Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy bírjátok ki hús nélkül?

Hogy bírjátok ki hús nélkül?

Figyelt kérdés

Időnként beleolvasok a "mit főzzek?" kategóriába, és döbbenten tapasztalom, hogy az emberek többnyire olyan ételeket készítenek ,amik egyáltalán nem tartalmaznak húst.

Ennek mi az oka?


2017. máj. 27. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%

Mert a minden nap hús nagyon nem egészséges.

Emellett hús nélkül is lehet finom ételeket készíteni.

Meg szeretem a változatosságot, és így sokkal több mindent ki tudok próbálni.

2017. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%

Sajnos elég szegényke országban élünk.

De az is lehet, hogy vegák kérdéseit olvastad, vagy éppen olyanét aki diétázik. (Vagy mert egész héten húst evett és kipróbálna újat.)

Én személy szerint húst-hússal eszek mindent :)

2017. máj. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Vegak/nem szeretik annyira/nem engedhetik meg maguknak/az elozo napokban sok hust ettek


Amugy mi olyan megdobbento ezen?

2017. máj. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem egészséges, bár ez is megérne egy kérdést, hogy miért? De ha nincs hús a főételben én este már a hűtőt dúrom egy falat kolbászért.
2017. máj. 27. 22:30
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Az ételfajtáknak csak egy része húsétel, és unalmas lenne mindig ugyanazt enni.
2017. máj. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

15 éve bírom hús nélkül mert a gondolatától is rosszul vagyok, hogy egy állatot pusztán élvezeti okokból megölnek, kivéreztetnek, megnyúznak, kibeleznek és megsütnek.

KIskoromban sok disznóölésen voltam sajnos, ami a húsról eszembe jut az a bűz, belsőségek terjengő szaga, üvöltés, vér mindenhol. Na ezért...

2017. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Mi minden második nap húst eszünk valami körettel.
2017. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagyunk egyformák. Gyerekkoromban minden átkozott vasárnap hús volt (máskor nem igazán, max. felvágott. annyi remek húsmentes étel van, mi jobbára azt ettünk, nekem az volt a természetes), évekig bírtam, aztán besokalltam és sok évre vega lettem. Annyira jó volt :D Nem mindenki viseli jól lelkileg a sok húst. Én a minőségit értékelem, remek ételnek s ízletesnek tartom, erkölcsi bajom sincs vele sok (annyi semmiképp, mint egy bolti sajttal), de évi párszor bőven elég... De ha nincs 50 évig, az se tragédia, persze.


Én azt nem bírom, ha az étkezésemben nincs nyers zöldség mondjuk egy napig :)

2017. máj. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
Attól mert egy weboldalon szerinted viszonylag sok hús nélküli étel receptje van, még nem ez fogja jellemezni az emberek étkezéseit.
2017. máj. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Én két éve vagyok vegán, előtte én se tudtam volna elképzelni, mit, hogyan lehet hús nélkül enni. Aztán kiderült, hogy mennyi laktató zöldségétel van. Fokozatosan csökkentettem a húst, lecseréltem babra, lencsére, gombára, tofura, magokra... általában zöldségekből többet kell enni, esetleg gyakrabban is, de ez valójában nem baj, sőt.
2017. máj. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!