Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy ehetnék több fehérjét?

Hogy ehetnék több fehérjét?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem számolgatni és fehérjéből nagyon keveset eszek.

Kb 65 g kéne naponta, de kiszámoltam hogy a mai ételeimben jóval kevesebb van, pedig mára kifejezetten fehérjedús ételeket választottam főleg ebédre és vacsira.

Yazio szerint:

- Reggeli zabkásában 5 g

- Ebédre sült lazac édesburgonyával 20 g

- Vacsorára tk kenyér tojással, zöldségekkel 13 g

Ez összesen 38 g, alig több mint a fele annak ami kellene. És nem is minden nap ilyen a menü ugye.


Ha nem akarok porokat enni/inni akkor mivel tudnám megduplázni a fehérjemennyiséget?

Hogy lehet bevinni az ajánlott adagot “normális” kajákból?


(Tojást és halat eszek, de más húsokat illetve tejet nem, nem is akarok.)


ápr. 15. 11:54
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Változtatni kell az arányokon. Több hal, kevesebb köret.


De egyébként azt nem írtad, így nem tudom laktóz érzékeny vagy-e..

Aldi, Lidl, Penny.. mindegyikben van 200g.s protein puding. az 100g-re 10g fehérjét tartalmaz. Az sem játszik nálad?

ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

De nem tudok többet enni belőle, így is kevesebb volt a köret mint a hal.

Nem vagyok diagnosztizáltan érzékeny semmire, csak f0sat a tej ezért kerülöm, nem nehéz mert amúgy is undorodok az ízétől.


Vettem már port csak pont múltkor láttam hogy nagyon le lett szólva aki ilyeneket eszik, mert hogy enélkül is kellene annyit bevinni, ezek max a komolyan sportolóknak valók, stb stb és nehezen látom át hogy hogy tudnám bevinni anélkül, pedig igyekszem.

ápr. 15. 13:00
 13/39 anonim válasza:
73%
hús, tojás főleg
ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
100%

" csak pont múltkor láttam hogy nagyon le lett szólva aki ilyeneket eszik, mert hogy enélkül is kellene annyit bevinni, ezek max a komolyan sportolóknak valók"


Ez hülyeség.


A fehérje por kb pont arra van, hogy több fehérjét vigyél be úgy, hogy nem eszel. Nem mindenki tud megenni akkora mennyiséget amit kellene, főleg nem úgy, hogy számolja a makrókat is. Nincs benne szteroid meg ilyenek... nem egyenlő a fehérje por azzal mint mikor valaki olyat nyom, amitől már ne lehetne naturál.

ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
0%
Már itt tart a vegán szekta, hogy aki nem ért egyet velük, azt töröltetik?
ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

#15

Mi lett törölve?

ápr. 15. 15:13
 17/39 anonim ***** válasza:

Eleve nagyon kevés az a mennyiségu etel amit megeszel. Tobb etelbol kellene bevinni.


A zabkasat ha meg akarod tarzani kuszaj felturboznod. Pl keversz bele 10 deka turot. Plusz 22 gramm.



Ezen kivul ha narad minden es beraksz egy tizorait vwgy uzsonnat abbol meg is van a plusz 5. Pl olajos mag gyumolccsel vagy mini sonkas nyitott szendvics vagy egy joghurt

ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Hát ettől a “kevés mennyiségű” ételtől sikerült elhíznom az elmúlt időszakban szóval az biztos hogy az össz kajám mennyiségét nem szeretném növelni.
ápr. 15. 15:34
 19/39 anonim ***** válasza:
30%
Húst kell enni, az nem hizlal.
ápr. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Vacsi mellé 3 szelet sovány sonka

Reggeli zabot meg lecserélni vagy valamilyen fehérjeforrást mellé tenni

ápr. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!