Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Életetek első kókuszgolyója,...

Életetek első kókuszgolyója, amit gyerekkorotokban ettetek, kekszből vagy piskótatésztából készült?

Figyelt kérdés

Azóta nektek mi az "alap" kókuszgolyó? A kekszes vagy a piskótatésztás?


Régen faluban a lakodalmakban, amikor a konyhán összegyűltek a rokonok vagy a felkért ismerősök főzni, akkor a megmaradt süteménydarabokat, sütemény tésztájának a széleit használták fel, minden ilyen maradékot összegyúrtak, rummal, lekvárral, kakaóval, cukorral ízesítették, került bele mazsola is, és kókuszreszelékbe forgatták. Az interneten is elérhető a kókuszgolyó piskótatésztából receptje, vagy egyszerű kevert tésztából is lehet készíteni.

Mégis, mintha 10-ből 9 ember csak a kekszes változatot ismerné.



jan. 3. 15:49
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Majd biztos emlékszem, hogy 60 évvel ezelőtt, 5 évesen milyen recept szerint készült kókuszgolyót ettem.
jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Keksz. Otthon alapvetően nem azért áll neki az ember piskótát vagy süteményt sütni, hogy abból majd kokuszgolyo legyen. Pláne hogy egyszerű, gyors és olcsó édességnek számít, és ezek közül egyik sem teljesül, hiszen a piskotahoz a tojás, liszt, cukor drágább, mint a keksz, bekevernk, megsutni majd kihuteni a tésztát nem gyors és maga a piskóta sütés se épp egyszerű a többségnek.

Cukrászdában sutivegekbol készül

jan. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
75%
Honnét tudjam? Sajnos már megkérdezni se tudom :-( De arra emlékszem, hogy a MÁV Ittasellátóban mindig vettem kókuszbombát, isteni fincsi volt és majdnem akkora, mint egy teniszlabda. De hogy miből készült, ki tudja.
jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Arra se emlékeztek, hogy a szülők vagy a nagyszülők hogyan készítették gyerekkorotokban?
jan. 3. 16:19
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mindig kekszből készült. Anyukám úgy csinálta és én is mindig kekszet veszek hozzá.
jan. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk mindig is maradekokbol keszult
jan. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
A házi otthoni kex alapú , a bolti és cukrász nagyüzemű maradék tegnapi torták linzerek egyvelege rummal csokival talán lekvárral.
jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi otthon kekszből készítettük. Elég nagy család vagyunk, ha volt otthon süti, abból semmi nem maradt.
jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Metionin ***** válasza:
100%
Kekszes volt, az tuti, az iskolában kellett csinálni technika órán :D szerintem azóta is csak kekszeset ettem.
jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Kekszes. Sosem hallottam még arról, hogy piskótábol készül.
jan. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!