Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran esztek húst?...

Milyen gyakran esztek húst? Az egészségtelen ha napi 2x is? Milyen hatással van a szervezetre?

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 13:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
A magyar étrend 90%-a valamilyen mértékben egészségtelen, a napi kétszeri húsevés is növeli a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát. A kérdés az, hogy mennyire izgat ez téged.
2021. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon ritkán, van, hogy hetekig sem, de nem hiányzik.


Ma épp beefsteak volt az ebéd - mert eljutottunk étterembe -, de most megint jódarabig nem fogok húst enni.

2021. jún. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%
Egyébként nem egészségtelen, párom pl minden nap eszik, mert szereti. Én is szeretem, de sokkal szívesebben eszek lencsét, babot, stb.
2021. jún. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
35%

Ritka az olyan nap, hogy ne egyek semennyi húst. Itt most nem arra kell gondolni, hogy minden nap sült hús az egyik fogás, de nagyon ritka az olyan, hogy se egy kis felvágottat ne egyek se olyan ételt, ami tartalmaz egy kis húst. pl tészták mint carbonara, bolognai, milánói stb., lecsó, paprikás krumpli, rakott krumpli, túros tészta szalonnával, főzelékek valamilyen hús feltéttel, stb.

Nem, nem tartom egészségtelennek a húst. Ami egészségtelen nagy mennyiségben, azok a feldolgozott húskészítmények, felvágottak, mert egyfelől tele vannak sóval, másrészt a bennük lévő nitrit szükséges, hogy ne kapj botox mérgezést, de attól még nem egészséges.

Szóval nem a sült vagy főtt hússal van a baj, sokkal inkább a felvágottakkal, bolti húskészítményekkel.

2021. jún. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%

Én imádom a húst, nekem kb ott kezdődik az ÉTEL maga, hogy van benne hús, szóval szinte majdnem minden nap eszek húst, és kétszer, egyszer ebédre, egyszer vacsorára, hetente talán 1, max 2 olyan napot tartok, amikor valami húsmenteset eszek.

Azt viszont nem tudom, hogy mennyire egészségtelen, nem olvastam még utána sosem, de nem hiszem, hogy annyira egészségtelen lenne, elvégre az első, és legjobb fehérjeforrás az állati húsok, úgyhogy ilyen szempontból biztos nem egészségtelen.

2021. jún. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
30%

Nem egészségtelen, napi 2-3x lehet enni húst vagy húskészítményt.

Én nem szeretem a húst, ezért csak ritkán eszem, ha úgy adódik. Egy ideig vega is voltam. De ha szereted, ehetsz nyugodtan.

2021. jún. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%
Hus nelkul alig eszem kajakat, max valami salatat, vagy desszertet. Szinte mindig van az etelemben hus. Reggel-delben-este ... napkozben es ejjel is :)
2021. jún. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Én nem kifejezetten vagyok oda a húsért. Havonta 1x-2x eszem és az elég is. Most, hogy végre bejött a nyár szívesebben eszem zöldséget, gyümölcsöt. A férjem is inkább főzelékes meg leveses, bár ő gyakrabban eszik húst nálam.


Nem tudom, hogy mennyire egészségtelen...

2021. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
33%
Heti 2-3-szor eszem húst főétkezéshez. Plusz reggelire, vacsorára felvágott néha.
2021. jún. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

Hetente 1x eszek kb. húst.


És de, egészsegtelen a minden napi húsfogyasztás, de ezt úgy sem képes felfogni az, aki nem akarja, mert elterjedtebbek az i.dióta tévhitek, mint pl. hogy a magas koleszterin szintnek semmi köze a húsfogyasztáshoz. Blikk.hu megírta, akkor szerintük ez így is van

2021. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!