Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy bírjátok az éhséget?

Hogy bírjátok az éhséget?

Figyelt kérdés
Én nagyon rosszul, minden bajom van már 4-5 óra elteltével. De ismerek olyat, aki reggelire két szelet kenyeret eszik és estig eszébe sem jut enni, csak kávézik. :D

2020. jún. 10. 14:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul viselem. Néha elgondolkodok azon, mit élhet át aki ténylegesen éhezik, pedig én csak pár órája nem ettem...
2020. jún. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák. Valaki bírja, valaki nem. Sőt, adott embernél is változhat, pl régen bírtam, az utóbbi években már nem. Egyébként az éhség hullámokban jön, ha figyelmen kívül hagyod, magától is csökken az éhségérzet.

De nem kell kibírni. Egyáltalán nem egészséges éhezni. Egyél többször keveset!

2020. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól bírom. Először is igyál, sokszor nem is éhes az ember, csak nem iszik elég folyadékot. Addig meg nem érdemes eljutni, hogy hangosan korogjon a gyomrod, inkább egyél pár falatot 2 étkezés között.
2020. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egész jól, persze nem az éhezést, de most az, hogy kicsit éhes vagyok, nem zavar különösebben, ha épp nincs lehetőségem enni. Ilyenkor sokszor egy időre el is múlik és csak később érzem újra, hogy éhes vagyok.

Mostanában kb 6-7 körül vacsorázom és másnap délig egyáltalán nem vagyok éhes. Régebben erőltettem a reggelit, mert ugye sokan mondják, hogy az a nap legfontosabb étkezése, de sose esett jól, volt hogy a hasam is fájt (hiába ettem csak kisebb adagot, akkor is). Amióta ezt elengedtem és úgy eszek, ahogy azt jónak érzem, teljesen elmúltak az ilyenek és jobban is érzem magam tőle. Nem vagyunk egyformák, kinek mi jön be.

2020. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírom. Szédülök és hányingerem is van, ha éhes vagyok.
2020. jún. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ azért, mivel foglalkozom. Ha valami nagyon leköt, akár munka, akár szórakozás, akkor kibírom szinte egész nap kaja nélkül. Ha unatkozom, vagy olyasmit kell csinálni, amihez semmi kedvem, akkor rosszabb a helyzet. Mondjuk én egyébként is ritkán szoktam enni, napi két étkezés normál esetben nekem bőven elég. És lehetőleg azt is igény szerint, a fix időpontban való kajálástól hülyét tudok kapni. Szerencsére meg tudom oldani munkahelyen is, hogy akkor eszem meg a csomagolt ebédemet, amikor megkívánom: ha kell, már délelőtt, máskor meg délután. Egyébként vacsorát szoktam még enni otthon, reggelit azt szinte soha.
2020. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az éhségérzet hullámokban jön, ha egyen túljutsz, akkor pár óráig rendben vagy. Sokszor feküdtem le este éhesen, reggelre semmi gondom nem volt. Ezt úgy hívtam, hogy alvást vacsoráztam.



Ne keverd össze viszont az éhséget az unalommal, vagy a szomjúsággal! Sokszor csak unalmunkban eszünk, vagy kívánjuk az édeset.

2020. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Este sokszor rámtör az éhség. Feltudnám falni a hűtőt vacsora után 1-2 órával is. Későn alvó típus vagyok. Módszerem: elterelem a figyelmem valamivel, olvasok, visszakapcsolom a tévét, és elmúlik. Próbáld ki, működik. Pedig én sem hittem volna.
2020. jún. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

ÉN jól, nem igazán veszek észre magamon változást.

A környezetem viszont megsínyli, szokták mondani hogy nagyon harapok akkor. :D

2020. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én evés után olyan 8-10 órával leszek csak éhes, úgyhogy napi 2x szoktam csak enni. Napi 3-4 liter vizet iszom, annak is van telítő hatása.
2020. jún. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!