Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Minden receptben sóznak. A só...

Minden receptben sóznak. A só nem egészségtelen?

Figyelt kérdés

Nézek recept videókat (Lidl konyha, mindmegette, nosalty stb.stb) és legyen sós vagy édes fogás, mindent sóznak, sőt nagyon!

Tojás-tészta-hús-saláta de még édes krémet is ("csipetnyit sózzuk a vaníliás cukros tejet!")


Én úgy tanultam, hogy a só megköti a vizet a szervezetben, ezért ajánlott sóban kevés ételt fogyasztani, és egyáltalán nem sózni az ételeket. Ehhez képest miért sóznak mindent újabban?


2023. márc. 11. 21:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdezö! Ha neked izlik egy étel so nélkül, vagy nagyon kevés soval, is akkor fogyaszd ugy, egészségesebb leszel (?). Bennünket elrontott az élet és tulsozzuk az ételeinket a tudományosan megállapitott sobevitel mennyiséghez képest. Lehet, hogy egészségünk bánja, söt az élethosszunk, de (szerintünk!!!) finomabb ételeket eszünk. FOGADD EL!!!!!
2023. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
egyébként receptekben elég ritkán írnak pontos mennyiséget, általában csak annyit írnak, hogy sózzuk ízlés szerint. Az hogy mindent külön meg kell sózni, nem meglepő. Ha csak a levest sóznád, akkor a többi ehetetlen lenne. Köretnek is kell az íz, minden másnak is.
2023. márc. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%
Desszerteket soha az eletben nem sozok meg, csipetnyit sem, mert undoritonak tartom, amugy azert sozzak agyon a kajakat, mert dohanyoznak vagy videken nottek fel. Falun szokas agyonsozni mindent, ahol nincs penz egyeb fuszerekre.
2023. márc. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%
Tehát nem tudod, mit jelent az, hogy "csipetnyi".
2023. márc. 12. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
20%
Barom.
2023. márc. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
45%

Én is úgy tanultam, hogy egészségi szempontból elég az a só egy átlagos embernek, amit az ételek alapból tartalmaznak. Pl. a kenyérben, felvágottban, sajtban bőven sok só van. És ezért - így szól a javaslat - egészségi szempontból a főtt ételeket nem érdemes sózni. Aki ehhez hozzászokik, só nélkül is érezni fogja az ízeket, sőt több ízt fog érezni.


Amúgy ki is próbáltam, félig-meddig működik, de nem 0 sózással, mondjuk ötödannyival, és a tésztából, krumplis 3telből, levesből kevésbé lehet a sót kispórolni. Ha én főzök, mindenki más sóz ebédnél. Éttermi étel mindig kissé túl sós nekem. Nyáron, főleg ha sportolok, akkor viszont nem elég ennyi só, direkt több sósat kell egyek.


Viszont nem a són kezdeném az egészséges életmódot. Sokkal fontosabb a gyorsan felszívódó cukor kordában tartása. Ha abból max. napi 50 grammot eszel, akkor gondolj el a són is.

2023. márc. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%

Hát már sok élelmiszerről híresztelték,hogy rendkívül egészségtelen.Aztán később vagy mások meg ugyanarról,hogy jaj mégsem.Például zsír,tojás tej..stb.

A sóért régen háborúkat vívtak.Nélkülözhetetlen az életben maradáshoz.. De még az annyira rettegett koleszterin nélkül is meghalnánk.

2023. márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
84%
A só létfontosságú. Túl sokat fogyasztani belőle egészségtelen, de ez a világon mindenre igaz, amit meg lehet enni.
2023. márc. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%
A levegő is egészségtelen.Lényegében szép lassan elégünk tőle..
2023. márc. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
80%

16-os, áruld már el, hol tanultál ilyeneket?


Mellesleg amiről beszélsz, azt élelmiszereknek hívják, és nem ételeknek.


Hol a fenében terjesztenek ekkora baromságokat?

2023. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!