Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miket vasaroljak be hogy...

Miket vasaroljak be hogy tuleljem a koronavirust?

Figyelt kérdés
2020. márc. 4. 22:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
70%

Maszk, szemvédő, gumikesztyű.



Tarts egy vagy két méter távolságot. Ne köhögj közvetlenül a másikra. Moss kezet alaposan ne nyúlj vele az arcodhoz, szemedbe közvetlenül.

2020. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
fertőtlenítőszert
2020. márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
Tökmindegy már. Mindenhogy fertőz ez a g*ci, legjobb ha kerülöd a kézpénzt meg mindent lassan oxigénpalackot kell majd venni...
2020. márc. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.


Ami a válaszomat illeti; elsősorban ironizálni szándékoztam, azt is csak azért hogy térjenek már végre észhez az emberek és fogják föl, hogy ez az egész „korona pánik” csupán fel van fújva és el van túlozva – a média által (az emberek pedig szeretik "túlreagálni" a dolgokat). Az ijedelem nagyobb, mint maga a tényleges veszély.


A félelem pedig az egyik legjobb tömegmanipulációs eszköz. A sima influenzába (ill. annak szövődményeibe – arról meg nem is beszélve, hogy a mezei influenzavírus is folyamatosan mutálódik) jóval többen halnak bele évente világviszonylatban, mint ebbe koronavírusba idáig, viszont ez mégsem vezető hír, hiszen életében majdnem mindenki volt legalább egyszer influenzás. (Egyébként a 2000-es évek elején tomboló SARS vírus jóval durvább volt halálozási arány tekintetében, mégsem fújták ilyen szinten föl és nem lett belőle "világ méretű pánikroham".


Amúgy mind a koronavírus, mind az influenzavírus elsősorban NEM az egészséges 25-40 körüli embereket, hanem a gyenge immunrendszerrel rendelkező egyéneket veszélyezteti (inkább az idősebb és a nagyon fiatal – pl. csecsemő – emberek vannak „veszélyben” - de ugyanez igaz pl. a "mezei influenzavírusra is").


Ez a koronavírus szinte sehol nincs a század elején pusztító spanyolnáthához képest (aminél csak a pestis volt durvább, ha járványokról és halálozási arányokról beszélünk) ami PONTOSAN AZ EGÉSZSÉGES 25-40 ÉV KÖRÜLI KOROSZTÁLYT VESZÉLYEZTETTE A LEGJOBBAN.

2020. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

#15, Mondd, te teljesen ostoba vagy?


Komolyan ennyire nehéz menet kiszámolni, hogy az influenzát csak egy évben 650millió-1 milliárd ember kapja el világszerte? Jó hogy sokan meghalnak benne, 0.1%-os rátával.

Egy jól elterjedt, szezonális kórt hasonlítasz össze egy olyan vírussal amire se vakcina, se kezelés nincs, és semmiféle védelem nem alakult ki a lakosságban.


Isten minket úgy segéljen, ha ezt is elkapja 1 milliárd ember... sajnos erre könnyen van reális esély, ha elszabadul.


Másrészt ezt az öregezést komolyan nem értem. Ennyi empátia nincs benned? Neked nincsenek szüleid, nagyszüleid, beteg rokonaid?

2020. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

16-os válaszoló


"#15, Mondd, te teljesen ostoba vagy?"


Ha ez alatt azt érted hogy nem kezdek el egyből pánikolni, illetve nem vásárolom fel az összes WC papír, liszt, cukor, olaj stb. termékeket, nem kezdek el egyből maszkot fölvenni és úgy járni-kelni az utcán hogy közben halálfélelmem legyen, vm. állandóan fertőtlenítő szereket használni, ha mondjuk bárhol bármivel vagy bárkivel érintkezem, akkor a válaszom: IGEN!


Ha manapság ezt jelenti az "ostoba" kifejezés, nem pedig az azon tevékenységeket, amiket az imént felsoroltam, akkor én még büszke is vagyok arra, hogy "ostoba" vagyok.


Ha az "ostobaság" manapság azt jelenti, hogy az ember képes használni a "szürkeállományát", nem pedig arra hagyatkozni, amit mások mondanak (pl. a médiában, a hírekben stb) és képes önállóan gondolkodni, akkor én inkább maradok „ostoba”.


