Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szerintetek egészséges a heti...

Szerintetek egészséges a heti 1 lángos?

Figyelt kérdés

A minap anyóséknál voltam és az étkezésről beszéltünk. Mondtam páromnak, hogy szerintem nem biztos, hogy olyan jó, hogy heti 1x lángost rendel, mert az nagyon olajos étel.

Mi már együtt lakunk, finomakat főzök nem is azzal van a baj, azt szokta vinni amúgy, de a munkatársaival együtt rendelik és ez már náluk heti rutin.


Úgymond baj is meg nem is, mert amúgy tényleg azt egyen amit szeretne, nem sajnálom tőle emg nyilván nem lesz tőle baja. Erre az anyósom lecsesz, hogy ne hogy már ebbe én beleszóljak. En se tudom mi a jó, csak én mindig ritkán ettem lángost. Nyáron strandon vagy piacokon, de nem minden héten, mert tudom, hogy amúgy egy elég zsíros kaja, de az is igaz, hogy annyi rossz ételt megeszünk, hogy ebbe legalább nincs tartósítószer meg semmi más és ha jól esik neki akkor tényleg ne rekesztődjön ki.


A másik meg, hogy párom elég édes szájú, anyósom szoktatta rá, mert szinte mindig gyümölcs leves van náluk meg sokszor van ilyen lekváros tészta, meg mindig van sok féle házi süti.


És mondta párom, hogy reméli sose lesz cukros. Mondtam neki, hogy azt úgy tudja szerintem elkerülni az ember, ha nem eszik sok cukrot mg túl sok szénhidrátot sem, mert pl. Ezek a pék áruk, amik ilyen fehér lisztesek azok se jók úgymond a cukorra.


Erre anyósom megint beszólt, hogy ne hogy màr baj legyen, hogx 3 szelet kenyeret megeszik egy nap.


Mindig félreért meg okoskodik már semmit sem lehet mondani. Másnak is ilyen az anyósa? Nem tiltok én semmit a páromtól:D


Bocsi tudom ez legyen a legnagyobb bajom!🤞



2022. ápr. 15. 23:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

6-os válasszal értek egyet.


Szegény pasi. 😄

2022. ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
Agyvérzést kapnék egy ilyen hülye fitness pcsától, nem mellesleg én sem hagynám szó nélkül, ha előttem oktatnád ki a felnőtt gyerekemet, szólnád le a teljesen normális életmódját. Ha meg engem is le mernél ugatni, hát megkapnád a magadét. Bár anyósnak mondani, hogy “elrontotta” a gyerekét a gyümölcslevessel meg lekváros buktával, gondolom, nem merted.
2022. ápr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%

Látod Kérdező, ezért vagyunk Európa második legkövérebb országa. Ha meg mered kérdőjelezni azt a sok ipari hulladékot, amit magukba tömnek, "hülye fitnesz picsának" neveznek, meg "olyannak tűnsz, mint aki beleokoskodik mindenbe", pedig csak annyit mondasz, hogy TALÁN nem a legjobb, ha a lángost lekváros tésztával üstivel és 3 szelet kenyérrel kíséri le.

Az agyam eldobom ezen ezen a sok szerencsétlenen, mindegy, egyétek ti az ipari hulladékot, valószínű a gyárba a sorra nem is kell több.


Érted, olyanokat mondanak, hogy "Manapság nincs olyan hogy egészségtelen étel", az agyam eldobom, ilyet is csak kövér emberektől hallottam eddig.


Két normális válasz volt, a 9-es, és a 10-es, ebből az egyiket leszavazták 30%-ra :D :D :D


A kérdése válaszolva:

Imádom egyébként a lángost én is, és havi 1-2 alkalommal én is szoktam enni, ráadásul olyankor egyszerre többet, DE mellette a hét többi részén én is "hülye fitnesz picsaként" táplálkozom. Nem azzal van a gond, hogy néha hulladékot eszel, hanem azzal, hogy a párod valószínű sokkal több üres kalóriát visz be a történet szerint, mint amiről tudsz.

2022. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
62%

13. "Nem azzal van a gond, hogy néha hulladékot eszel, hanem azzal, hogy a párod valószínű sokkal több üres kalóriát visz be a történet szerint, mint amiről tudsz." Hát ez tényleg tragédia, most hogy fogja a csaj nyomon követni a pasi kalóriafogyasztását? Ez már válóok! Csaljon meg, irtsa ki a családom, de arról igen is tudnom kell, hogy mennyi üres kalóriát visz be!


