Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szeretnék egészségesebben...

Szeretnék egészségesebben étkezni, de nem szeretem a zöldségeket, gyümölcsöket. Hogyan tudnám megszeretni ezeket?

Figyelt kérdés

1-2 kivétel azért van, de egy csomó zöldség van amit mások jóízűen esznek én meg már a szagától rosszul vagyok

vagy pl. a különféle saláták, nemtom, a legtöbbtől undorodom

tök gáz tudom. régen nem zavart de manapság már irigylem azokat akik olyan jóízűen eszik az egészséges kajákat

a rendszeres sportra rá tudtam venni magam, és mostmár szeretem is csinálni, akkor erre is van módszer, nem?


2020. júl. 7. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorod óta utálod?

Unalmasan készítette el anyád, vagy miért???


Próbáld ki pl. az indiai kajákat. Baromi jó fűszerezéssel a legegyszerűbb zöldséget is különlegesen lehet elkészíteni.

2020. júl. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Meglehet, hogy valamelyik egyetlen zöldséget nem díjazol, és ráadásul az szinte minden saliba belekerül. Én pl. a zellerrel vagyok így. Vagy a saláta öntet, ami zavar.


Ki kell kutatni, hogy mi az, amelyik zavar, és az helyett valami mást. Öntetek vannak kismillió féle-fajta, ha rátalálsz arra a zöldségre, ami zavar, egyszerűen kihagyod.


Jó ötlet az indiai kajákat kipróbálni, és valamikor pl. a mexikói serpenyős egytál ételeket kértem le a net-en, az is tele különböző zöldségekkel, fűszerekkel...

2020. júl. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok!

Most nem a mexikói serpenyőst, hanem a "közép-amerikai serpenyős zöldségeket" kértem le, vannak közöttük egészen jónak tűnők. Én is végig-rágom magam rajta:


[link]

2020. júl. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Gyümit turmixolva idd, úgy finomak. Esetleg ha nem elég édes tolsz bele mézet.

Kóstolgasd, próbálgasd, lesz ami ízleni fog. Csak még nem tudod.

2020. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! kipróbálom. a mexikóit meg az indiait is. azt amúgy megfigyeltem, h ha nagyon fűszeres/csípős, könnyebben megeszem.


"Gyerekkorod óta utálod?


Unalmasan készítette el anyád, vagy miért???"


Fogalmam sincs miért. Egyszerűen hányingerem van néha tőle. Lehet hogy azért, mert gyerekkoromban a nagymamám meg anyám folyton nagyon durván erőltették h egyek zöldséget?


Ami például tök fura, hogy a paradicsomszószos kajákat nagyon szeretem, a paradicsomot magában meg nem bírom megenni. Vagy pl. a legtöbb gyümölcslét is szeretem, magát a gyümölcsöt meg nem.

2020. júl. 7. 17:33
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Rákerestem az indiai serpenyős ételekre is. Magamnak is elraktam őket:


[link]

2020. júl. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lesz olyan ami ízlik, csak mivel erőltették így benned van ez. Próbálgasd, szerencsére millió változata van. Van amilyen gyümölcsöt én sem szeretek, más meg imádja. Ízlések és... :) A zöldség is attól függ hogy tálalják.
2020. júl. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha egészségesen akarsz étkezni ne igyál gyümölcslét, inkább edd meg, baromira hízlal, és a rosttartalom miatt sem mindegy.

A zöldségekkel kísérletezni kell. Leves, főzelék, rakott, köret sülve/főve, saláta formában. Ha a paradicsomszószt szereted, akkor leves, paradicsomos káposzta, chilis bab, bolognai szósz (hagyományos zöldséges), muszaka stb. formában is ízleni fog. Ha egy ízesítőt szeretsz, hagyma/fokhagyma/fűszerkeverék, azt bármire használhatod.

2020. júl. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Olyan nincs, hogy semmit sem szeretsz. Max elkepzelesed sincs hogyan keszitsd el finoman.

Pl. fogsz egy brokkolit meg zoldbabot, azt puhara Parolod (NEM, NEM VIZBEN FOZOD SZET)meg roppanos, egy Serpenyoben pici vajra fokhagymat melegitessz es radobod a parolt zoldsegeket, es egy perc alatt atforgatod, sozod, borsod.

Annyira egyszeru, es Mar folyik a nyalam.

Vagy salata eseteben, miert nem keszitessz kulonlegesebb onteteket? Pl, narancsos, dios, friss zoldsalata, akar narancsdarabokkal es a tobbi... egy szep szelet hussal/egyebbel

A grill zoldsegeket meg mar nem is emlitem, az a non plus ultra..

En mindenkeppen recepteket neznek, es nem a hagyomanyos fozelek, salata recepteket nyomatnam, hanem kiserletezgetnek.

2020. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%
Végre nem csak én vagyok ezzel így! Én biztos nem fogok próbálkozni!
2020. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!