Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi az egészségesebb reggeli...

Mi az egészségesebb reggeli szerintetek, zabkása vagy gyümölcsök?

Figyelt kérdés
Persze, lehet őket kombinálni is vagy váltogatni, de ha választanotok kell, melyik az egészségesebb egy olyan embernek aki nem gluténérzékeny?
2015. júl. 22. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Inkább a semmit választanám. Nehéz kérdés, mert egyiket sem tartom kifejezetten egészségtelennek, de mindkettő szénhidrátos, bár máshogyan.


Ha nem akarom kaparni a falat az éhségtől, elvben a zabkása a jobb, mégiscsak akad benne rost s valamivel több fehérje, mint a gyümölcsben... S valahogy "ételebb".


Viszont a gyümölcs szimpatikusabb, csak nem szabad fél-egy óránál távolabb raknom az ebédtől. Illetve 3 szem málna jöhet bármikor, az az inzulinomat se viszi fel nagyon.


Más opció miért nincs? S mivel Rólad van szó, próbáld ki mindkettőt, lehet, hogy az egyik nem is működik az esetedben, innentől mindegy, ki szerint mi egészséges.

2015. júl. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

én jól tudok lakni bármelyikkel :) egyébkén éppen hogy a gyümölcs is tele van rosttal tudomásom szerint. persze, nincs annyi benne, mint a gabonában :)


de mit jelent az, hogy beválik? ugyebár annyiból, hogy mindkettő finom és jól lakok vele, még nem derül ki számomra, melyik az egészségesebb. ezért kérdeztem, hátha valakinek van erről valami információja :D

2015. júl. 22. 15:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Én reggelire gyümölccsel sosem laktam jól, tízórainak jöhet, de reggelire én vagy ch csökkentett kenyeret eszek vagy zabkását. Valóban sok benne a ch, de nem kell belőle eszetlenül enni :D 50-60 g bőven elég, nagyon jól eltelít, sokáig nem leszel tőle éhes.
2015. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egészségesség szempontjából szerintem közepesek, de emberfüggő is ez, nekem pl. nem jó a sok ch.

50g zabkásával pedig nem akárki lakik jól, ez is emberfüggő.

2015. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

akkor szerintetek mi lenne a legegészségesebb reggeli? (tudom, ez is emberfüggő kinek mi)


én kevéssel is jól tudok lakni, 40 g zabpehelyből kása lazán elég, igazából délig nem is nagyon van étvágyam.

2015. júl. 22. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nyugodtan eheted azt is, ha szereted :)

Mi az egészen jó szerintem? Minőségi tojás vagy hús, zöldség, jó zsírok... De amíg nem rosszféle cukor vagy glutén vagy műcucc, szerintem bármi OK lehet, amivel működsz és jó Számodra. Reggel a túlzott szénhidrátbevitel nem jó, úgy tudom, a gyenge inzulinérzékenység miatt, így sok gyümölcsöt nem ennék (a fruktóz nem hat az inzulinra, de a glükóz igen, a gyümölcsben van mindkettő s egyéb cukor is), de van, akit ez nem zavar, elvan és fogy vele. De ezt mintha már írtam volna.

2015. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Natúr zabkása, max. egy kis fahéjjal és mézzel :) A zabkása megtelíti a pocid és többet bírsz ki kaja nélkül mint egy almával, vagy banánnal.
2015. júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!