Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy ehetnék több fehérjét?

Hogy ehetnék több fehérjét?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem számolgatni és fehérjéből nagyon keveset eszek.

Kb 65 g kéne naponta, de kiszámoltam hogy a mai ételeimben jóval kevesebb van, pedig mára kifejezetten fehérjedús ételeket választottam főleg ebédre és vacsira.

Yazio szerint:

- Reggeli zabkásában 5 g

- Ebédre sült lazac édesburgonyával 20 g

- Vacsorára tk kenyér tojással, zöldségekkel 13 g

Ez összesen 38 g, alig több mint a fele annak ami kellene. És nem is minden nap ilyen a menü ugye.


Ha nem akarok porokat enni/inni akkor mivel tudnám megduplázni a fehérjemennyiséget?

Hogy lehet bevinni az ajánlott adagot “normális” kajákból?


(Tojást és halat eszek, de más húsokat illetve tejet nem, nem is akarok.)


ápr. 15. 11:54
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
28%
Növényi tej?
ápr. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%

Ha a tejtermékek nem játszanak és nem csak a tej, akkor

a, magas fehérjetartalmú zöldségekkel (bab, lencse, csicseriborsó, stb)

b, még több tojassal és hallal


Ha tejterméket eszel, csak tejet nem iszol, akkor a túró, a görögjoghurt, a cottege cheese is jó fehérjeforrás.

ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
0%

"tejet nem, nem is akarok"

Kár, mert a sovány tej és tejtermékek nagyon sok fehérjét tartalmaznak a kalória tartalmukhoz képest.

Az olajosmagvakban is sok a fehérje, de az olajos szót nem véletlenül érdemelték ki, a kalória tartalmuk is magas.

Talán még a hüvelyesek jöhetnek szóba, azoknak is magas a fehérje tartalmuk. Köretnek magában, vagy akár rizshez keverve borsó, bab, zöldbab stb jó kiegészítő tud lenni.

ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
22%
Tojás, lightsajt, csirkemell, halak, karaj, skyr, protein joghurt, protein puding, fehérjepor.. stb..
ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
37%
Hús, hús és még több hús.
ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Növényi tejet naponta fogyasztok a zabkásában, már bele van számolva abba.


#2

Még többet nem bírok enni, most nyomtam be a szelet lazacot és majdnem kipukkadok. :D

Hüvelyeseket gyakran eszek mert imádom mindet, de túl nagy mennyiséget azokból se tudok megenni.

ápr. 15. 12:29
 7/38 anonim ***** válasza:
76%

(Ja boccs, most látom)


"de más húsokat illetve tejet nem"


Laktóz?

Amúgy semmi baj nincs a porokkal. Van belőle szerintem laktóz mentes is. Azért mert hiedelem, hogy a fehérjepor ártalmas attól még nem lesz az.

ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

#3

Kár vagy sem, undorodok az ízétől és a hasam is megy tőle így messzire kerülöm. :D

Olajos magvakat szeretem, de napi fél maréknál többtől kirügyezik az arcom.



Mint írtam, húsok közül csak halat eszek.

ápr. 15. 12:31
 9/38 anonim ***** válasza:
31%
Halakból azért elég sok fehérjét be lehet vinni. Van rengeteg féle variáció csak ne rántsd ki.
ápr. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

#9

Igen tudom, csak a mennyiséggel van bajom. Nem tudok sokat enni ilyen laktató kajákból.

ápr. 15. 12:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!