Mert amúgy ha tegyük fel, ha mondjuk ez a koronaszarság tényleg fölér egy 2. spanyolnáthával és én is azon kezdenék el agyalni, hogy egyből kifingok, amint érintkezem vele, nekem akkor vajon jobb lesz?


Jobb lesz az, ha a nap 24 órájának minden egyes másodpercében azon kattogok, hogy "mi lesz ha elkapom"? Hiszen "úgy sincsen rá gyógymód", úgyis "megállíthatatlanul terjed".


Tudod létezik egy olyan fogalom, hogy „placebó”. Azaz ha valaki valamilyen negatív-pozitív dologra nagyon ráizgul ill. ráfókuszál, akkor az adott illetőn ezen hatás (negatív-pozitív) ténylegesen érvényesül.


Ami azokat az embereket illeti, akiknek le van gyengülve az immunrendszere, ill. nem elég erős a vírus leküzdéséhez, azok számára a „mezei influenzavírus” is ugyanolyan veszélyforrás lehet, mint maga a koronavírus. (Pl. nem egy olyan esetről hallottam, hogy az ilyen embereknél az influenza tüdőgyulladásba, vagy más hasonlóan veszélyes szövődménybe csapott át – pl. veseelégtelenség, cukorbetegség vagy agyhártyagyulladás).


Én nem hiszek sem a „védőoltásokban” (ki tudja hogy milyen mérget fecskendeznek beléd – nem egy ismerősöm járt úgy hogy semmi baja nem volt, amíg el nem ment „influenza elleni védőoltásra”, onnantól kezdve majdnem olyan beteg lett, mintha elkapta volna a vírust) sem pedig bármilyen gygyszeripari cég által gyártott „hivatalos gyógyszerben.


Az egyetlen működőképes alternatíva az emberi szervezet szinten tartása (azaz megfelelő mennyiségű vitamin és ásványianyag bevitel – ha lehet, ezt is a legtermészetesebb formában - zöldség, gyümölcs, gyógynövények stb.) Semmilyen gyógyszer vagy vakcina nincsen, ami a szervezetet jobban fel tudná erősíteni.


Ami a fő lényeg; a vírusos fertőzésre (tökmindegy hogy influenza, vagy másfajta vírus) a baketriális fertőzésekkel ellentétben NINCSEN KÖZVETLEN ORVOSSÁG! A vírust az emberi szervezet maga küzdi le. Az ember legfeljebb segíteni tudja a saját immunrendszerét, hogy képes legyen a vírus leküzdésében.


A kialakult vírusfertőzések kezelése azért nehéz, mert a vírusok az emberi sejteken (ún. gazdasejteken) belül szaporodnak, ezért bármilyen gyógyszeres beavatkozás a gazdasejtet is károsítja. Az új kutatások eredményeként azonban találtak néhány olyan gyógyszert, amely viszonylag szelektíven hat a vírusokra, és megakadályozza azok szaporodását a gazdasejtben.


Ennek ellenére számos vírus ellen még ma sem rendelkezünk az adott vírusra specifikus gyógyszerrel.


Mégegyszer mondom: a félelem gerjesztés az egyik legjobb és leghatékonyabb tudatmanipulációs eszköz – ez főleg azoknál az embereknél működik, akik képtelen használni a szürkeállományukat és inkább kényelmesebb nekik, hogy a „mások fejével” gondolkodjanak, mint a sajátjukkal (azaz csont nélkül lenyelnek mindent, amit a főáramlatú médiából magukba szívnak).

2020. márc. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ostobaság:


Ha valaki úgy nőtt fel, hogy nem érti az általános iskolai matekot. Avagy % számítás és arányok.


Egyébként átlagosan a spanyolnátha halálozási rátája 2.5% volt. A hagyományos influenzának 0.1%. A COVnak 2.5% úgyszint, és 20x annyi ember kerül kórházba miatta minimum!


Csak és kizárólag ezek alapján érdemes összemérni egy veszélyt.


Erre benyomjátok, hogy "de az influenza" veszélyesebb. Eszem megáll komolyan.


...

A pánikra, nem pánikolni kell hanem KOMOLYAN VENNI.


