Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miert van a mandulatejnek...

Miert van a mandulatejnek rantotthus ize?

Figyelt kérdés
Vki mondja meg pls

2020. ápr. 29. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Csak!
2020. ápr. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De tenyleg most viccen kivul
2020. ápr. 29. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rántott hus ize
2020. ápr. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs!
2020. ápr. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utolsó: láthatólag fogalmad sincs attól, mi a mandulatej és hogy annak semmi köze a tejporhoz sem.

Mielött ilyen hülyeségeket írsz, elötte vedd a fáradtságot és nézz utána legalább!

2020. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

A mandulatejhez alapból csak mandulára és vízre volna szükség, ehhez képest a legtöbb terméknek mindössze 2%-át alkotja a mandula. Hogy mi más van benne? Trikalcium-foszfát, napraforgómag lecitin, A-vitamin, palmitát, karragének…


Ezek közül több összetevő is aggodalomra ad okot: például a karragéneket azért használják, hogy elérjék a sűrű, krémes textúrát. Viszont a karregénről tudni kell, hogy bélgyulladásokat okozhat, sőt akár a rák kialakulásában is szerepe lehet. Az A-vitamin palmitát sem kevésbé aggasztó. Ez egy szintetikus vitamin, bizonyítottan rákkeltő. Emellett májproblémákhoz, hajhulláshoz és allergiás reakciókhoz is vezethet.

2020. ápr. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Krosszarcu ***** válasza:
100%
Én vettem a bio boltban mandulatejet és hasmenést okozott ennyi erővel mardhattam volna a sima tejnél.
2020. dec. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!