Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a nemvegán...

Hogyan tudnám a nemvegán (húsevő) szüleimet rávenni, hogy amíg a vegán párom nálunk lesz, főzzenek, vagy legalább vegyenek vegán ételeket?

Figyelt kérdés
Ő azon gondolkozik, hogy pár napra lemond a vegán táplálkozásról csak azért, hogy ne sértse meg őket, én viszont ezt nem szeretném, mert attól ő nem érezné magát jól. Attól tart, hogy rosszul éreznék magukat, csak azért mert nem eszik az ő húsos/állati eredetű terméket tartalmazó ételükből.

2021. jan. 4. 12:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem főzöl neki _TE_ valamit...???
2021. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
Az megfordult a fejedben, hogy megkéred őket rá?
2021. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
100%
Vejem vegán. Külföldön élnek, mikor hazajönnek elmondják milyen alapanyagokat vegyünk vagy bevásárolnak, főznek vagy főzetnek amit kívánnak és kész. Miért kellene mindenkinek ugyanazt a kaját enni?
2021. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
27%
Menjetek etterembe azon a par napon es akkor mindenki azt rendel maganak amit eppen megkivan ... nem kell otthon fozicskezni es azon stresszelni, hogy mindenkinek jo legyen.
2021. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
85%

4: te hol élsz...????


NIncsenek nyitva az éttermek, max. rendelni lehet - étterembe menni NEM!

2021. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
92%
Igaz, erre nem gondoltam ... szoval igen, rendelhettek megfelelo kajat.
2021. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
84%

Egyszerűen kérd meg őket,főzzenek valami zöldséges ételt.

Egy rövid pár napos vendégség alatt ezt biztos meg tudják oldani.

2021. jan. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
43%

En nem reg jöttem ra hogy egyebkent van hogy heti 3-4 alkalommal is teljesen vegan ételeket eszunk itthon, valoszinuleg nalatok is vannak ilyen napok, es anyukad is csinal biztos ilyen eteleket.

De megprobalhatsz Te magad is csinalni valamit, egy curry, egy kinai zöldséges teszta, esetleg igazi magyar bableves vagy igazabol barmilyen krémleves szerintem nagyon jó lehet. Nem kell mindig hussal tomni magunkat.

2021. jan. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
85%
Nekem a kis menyem vegán. Mindig főzök neki külön, mert pl a húslevesből kivett zöldséget sem eszi meg. Egy kis levest odarakni kb fél perc, Meg pl grillezett zöldség. Vagy ha rántott húst készítünk, mellette bepanírozok néhány zöldséget, és egyik serpenyőben a húst, másikban a zöldségeket rántom. A köret meg lehet közös, rizst, krumplit a vegánok is esznek. Természetesen neki semmit nem készítek zsírral. Nem hiszem, hogy ez annyira nagy kérés lenne, én évek óta így várom őket. (mondjuk, azon csodálkozom, hogy a partnered inkább enne húst, szerintem egy vegán inkább nem eszik....)
2021. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
96%

Az való igaz, hogy sok háztartásban megfordul vegánnak számító alapanyag.


Na de az csak nem elvárható a szülőktől, hogy vegán kajákat főzzenek. Mert hogy ugye az nem abból áll, "főzzetek már valami zöldségeset".

Egy vegán rántott zöldséget elkészíteni is utána kell nézni mivel panírozzon, mert hogy ugye a normális panír sem vegán.


Attól meg biztos felbukna az éhségtől a vendég, ha kapna egy kis grillezett zöldséget, aztán csókolom.


Szerintem inkább azt kérdezd meg a szüleidtől, hogy bevásárolhatsz-e TE vegán ételeket a párodnak, amit TE egyedül fogsz neki elkészíteni.

2021. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!