Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt tudnék összedobni...

Milyen ételt tudnék összedobni, ami azért finom és tápláló is?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy a szüleim csak késő este mennek el a szokásos nagybevásárlásra, viszont a hűtő gyakorlatilag üres. Pénz van itthon, boltba viszont nem tudok menni, mert nem hagyhatom egyedül itthon a kishúgomat. Ellenben mindketten baromi éhesek vagyunk. Mit kéne készítenem?


Ezek az alapanyagok vannak itthon:


Másnapi kifli

Sajt

Vaj

Tojás

Retek

Répa

Paradicsom

Tormakrém

Mustár

Mogyoró

Koktélparadicsom

Hús (fagyasztott)

Fagyasztott zöldségkeverék

Tej

Banán

Alma

Citrom

Nutella

Csokoládé

Gomba

Zöldborsó

Tejföl

Kukorica

Hagyma

Burgonya


A kérdésem az lenne, ezekből az anyagokból milyen tápláló ételt lehet összehozni? A húgom négy éves és laktóz érzékeny én pedig glutén és tojás allergiás vagyok.



2014. ápr. 9. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Paprikás krumpli bor sóval pl.
2014. ápr. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A zöldségkeverék kukoricából csinálod a köretet. A húst kiolvasztod, felszeleteled, hirtelen megsütöd mindkét oldalát, majd tepsibe teszed. A gombát megpirítod, és a tetejére öntöd. A sajtot lereszeled, összekevered a tejföllel, hagymát aprítasz bele, és az egész cucc tetejére öntöd.


Letakarod fóliával, és sütöd fél órát kb, utána leveszed a fóliát, és megpirítod a tetejét.

2014. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tejfölt csak akkor edd meg ha laktóz mentes ;) Ha az akkor jó amit az utolsó írt.


Hugodnak: Tojásrántotta vagy tükörtojás retekkel és parival ja és ha kéri akkor kiflit is ehet hozzá :)


Neked: krumpli püré és sült hús :) Husit rakhatsz a rántottába is :)


Majd írj hogy mit ettetek :)

2014. ápr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A királylánynak időközben eszébe jutott 10-20 olyan dolog, amiért boltba kellett volna menni, így megkértem, rajzolja le anyáknak, mit szeretne majd a boltból, addig én összeütök valamit. Mivel lázad és nagyon fáj a torka, így keményebb ételt nem nagyon szerettem volna adni neki, viszont valami meleggel kellett előrukkolnom. A következő, kissé különös, de lényegében nem rossz recept sült ki az itthon lévő anyagokból:


A hugimnak: puhára főzött betű tészta, mellé jó puhára főzött zöldborsó, zöldbab és kukorica tejfölös (laktóz mentes) zöldfűszeres szószban puhára főzött hagymával. Hál' Istennek gyorsan megvoltam vele és a hercegnő is elv ölt addig, ameddig az étel készült.

Én végül csak párolt gombát ettem, de nem volt rossz végülis : )

Köszönöm szépen az ötleteket egyébként, mindenképp fel fogom őket egyszer használni, mert nagyon jól hangzanak : )

2014. ápr. 9. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!