Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Nem engedik a szüleim, hogy...

Nem engedik a szüleim, hogy igyak szilveszteri buliban, mit csináljak? 16/F

Figyelt kérdés

Lassan 17 vagyok és már jópárszor voltam a barátaimmal kocsmában.

Sosem jöttem haza részegen és a szüleim sosem tudták meg hol voltam.Tudom hol a határ.


Megbeszéltük a srácokkal, hogy csinálunk egy bulit és mindegyikünk hoz 5000Ft értékben valami piát(bor, sörök, jäger,vodka)

Ma vettem a bátorságot és megkérdeztem a szüleimet, hogy nem e akarnak venni nekem egy gin-t, hogy azt vigyem a buliba, mert gondoltam, hogy már ennyi idősen ezt SZILVESZTERKOR meg lehet engedni.El is mondtam, hogy nem leszek seggrészeg és nem piálom magam halálra.De nem hiszik el.

Minden haverom szülei megengedték és vettek is nekik egy-egy üveg valamit.

Erre meg mégjobban kiakadtak, és azt mondogatják, hogy tudják, hogy nem fogom megállni és inni fogok meg csak a piálásról fog szólni az egész buli, meg megyünk a detoxba, meg ne kövessem a többi gyerek példáját,eg stb.


Nyilván igazuk is van egyrészről, mert minden szülő félti a gyerekét,ert bármi történhet.De furcsán tekintek arra, hogy a tágabb ismerettségi körömben meg hallottam is sok velem egykorútól, hogy simán ennyit megengednek, hogy kicsit elengedjék magukat.Főleg az év utsó napján.



Az a bajom, igaz, hogy elengednek, de max egy pezsgővel ami jóval olcsóbb mint amit a többiek hoznak.(nem a pénz miatt, hanem mert féltenek)

+ Izgulhatok egész bulin, hogy majd reggel jól lebasznak..



Mi a véleményetek, tapasztalatotok?

Mit tegyek, hogy győzzem vagy nyugtassam meg őket?



2018. dec. 30. 14:52
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
72%

Semmi baj holnap reggel Korányiba ébredtek.ennyi pia miatt,anya meg egyáltalán nem fog következő szilveszteri buliba elengedni,

10 liter alkohol az nem kis mennyiség ,

2018. dec. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

10 emberre 3 üveg fél literes tömény nem durva mennyiség. Az ha mindenki egyformán iszik másfél deci fejenként (3 feles) az ha nem 10 perc alatt fogy el, akkor nem vészes. Persze ha valaki meghúzza az üveget és a felét egyedül issza meg az megint más kérdés.

A sör meg a pezsgő már ráadás de azt is ihatja ésszel. Pezsgőt max éjfélkor egy pohárral igyál, mert a szénsav miatt betud ütni rendesen. A sör is szénsavas de abban harmadannyi alkohol van.

Én a helyedben innék 1-2 sört meg 3 feles töményet (mondjuk whiskey-t vagy jägert az még gyengébb is). Éjfélkor koccintanék aztán ennyi.

Igyál sok vizet közben és piálás után is! Minden feles után egy pohár víz mehet nyugodtan (vagy más nem szénsavas üdítő). És lefekvés előtt amennyi vizet tudsz igyál meg. Így csökken a másnaposság veszélye. Meg kajálj bőven, éhgyomorra semmiképp ne igyál, mert fejre állsz.

Lényeg, hogy ne kezdj menőzni és őrült módon inni, mert abból tényleg detox lesz.

2018. dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Utolsónak végképp!

BUÉK Mindenkinek!

2018. dec. 31. 16:09
 34/40 anonim ***** válasza:
59%
A 30-as nak mondom:Elég nyikhaj kölyök lehettél ha két sörtől "jól voltál".
2018. dec. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Ha attól voltam nyikhaj H 16 évesen még nem vedeltem mint a gödény és nem ment fentebb a töréshatárom akkor legyen úgy. Én nem szégyellem, hogy nem voltam züllött tini
2018. dec. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
37%

Hát én 16 éves lányként simán megittam egy este alatt 4-5 deci töményet, barátnőim szintén, most 21 évesen már csak ritkán iszunk, pedig egyetemisták vagyunk. Nem hinném, hogy ettől züllöttek lettünk volna. :)

És nem mellesleg soha nem voltam full készen, mindig tudtam kontrollálni magam, és soha nem volt még olyan sem, hogy másnap nem emlékeztem volna, hogy előző este mik történtek.

2018. dec. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint akkor azt nem érted mit jelent az h jól lenni. Nem bebaszva nem hangoskodás. Kicsit sok spiccesen. De nem is értem miért vitazok olyannal aki még a felét nem érti meg annak amit mondok.
2018. dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%
túléltétek a szilveszter vagy volt aki nem bírta?
2019. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Egyikunk sem volt teljesen keszen.

De azert masnap nyilvan szar volt :)

2019. jan. 2. 00:43
 40/40 anonim ***** válasza:

nekem engedték volna már hamarabb is, de család előtt nem iszok.


19/f

2019. jan. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!