Jééééééézusom, komolyan mondom: betegek vagytok.

Az addig oké, hogy az ember igyekezzék odafigyelni az egészséges étkezésre, de azért ne essünk már át a ló túloldalára sem: nem kell milliókat költeni a heti szinten épp új, aktuális szuperélelmiszereknek kikiáltott kajákra sem, amikről általában idővel kiderül, hogy nem is olyan szuperek...

Meg kéne érteniük az elvadult fitneszlédiknek is, hogy még mindig az arany középút a leginkább célravezető, és igen, egy kiegyensúlyozott étrendet követő ember táplálkozásába bizony belefér hetente egy lángos, sőt urambocsá! - még az édesség is. Igen, a gyilkos fehér kristálycukorral. 😱😱😱

2022. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
34%

Az a helyzet, hogy a legtöbben próbálják megmagyarázni,(maguknak is) hogy bármit megehetnek, minden egészséges "mértékkel". Ne higyj nekik, a lángos egyértelműen egészségtelen és nincs rá szüksége a szervezetnek. Ez nem vélemény kérdése, hanem tény. Aki vigyáz az egészségére, az nem eszik heti 1 lángost, ráadásul egyéb üres szénhidrátot.

Az más kérdés, hogy valakit ez nem érdekel és azt mondja, hogy annyira szereti, hogy inkább eszi az egészségtelensége ellenére. Ezt én elfogadom, csak ne azzal akarják megmagyarázni, hogy néha kell.

2022. ápr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
74%

#15 👎👎

Inkább az egészségtelen ha azért vonod meg magadtól mert "nem egészséges" és sóvárogsz :((

2022. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
36%

16-os!

Nagyon jó példa vagy arra amit írtam, köszönöm!

Nagy tévedésben élsz, de én nem téged akarlak meggyőzni, csak a kérdezőnek válaszoltam.

És ahogy írtam, ez nem az én véleményem, hanem tény, de ne foglalkozz vele!

2022. ápr. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
41%

Ha amúgy is sok kenyeret, sütit, cukrot, rántott szrokat eszik, akkor nem mindegy?

Kb az egész étrendje szemét, miért pont a lángost emeled ki? A többi ugyanolyan f.s.

Lehet lepontozni.

2022. ápr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Heti egy lángos nem a világvége, ha az illető a hét többi napján kiegyensúlyozottan él. Sőt, még emellé akár egy-két cukrosétel is belefér. Ami meg a fehérlisztet illeti, ugyanolyan, mint a teljes kiőrlésű vagy a graham liszt csak ki van belőle vonva csíra és a korpa, azaz kevesebb vitamin van benne. Pl. egy medditerrán szendvicsnél nem oszt nem szoroz, hogy a kenyér fehér vagy sem, mert a szendvics tartalma kimaxolja a vitamin szükségleteinket. Egyébként tömhetjük magunkat csudimudifogyi szirszarokkal, ha nem mozgunk, akkor ráfázunk. És attól se leszünk fittek, ha kivonjuk a zsírt az étrendünkből, míg a fehérjét indokolatlanul növeljük. Ugyanis a zsírban oldódó vitaminok nem tudják kifejteni a hatásukat, ha zsírszegényen táplálkozunk, illetve ezzel az ízületeinknek se teszünk jót, a túlzott protein pedig savasít és csontritkulást is okozhat. A szénhidráttal is vigyáznunk kell ugyan, de vitathatatlan, hogy az egyik legjobb energiaforrás. Én pl. nem tudom úgy elkezdeni a napot, ha a reggelimben nincsen 2 szelet kenyér. És nem, nekem a müzli az nem elég.

Ami meg az édesszájúságot illeti. Láttam már olyan gyereket, aki előtt hemzsegtek az édességek, mégse ette őket, nem ízlett neki. Viszont a húsokat imádta, szülinapjára pedig csirketortát kért baconnel. Nem lehet csak úgy édesszájúnak nevelni valakit.

2022. ápr. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Minden egészséges dolog is lehet káros, ha túlzásba viszik. Például a víz is.
2022. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!