Most még lehetne csökkenteni a terjedést, ha mindenki maszkban járna, aki beteg otthonmaradna és nem mennének tömegrendezvényekre az emberek.


...de nem, én fel mertem venni egy vírusmaszkot, és többen kinevettek, egy kollégám érzelmileg terrorizált (fertőzött országból jött haza enyhe panaszokkal... és a karantén ellenére bejött dolgozni, direkt poénkodott hogy szórja a vírust). Egy cigány leordított a metróállomáson.


Emellett a kormány már most olyan káoszt generál hogy elképesztő...


Rettentő szomorú...

2020. márc. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Szóval én nem félek, nem is pánikolok. Magamat nem is féltem, 0.2% hogy feldobom a pacskert. Maximum lesz két durva hetem otthon.


Viszont az ostoba emberek ellen nincs mit tenni, sajnos kivédhetetlen ha mindenki ilyen flegmán kezeli a dolgot.

2020. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

# 18

"Ha valaki úgy nőtt fel, hogy nem érti az általános iskolai matekot. Avagy % számítás és arányok.


Egyébként átlagosan a spanyolnátha halálozási rátája 2.5% volt. A hagyományos influenzának 0.1%. A COVnak 2.5% úgyszint, és 20x annyi ember kerül kórházba miatta minimum!


Csak és kizárólag ezek alapján érdemes összemérni egy veszélyt."


Nem vitatkozom, ugyanis én sohasem voltam jeles matematikából.


Én csupán az alapvető tényállásra próbáltam felhívni a figyelmet. Attól hogy mindenki maszkban és/vagy szkafanderben közlekedik az utcán, az még nem jelenti azt, hogy az egész emberi közeg full steril marad. (Az sem életszerű elgondolás, hogy full kijárási tilalom az egész országban, leáll a közlekedés, nincsen posta és senki nem megy munkába, hanem mindenki otthon marad.)


SARS, madárinfluenza, sertésinfluenza, koronavírus, spanyolnátha, pestis, teljesen mindegy. Mindig is voltak és mindig lesznek olyan járványok az emberiség történelmében, amik az emberi populációt veszélyeztetni fogják.


Ezek a járványok egy idejig terjedtek, kinyírtak jópár embert, aztán egy idő után mindig maguktól eltűntek. Ugyanez a helyzet a koronavírussal is.


Csak a végtelenül ostoba, tudatlan és együgyű emberek azok, akik képesek magukat átadni annak a mesterségesen gerjesztett pániknak, amit "odafentről" terjesztenek azok a személyek, akiknek kifizetődő hogy az emberek örökké, mindig és mindentől féljenek. Ugyanis ahogy idáig is emlegettem; a FÉLELEM az egyik legjobb tudatmanipulációs eszköz.


„Még a legegyszerűbb párttagtól is elvárják, hogy serény, tevékeny, sőt: szűk határokon belül értelmes legyen, ugyanakkor azon­ban hiszékeny és tudatlan fanatikusnak is kell lennie, akinek uralkodó érzelmei a félelem, a gyűlölet, a hízelgés és a győzelmi mámor. Más szavakkal: a háborús állapotnak megfelelő mentalitása kell hogy legyen. Nem az a lényeg, hogy valóban van-e háború, s mivel döntő győzelem úgysem lehetséges, nem is az, hogy a háború jól megy-e vagy rosszul. Csak arra van szükség, hogy háborús állapot legyen.”


- G. Orwell - 1984

2020. márc. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#20, Mondjuk egy nyíltan oltásellenes (és gyógyszerlobbis összesküvést kiáltó) bolonddal nem akarok beszélgetni.


Vicces, hogy ti hirdetitek a "szürkeállomány" erejét, meg hogy médiától függetlenül gondolkoznak.


Sajnos észre sem veszitek, hogy az igazi konteós agymosás áldozatai saják magatok vagytok.


Ahelyett, hogy tudományos cikkek alapján tájékozódnátok, maradnak a tévhitek és a "saját különvélemény".


A tudományt nem a torzító különvélemény viszi előre, hanem a tudományos objektív módszertan. Nagy elemszámú statisztika, genetikai vizsgálatok, és ellenőrzött szakemberek által validált adatok.

2020. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!