Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen étkezéshez fűződő...

Milyen étkezéshez fűződő szokásaitok/hülyeségeitek/undoraitok/rituáléitok/... vannak?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok hogy pl elmegy az étvágyad ha valakit tunkolni látsz, vagy imádod a jagert tejjel, vagy a spenótot cukorral, stb.

2020. okt. 13. 17:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
én is szeretek kézzel enni, főleg a csontos húsokat. páromnak fura hogy mennyi mindenhez eszek savanyúságot és/vagy tejfölt (ő nem magyar). utálom a köménymagot.
2020. okt. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor eszek itthon kézzel, például ha rántott hús van valamilyen sült krumplival, azt is néha kézzel eszem. És szeretem kinyalni a tányért :D
2020. okt. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Sunshinedoll ***** válasza:
96%

Kicsi koromban a kedvencem a vajas-ketchupos szendvics volt. Így, hogy egy réteg vaj meg rá ketchup. Undi.


Mostani mániám igazából nem nagyon van. Talán az, hogy bármihez képes vagyok kovászos uborkát enni.


Undorodni meg a halszagtól tudok nagyon.

2020. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
#13 a koviubi mindenhez teljesen normális, én a levét is szoktam a nyári melegben inni
2020. okt. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

#1 Mr. Spock, hosszú és tartalmas életet 🖖



Nekem amik vannak:


-undorodom a narancs, a grépfrút, a pomeló, a mandarin, a szőlő, a görög dinnye magjától. Kb minden nagyobb méretű mag ami csak úgy elhintve van a gyümölcs húsában, és megérzem a számban, attól elmegy az életkedvem.

Ha ki tudom piszkálni késsel, akkor oké, de pl dinnyével nagy disznóólat csinálok.

Pl eper, kiwi, barack magjával, magházzal nincs bajom.


-nem szeretem a vajat a lekvárral egyszerre a kenyéren. Külön külön mindkettőt.


-nem szeretem a vegeta, olcsó leveskocka ízét.


-fagyasztott húsokat, pláne halat megérzem és nekem fura mellékíze van.


-undorodom az égett tejtől. Ha 60°C fölé ment, édeskés, tejpor szerű íze/szaga van.

2020. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Sokat utazom és egy rakás szokást magamra szedtem, amitől Magyarországon sokaknak égnek áll a haja. Sok rizses ételt szívesen eszem kézzel, töltött tésztákhoz inkább használok pálcikát, egy csomó mindent eszem jobb kéz kanál - bal kéz villa kombóval (próbáljátok ki, nagyjából a leghasznosabb evőeszköz kombó, ha nem egy féldisznót próbáltok lebontani). Ezen kívül szeretem jobban kiegyensúlyozni az ételeket, mint a magyar konyhában szokás, több cukorral eszem a sós dolgokat, több sóval az édeset, simán eszem a májat eperlekvárral, imádom a sóskaramellát meg a baconnel ízesített sütiket, jól megfér egy tányéron csili, gyömbér, kókusz és barnacukor.
2020. okt. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Pl: ha sült csirkecomb az ebéd, akkor a bőrét félrakom és csak utoljára eszem meg, mert ez a legjobb része. :D
2020. okt. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
A palacsintát nem tudom megenni hidegen. Annyira undorodom tőle, hogy semmi pénzért nem menne. (Kínos volt, a főiskolán egyik bejárós lány hozott egy kajásdobozban kb. 30 darab gesztenyés krémmel töltött palacsintát, végigkínálta a csoportot (mind a teremben voltuk, szóval "muszáj" volt venni. Úgy tettem, mintha enném, de azt lestem, mikor tüntethetem el egy papírzsepiben a zsebemben. (Nem tudom, honnan ez az allűr nálam.)
2020. okt. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Szeretem a bundás kenyeret majonézzel :)


És amitől hányingerem lesz, ha hajszál kerül az ételbe...

2020. okt. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%

- szeretem a ropit kólába tunkolva

- gyerekként imádtam a kukoricasalátát ketchuppal(!)

- gyerekként mindig körberágtam a mekis sajtburgr közepét mert utáltam az uborkát benne... ezért egy uborkaszelet-méretű darabot meghagytam az egész szendvicsből, és semmivel nem lehetett rávenni hogy megegyem (akkor se, ha már kiszedtük az uborkát belőle)

- ha valamire ketchupot és majonézt is rakok, mindenképpen a majonéznek kell először rákerülnie

- másnaposan vagy betegen undorodok a kenyértől, kelt tésztáktól (konkrét viszolygást, émelygést váltanak ki)

- MINDEN szénsavas üdítőből kirázom vagy kikeverem az összes szénsavat, gyűlölöm ha egy üdítő bubis

Hirtelen ennyi jutott eszembe.


Szuperek a válaszok, nagyon jókat nevettem! :D

2020. okt. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!