Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Életetek első kókuszgolyója,...

Életetek első kókuszgolyója, amit gyerekkorotokban ettetek, kekszből vagy piskótatésztából készült?

Figyelt kérdés

Azóta nektek mi az "alap" kókuszgolyó? A kekszes vagy a piskótatésztás?


Régen faluban a lakodalmakban, amikor a konyhán összegyűltek a rokonok vagy a felkért ismerősök főzni, akkor a megmaradt süteménydarabokat, sütemény tésztájának a széleit használták fel, minden ilyen maradékot összegyúrtak, rummal, lekvárral, kakaóval, cukorral ízesítették, került bele mazsola is, és kókuszreszelékbe forgatták. Az interneten is elérhető a kókuszgolyó piskótatésztából receptje, vagy egyszerű kevert tésztából is lehet készíteni.

Mégis, mintha 10-ből 9 ember csak a kekszes változatot ismerné.



jan. 3. 15:49
1 2 3 4
 31/32 NTBS ***** válasza:
100%
Kekszes. A sütemény szélénél kíhűlni sem sikerült.
febr. 6. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam piskóta alapúról. Bár eléggé hihetö, hogy így készítik cukrászdákban. A régi szakácskönyvekben is darált kekszet írnak. Régen is lehetett darált kekszet venni a boltban. Igazi, falusi lagziban sosem jártam..
máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!