Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Minden receptben sóznak. A só...

Minden receptben sóznak. A só nem egészségtelen?

Figyelt kérdés

Nézek recept videókat (Lidl konyha, mindmegette, nosalty stb.stb) és legyen sós vagy édes fogás, mindent sóznak, sőt nagyon!

Tojás-tészta-hús-saláta de még édes krémet is ("csipetnyit sózzuk a vaníliás cukros tejet!")


Én úgy tanultam, hogy a só megköti a vizet a szervezetben, ezért ajánlott sóban kevés ételt fogyasztani, és egyáltalán nem sózni az ételeket. Ehhez képest miért sóznak mindent újabban?


2023. márc. 11. 21:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én pont úgy hallottam egy orvosi előadásban, hogy a szervezetnek nagyon is szüksége van sóra.
2023. márc. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

A túlzott sózás egészségtelen. A gond az, hogy nagyon könnyű vele túllépni az ajánlott napi 5 grammot. Ha nem sózol, akkor viszont nehéz finomst főzni: a só ízfokozóként viselkedik, nélküle a többi ízt sem érzed igazán.


Egyébként szerintem inkább újabban divat a sóra figyelni, legalábbis nekem a fiatalabb ismerőseim között van csak, akit ez érdekel. Nem újabban lett divat a sózás, épp ellenkezőleg. Kérdezd meg a nagyanyád, tutira tesz sót a piskótába ő is.


Amúgy a kérdésed alapján azt sejtem, nem főzöl, igaz?

2023. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván minden egészségtelen, ha mértéktelenül fogyasztod..!
2023. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Minden egészségtelen nagy mennyiségben, ezért itt is mint mindenhol a mértéken van a hangsúly.


Nehogy azt gondold 1 percig is, hogy 10 évvel tovább fogsz élni mert holnaptól nem sózod meg az ételeket amit eszel, tehát nem ilyen kontextusban egészségtelen a só vagy úgy egyébként bármi egyéb összetevő. Itt azon van a hangsúly, hogy a napi étkezésed hány százalékát teszi ki a sós vagy túlzottan sós étel.


Mint a cukor. Azért mert reggel teszel 1 kanál cukrot a kávédba, nem fog történni semmi. De ha reggel teszel 1 cukrot a kávédba, meg délben is lecsúszik 1 meg még délután is, meg reggel megeszed a csokis croissantot meg vacsora a Nutellás kenyér, amit leöblítesz egy pohár kólával vagy egy Sió narancslével, na az már rohadtul nem egészséges.

2023. márc. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Minden egészségtelen, ha túl sokat viszel be belőle.

Egy egészségtudatos ember számára a desztillált víz a világ legjobb dolga: majdnem színtiszta víz, nincsenek benne nehézfémsók, nincs benne csatornából visszamaradt hormonszennyezés, ezt aztán korlátozás nélkül ihatja. Ám ha napi 8-10 litert fogyaszt belőle, mer' ez osztán méregtelenít, komoly problémái lesznek. Pedig a víz sokkal egészségesebb, mint a só, hát mi van itt?

Ugyanez a helyzet a sóval. A konyhasó nátrium- és kloridionokból áll össze, mindkettőre szüksége van az emberi szervezetnek. Ha mértékkel viszed be, hasznos. Ráadásul finom is: nem véletlen, hogy az emberi ízlelés úgy alakult ki, hogy az egyik íz, amit érzünk, pont a só íze. Lehet és kell is sózni, mert egyrészt kell a só a szervezetnek, másrészt finom tőle az étel.

De nem kell túlzásba vinni.

2023. márc. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
A sóra szüksége van a szervezetnek. Pl. a szarvasmarhák elé nagy tömb sót tesznek. Az állat megy és annyit nyal belőle, amennyi kell neki. De Pl. a vadaknak is tesznek ki sót, az etető helyre.
2023. márc. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
11%
Mónika? Só?
2023. márc. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Erre utaltam, hogy túlzásba viszik.


Ha annyit sóznék, mint amennyit a receptekben mutatnak, reggeli tojásokra gazdagon, majd ebédhez zöldségeket külön, levest külön, húst, köretet külön-külön, majd a desszertbe is, vacsorára is, az napi minimum 3-4 kávéskanál, ami egy átlag 50-60kg súlyú embernek szerintem nagyon sok!

2023. márc. 11. 22:47
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Milyen recepteket olvasol, hogy a desszertre is mértéktelenül szórják a sót? :D Édes ételekbe max egy fél csipet só kell, hogy kihozza az édes ízt. Teljesen só nélkül főzni az egészségtelen, na meg ízre is szar lesz. Mértéket kell tudni tartani, de ez minden másra is igaz.
2023. márc. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

"ebédhez zöldségeket külön, levest külön, húst, köretet külön-külön, majd a desszertbe is, vacsorára is,"


Hát pedig de, teljesen nyilvánvaló, hogy nem egyszerre kell letudni a napi só bevitelt, a többi ételt meg sótlanul leerőltetni a torkodon.

Pont az a lényege a mérték tartásnak, hogy minden ételt meg lehessen sózni, ízlés szerint, de nem túlzásba esve.


"az napi minimum 3-4 kávéskanál"


De a receptekben nem 1 adag ételt készítenek, te meg csak 1 adagot eszel meg egyszerre!


Amúgy meg atom fölösleges grammozgatni, meg kilózgatni, van nyelved, el tudod dönteni, mi sótlan, mi sós. Amúgy alapvetően pont a házi koszt az, ami inkább só szegény, vagy legalábbis meg lehet csinálni olyanra, ellentétben mondjuk a chips-ekkel, rágcsákkal, gyors éttermi kajákkal.


"Én úgy tanultam, hogy a só megköti a vizet a szervezetben, ezért ajánlott sóban kevés ételt fogyasztani, és egyáltalán nem sózni az ételeket."


Hát ezt jó hülyén tanultad, hirtelen össze se tudom számolni, hány sebből vérzik ez a mondat, akkora baromságok vannak benne.

A sónak van egy bizonyos vízmegkötő hatása, pont ezért KELL ! a szervezetnek! Sók nélkül , ásványok nélkül, mint egy szita, amin átfolyik a víz, olyan lenne a szervezetünk! A víz "kimosna" belőlünk minden ásványi anyagot.


Pont ezért kell (trópusi országokban) a hidratálás mellett sót is enni, mert az izzadással jelentős só távozik a szervezetből, ami utána extrém módon felgyorsítja a kiszáradást, mert nem lesz a szervezetben só, ami megkösse a vizet!

"és egyáltalán nem sózni az ételeket."

Gratulálok, hogy sikerült belefutnod egy okoskodó birkaagyú dilettánsba.


" miért sóznak mindent újabban?"

Mármint az utóbbi 15.000 évben? Hát azért, amit leírtam, mert qrvára megdöglenénk nélküle, hiánybetegségekben.

2023. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!