Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Életetek első kókuszgolyója,...

Életetek első kókuszgolyója, amit gyerekkorotokban ettetek, kekszből vagy piskótatésztából készült?

Figyelt kérdés

Azóta nektek mi az "alap" kókuszgolyó? A kekszes vagy a piskótatésztás?


Régen faluban a lakodalmakban, amikor a konyhán összegyűltek a rokonok vagy a felkért ismerősök főzni, akkor a megmaradt süteménydarabokat, sütemény tésztájának a széleit használták fel, minden ilyen maradékot összegyúrtak, rummal, lekvárral, kakaóval, cukorral ízesítették, került bele mazsola is, és kókuszreszelékbe forgatták. Az interneten is elérhető a kókuszgolyó piskótatésztából receptje, vagy egyszerű kevert tésztából is lehet készíteni.

Mégis, mintha 10-ből 9 ember csak a kekszes változatot ismerné.



jan. 3. 15:49
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Életemben nem láttam még piskótából gyurmázott édességet.
jan. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nálunk mindig is ismeretlen volt a maradék süti meg sütiszél fogalma, így csak kekszből.
jan. 4. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
81%
az őszes receptoldal kekszet ír . nem amit te magyarázol,az nem kokuszgolya hanem valami maradėk összekotyvasztása.
jan. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam cukraszdaban. Hivatalosan külön piskóta tésztából készül a kokuszgolyo. Valójában a maradek, már nem eladások állapotban lévő sutikbol csináljak.
jan. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

A 23-as téved, mert nem az összes. Nem jól gondolja, bizony a kókuszgolyóról van szó. Persze, ahogy a kérdésben is ott van, sokan még csak nem is hallottak róla.


Csak néhány recept:


[link]


[link]


[link]


[link]

jan. 4. 09:36
 26/32 anonim ***** válasza:
19%

[link] 145 recept mind kekszböl .

az hogy egy cukrászdåban miböl készül teljesen ireleváns .

jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
29%

26!


Ugyan miért lenne irrelevans? A kérdés ez: "Életetek első kókuszgolyója, amit gyerekkorotokban ettetek, kekszből vagy piskótatésztából készült?"

jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Nyugalom, nem kell bosszankodni, senki sem kérdőjelezi meg, hogy a kekszes változat egyszerűbb, gyorsabb, és sokkal, de sokkal ismertebb. Ezért is feltételeztem, hogy alig ismerik a süteménytésztás változatot.


Pont ez a kérdés lényege, hogy ki hogy ismerte meg először a kókuszgolyót! Mert az valószínűleg befolyásolja azt, hogy később hogyan készíti vagy hogyan szereti.


Persze lehet, hogy valaki a süteménytésztásat ismerte meg először és később máshol kekszeset evett, és azt finomabbnak találta. Vagy egyszerűen csak gyerekkori emlékeket hoz elő a kókuszgolyó, hogy igen, már kekszből csinálom, de gyerekkoromban a falusi mulatságon vagy lakodalomban piskótatésztából készítették. Vagy valakinek a nagymamája készíti így. Nem csak cukrászdák készítik így, hanem számtalan recept van magánszemélyektől, pl. ez is:

[link]


Én előbb ismertem meg a piskótás változatot a felmenőim révén, mint a kekszeset. Én is készítettem már kekszből egyszer-kétszer, de én a másikat egy kicsit jobban szeretem. Lehet piskótából vagy csak egy gyors, egyszerű kakaós kevertből.


Nem kell félni az újtól, nem kell félni a mástól, senki se akarja elvenni a koronát a kekszestől, ami szintén nagyon finom.


Cukrászdai dolgozó írta itt, hogy náluk piskótából készül. Valamiért nekem is az rémlik, hogy a környékbeli cukrászdákban szintén, de már nem emlékszem. Az is lehet, hogy valahol így, valahol úgy, valahol meg "felesben", pl.

[link]

[link]

jan. 4. 17:51
 29/32 anonim ***** válasza:
64%
kėrdező ėn meg mėg jó pår ezer ember maradunk annål amit gyerekonkba mutatak nekünk ės megtanultunk a jó öreg kekszes recept .
jan. 5. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Finom a kekszes is.

Babapiskótából is lehet készíteni, meg másfajta kekszekből is.

jan. 5. 09:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!