Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Reggel egészséges reggeli?

Reggel egészséges reggeli?

Figyelt kérdés

Reggel 6kor ha eszek egy jó laktató rántottát vagy szendvicset vagy bármit akkor mégis hogy bírjam ki hogy majd 10kor egy kis joghurtot vagy müzlit és majd délután 15–15:30kor végre normális ebédet?


Hogy lehet megoldani? Azt mondják, hogy indulás előtt érdemes enni, na de akkor éhezzek egész nap? Vagy induljak el éhesen csak a fél napot éhezzem át és akkor utánna ehetek?

Nem tudom hogy gondolja a sok dietetikus.


Valami tippek?

( Sulizok )



2021. okt. 4. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudsz a suliban enni hamarabb? Ha reggel 6-kor már fent vagy akkor persze hogy nehéz délután 3-ig kibírni az ebéddel.
2021. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%
Joghurt/műzli helyett valami táplálóbb 10kor?
2021. okt. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
82%

Ha eszel 6kor, 10kor, és délután 3 körül és éhes vagy, akkor nem a beosztással van a gond hanem, hogy nem ettél eleget. Egyél többet 10kor.

De egyébként megszokás kérdése. Amikor nálam indul a szálkásítás, az első hét a kritikus, a második héten már sokkal könnyebb.

2021. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es, én reggel negyed 6-kor kelek, félkor már túl vagyok a reggelin. 11-kor ebédelek és csak este 6 körül vacsorázok. Mégsem halok éhen. Dolgozó nő vagyok.
2021. okt. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát az remek. Nem tudom hogy csinálod, de még fejlödő szervezetem van és tesi óra is stb azért elég nehéz.
2021. okt. 6. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
#4 Egyrészt mindenkinek más a bioritmusa nyilván, másrészt a 11-kor ebéd és a 3-kor ebéd között egy elég nagy különbség.
2021. okt. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk nekem a kávé elhagyása megszüntette a zabálási rohamokat, de mivel még suliba jársz, gondolom nem kávézol.


Egyél rostdúsabb ételeket, ha bírja az emésztésed (aka nem fosod össze magad tőle). Zabkása pl. teljesen jól eltelít hosszú távon, viszont az mellé vizet is inni kell, mert beléd fog dagadni. Natúr olajos magvak is jók lehetnek, teljes kiőrlésű pékáruk, ilyesmi.


Vigyél be több rostot.

2021. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és ami még fontos lehet. A hozzáadott cukor és só mindketten fokozzák az étvágyat, ezeket érdemes elhagyni. Cukor és só csak annyit, ami természetes formában megvan a természetben. Cukor van a gyümölcsökben, só (nátrium) pedig a húsokban, ásványvizekben, stb.
2021. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!