Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy tanuljak meg spórolósan...

Hogy tanuljak meg spórolósan (racionálisan) főzni, bevásárolni? Ti miket esztek hét közben?

Figyelt kérdés

Egyedül élek pár hónapja (23 vagyok), és sajnos rászoktam arra, hogy irracionálisan sokat költök élelmiszerre. Olyankor is, amikor főzök, ezt pedig csak fokozza az, hogy az elmúlt hetekben beteg voltam, mert azóta elég sokat rendelgetek is...


Szeretnék többet félretenni, de még nincs sok gyakorlatom a pénzügyek menedzselésében. Azokhoz szeretnék fordulni, akik gyakorlottak ebben: miket szoktatok enni? Hogy intézitek a bevásárlást (egy nagy/több kicsit/is-is)? Ti elégedettek vagytok azzal, ahogyan a háztartás költségeit menedzselitek? (Egyedül élők és családosok válaszai is érdekelnek.)


Alapvetően egészségesen táplálkozom, nem vagyok válogatós, így mindenféle menükre nyitott vagyok, ha írtok. Úgyis frissíteni szeretnék már a repertoáromon. (Annyi van ugyan, hogy laktózérzékeny vagyok, de ma már mindenből lehet kapni laktózmenteset.)


Leírnátok, hogy egy hét hogy néz ki nálatok étkezésileg? Illetve megosztanátok egyéb bevásárlási/gazdálkodási praktikákat? Időmenedzselési praktikák is jól jönnének, mert sokat dolgozom és tanulok is, így nincs azért olyan rengeteg időm a főzésre.


Tehát a cél: egészséges, tápláló, gyors (néha pepecselősebb), praktikus, olcsó (vagyis inkább racionalizált költségű) étkezés


Köszönöm szépen előre is!



2021. máj. 9. 20:26
1 2 3
 21/21 anonim válasza:
100%

Főzz 2 napra.

Csirkemáj, krumplistészta, lencse, sárgaborsó, főzelékek..Néha főzz ilyen olcsóbb dolgokat is. Fél kg sárgaborsóbkb 300Ft és 2 nspig eszed. Persze nem lehet csak ilyeneken êlni, de ha néha beiktatsz pár fillères fogást sokat spórolsz.

Ne a kisboltban vásárolj hanem ahol jobban megéri, baromi sok pénz elmegy a "leugrok pâr dologért" körökre. Tervezd meg előre a bevásárlásaidat, figyeld az akciókat.

Ha van rá módod járj ki a helyi piacra.

Tárazz be, ha jó àron talâlsz valamit. A húsokat és sok zöldséget is nyugodtan lefagyaszthatsz. Ha valamit màr nem kívánsz, ne dobd ki, fagyaszd le...

Fogyassz idènyzöldségeket. Ne decemberbe vásàrolj cukkinit.Ha valamit nagyon szeretsz tedd el tèlire

2021. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!