Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Aki Gluténérzékeny, étel...

Aki Gluténérzékeny, étel alergiás, vegetáriánus… Nyaralás alatt hogyan oldja meg az étkezését?

Figyelt kérdés
Önellátó nyaralásnál.

2021. jún. 25. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Magyarországon elmegy ugyanabba a boltba, ahol otthon is vásárol, és megveszi ugyanazokat az élelmiszereket. Külföldön meg utánaolvas. És próbál nem Bivabasznád-alsóra menni, ahol ez megoldhatatlan feladat.
2021. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen: viszek magammal kenyeret, spagettit, kekszet meg valami sós rágcsát.

Minden mást meg tudok venni, akár egy szendvicsnek, akár egy "valamilyen" spagettinek. Lencse, rizs, krumpli, húsok stb bármit ehetek, ami nem előre pácolt. Ebédre pedig nem nagy kunsz összeütni egy főzeléket, spenótot, miegymás.


Nem értem, mi ebben a bonyolult. Oké, ha étterembe megyünk, akkor neccesebb, de még mindig tudtam választani egy alapvetően nem gluténmentes étteremben is, csak a rendelés felvételekor jeleztem, hogy ami nekem készül, ahhoz legyenek szívesek előtte elmosott alapanyagot, eszközt használni és ha kész, takarják le.

Soha nem volt problémám, pedig én egy glauskányi liszttől is napokig kikészülök.

2021. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit csak lehet viszünk magunkkal, többit megveszzük ott. Strandon semmit nem veszek.
2021. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Olyan szállást keresek, ahol van minimális főzési lehetőség, illetve viszek magammal tartós élelmiszert, ha nagyon muszáj.

Illetve jó előre megnézem, hogy abban a városban/környéken milyen éttermek, boltok vannak és elmentem őket a telefonomba, hogy kéznél legyen, ha úgy alakul, hogy az adott környéken be kell szaladni valahová. Alapvetően nem nagyon szeretek étteremben vergődni, hogy ezt kérem de ez nélkül meg amaz nélkül, mert őszintén- nem nagyon bízok senkiben, de épp ha úgy alakul, akkor ezt csinálom. Ha minden terv borul, akkor marad a sushi vagy az indiai konyha, abból mindenhol szokott lenni olyan, amit meg tudok enni.


Én teljesen vegán vagyok, és nem érzékeny vagyok a gluténre és a szójára, szóval nekem elég macerás akárhol ennem, pont valamelyik nap gondolkoztam el azon, hogy ha engem valaki vacsora randira hívna el, kénytelen lennék visszautasítani, mert a városban kb. 1 hely van, ahol tudok enni :DDD

2021. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!