Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran esztek húst?...

Milyen gyakran esztek húst? Az egészségtelen ha napi 2x is? Milyen hatással van a szervezetre?

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 13:48
1 2 3
 11/23 Sunshinedoll ***** válasza:
75%
Én egyáltalán nem eszek, de mikor ettem is heti 2-3-szor max. Az meg hogy mi mennyire egészséges elég relatív, bár igen, a mindennapi húsfogyasztás nem az. De mondjuk az sem mindegy, milyen hús. Nyilván a csirkehús jobb, mint valami feldolgozott virsli/parizer/löncs cucc vagy minden áldott nap disznót meg marhát enni.
2021. jún. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Sunshinedoll ***** válasza:
66%

Hatása lemaradt: most azon túl, hogy a vöröshúsok és feldolgozott húsos élelmiszerek a koleszterinszintet növeli, valamint és növeli a kockázatát az egyéb kardiovaszkuláris problémáknak, 2-es típusú diabétesz, a stroke és bizonyos rákos megbetegedések kialakulásának, nem elhanyagolható az sem, hogy pl. a nagyipari állattartásban ahhoz, hogy a jószág túlélje azt a környezetet, ahol tartják egy csomó antibiotikummal meg hormonnal tömik. Az benne marad az állat húsában, megeszed, antibiotikum rezisztenciához vezethet, meg hát megeszed a hormonokat is.

A feldolgozott élelmiszerek (nem csak a hús, ez minden feldolgozott élelmiszerre igaz) növeli a túlsúly kialakulásának kockázatát.

A legtöbb ételmérgezéses megbetegedés az hússal kapcsolatos.

Problémát okozhat az erekció kapcsán is.

2021. jún. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Köszi.Amúgy csirkét szoktam enni,ritkán pulykát. Mi a kedvenc húsmentes ebédetek/vacsitok?
2021. jún. 3. 21:19
 14/23 Sunshinedoll ***** válasza:
75%
Én sokszor csinálok zöldséges curryt, chillis babot hús nélkül, ha nagyon nincs kedvem főzni, akkor valami zöldséges burritót, zöldséges rizs, sok friss salátát is eszek, vacsorára meg általában krémleveseket.
2021. jún. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
Vöröslencse dahl a kedvenc húsmentes ételem. Néha teszek bele babot, esetleg kukoricát. Barna rizses alappal készítem, néha felütöm lenmaggal is tálalásnál.
2021. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

Nálam ez nagyon változó, a múlt héten például mindössze 2x ettem, nem kívántam többször. De olyan is van, hogy minden nap eszek.

Kedvenc húsmentes ételem tészta valamilyen zöldséggel. Ez bármikor jöhet :)

2021. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
49%

Pár havonta, magamtól nem veszek soha, egyedül ha a szüleimhez megyek látogatóba akkor nem várom el hogy nekem külön főzzenek valami vega kaját, így ott megeszem ha épp nincs más.

Párom havi 2-3 alkalommal eszik.

2021. jún. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
80%

Elég ritkán, de amit a boltban veszel, azt se az angyalkák csomagolták, de amíg nagy az igény addig a háttérben megteremtik, csak nem mindegy hogyan.Jó étvágyat, kis videó a kaja mellé.

https://www.youtube.com/watch?v=GUmMKwFikOA

2021. jún. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%

https://www.youtube.com/watch?v=FT0hQpRn638


https://www.youtube.com/watch?v=Uv3gjxVc4nw


Akik a csirkét szeretik, itt van kis videó a nasi mellé.

2021. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
26%

19!

Köszi a vidiket, jól esik nézni valamit a rántott csirkecomb mellé :)

2021. jún. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!