék magukat.Főleg az év utsó napján.



Az a bajom, igaz, hogy elengednek, de max egy pezsgővel ami jóval olcsóbb mint amit a többiek hoznak.(nem a pénz miatt, hanem mert féltenek)

+ Izgulhatok egész bulin, hogy majd reggel jól lebasznak..



Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Mit tegyek, hogy győzzem vagy nyugtassam meg őket?



2018. dec. 30. 14:52
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem szarral gurítotok, vagy csak idióta kis tizenévesek vagytok még 0 piálási tapasztalattal, ami persze nem baj, mindenki ìgy kezdte, de hallgass az idősebbekre, 5000 ft k.va sok piára/fő, ez kb másfél liter jéger kb az egész társaságnak elég. Melyik okostojás találta ki?
2018. dec. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, másfél liter Jager? Magánszemélyként? Ha elmondod hogy hol máris megyek oda, inkább 1 liter, az is csak jobb helyeken de tény és való hogy fejenként az is iszonyú sok még egy tapasztaltabb ivónak is nem hogy 16-17 éves kezdő piásoknak. Én is 16-17 évesen kezdtem el haverokkal eljárni piálni, és házibuliba fejenként 2000Ft-ból elvoltunk úgy hogy volt rágcsa is, igaz azóta drágább lett minden de akkor is 5000Ft-ot még kajával együtt is soknak tartok, jól mondták a többiek kérdező, vigyél kaját a pezsgő mellett és ha tényleg tudsz kultúráltan viselkedni akkor figyelj a többiekre mert tuti lesz 1-2 ember aki túlzásba viszi, pláne ha ennyi pia lesz, és ha nem mész haza se iszonyú másnaposan se még mindig részegen akkor szerintem a szüleid is szivesebben elengednek máskor.
2018. dec. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Fhuu hát köszi mindenkinek!:)

Végül vettek egy whiskeyt, de azzal a feltétellel, hogy nem nyomok be nagyon.

Igazaból 10-en leszünk, de kb. csak 3 fél literes rövid lesz, a többi sör meg pezsgő.

2018. dec. 30. 22:43
 24/40 anonim ***** válasza:
23%

Jól teszik

Egyel egy virslit szépen nustarral, igyal kis gyerekpezsit, vagy colat, és húzzal aludni. Én 25eves vagyok, mégsem fogok egy csepp Alkohol sem inni. Mivel már régóta nem iszom. Mégis mit képzelsz?

2018. dec. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
32%

Hihetetlen, hogy van aki ezt még támogatja is. Whiskey, pezsi, sör mi lesz 20 évesen? Detox?

Nem nyomok be nagy? Vicc amit műveltek.

2018. dec. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó kettőnek mondom.Nem támogatásról van szó,egy szilveszteri buli 16-17 évesen gyerekpezsgővel meg kólával?Ez tiszta röhej.Én annak a híve vagyok,hogy igyanak,de mértékkel,kulturáltan.
2018. dec. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
76%
10 tinédzsernek (akik a határaikat próbálgatják és az a legfontosabb, hogy imponáljanak egymásnak) 1,5 liter rövid + a pezsgő meg a többi egy estére az NAGYON SOK! Most lehet azt mondani, hogy "jófejek" a szüleid, de szerintem ez akkor is veszélyes! Vigyázz magadra (és a többiekre is)! A ti estétek is el lesz rontva, ha valamelyikőtökhöz mentőt kell hívni:(
2018. dec. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem jó fullra lerészegedni mert akkor nem buli a buli.

ha keveritek abból csak hányás lesz utána meg bepunnyadás, a szilveszteri bulizás meg hol marad?


volt olyan haverom aki éjfélkor már a detoxban volt

2018. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
89%

Bár újraélhetném a kamaszkori bulijaimat úgy, hogy megállok pár sörnél. Akkor talán emlékeznék is némelyikre...

Én is amondó vagyok, hogy kaját vigyél (biztos, hogy mindenki vevő lesz rá), és figyelj magadra és a többiekre is.

2018. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha tetszik ha nem ez akkor se normális. Nem voltam szent persze én se de 16 évesen kb 2 sörnél többet nem bírtam inni mert már "jól" voltam attól is. Itt meg tömény sör pezsgő... Azért sztem is sok.
2018. dec. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!