Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy ehetnék több fehérjét?

Hogy ehetnék több fehérjét?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem számolgatni és fehérjéből nagyon keveset eszek.

Kb 65 g kéne naponta, de kiszámoltam hogy a mai ételeimben jóval kevesebb van, pedig mára kifejezetten fehérjedús ételeket választottam főleg ebédre és vacsira.

Yazio szerint:

- Reggeli zabkásában 5 g

- Ebédre sült lazac édesburgonyával 20 g

- Vacsorára tk kenyér tojással, zöldségekkel 13 g

Ez összesen 38 g, alig több mint a fele annak ami kellene. És nem is minden nap ilyen a menü ugye.


Ha nem akarok porokat enni/inni akkor mivel tudnám megduplázni a fehérjemennyiséget?

Hogy lehet bevinni az ajánlott adagot “normális” kajákból?


(Tojást és halat eszek, de más húsokat illetve tejet nem, nem is akarok.)


ápr. 15. 11:54
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm ha végre leszállsz rólam, szép napot 😊
ápr. 16. 09:14
 32/39 anonim ***** válasza:
30%

Még egy utolsó gondolat: gondolkozz el, nincs-e valami közös benned és a videó szereplőjében!

https://www.youtube.com/watch?v=SFh8IpnohyM&pp=ygUUamFqIGRlI..

ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
22%

2-es vagyok. Akkor összefoglalom, ha már a jószándékú és (szerintem) segítö válaszom is le lett pontozva (ahogy szinte mindenki másé)

Tanácsot kérsz, mert több fehérjét szeretnél bevinni. A jelenlegi étrendedtöl nem akarsz eltérni, a mennyiségen nem szeretnél növelni, minden alternatívát elutasítasz. Szerintem csak unatkozol, szórakozol a segítöszándékú emberekkel és közben csokit zabálsz a számítógéped elött vagy a telefonoddal a kezedben.

ápr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

#33

Nem. Mediterrán típusú étrendet eszek, halat, sok friss zöldséget és gyümölcsöt, alapvetően egészségesen. Az viszont nemrég tűnt fel, hogy a fehérjebevitelem alacsony. És nem volt egyértelmű számomra, hogy ezen hogy tudok változtatni anélkül hogy túl kéne zabálnom magam és/vagy olyan ételeket kéne magamba erőltetnem amiket utálok. A megoldás a fehérjepor, részemről a probléma ezzel megoldódott.

ápr. 16. 09:57
 35/39 A kérdező kommentje:
Ja, a #2-es választ eddig nem pontoztam semerre, most nyomtam rá egy zöldet hogy örülj.
ápr. 16. 09:58
 36/39 A kérdező kommentje:
Azt meg senki nem tudta elmagyarázni hogy miért fehérjedúsabb a “hús” mint a hal, mikor 0,2 grammal van több fehérje a csirkemellben mint a lazacban, nem egészen értem hogy miért jelentene akkora mennyiségnövekedést ha kicserélném.
ápr. 16. 10:02
 37/39 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem írtam, hogy te pontoztál le mindenkit, nyilván fogalmam sincs, ki/kik lehetett/lehettek. Mindegy is, mert ettöl abszolút nem lesz álmatlan éjszakám. A kérdésben már leírtad, hogy nem szeretnél fehérjeport enni, ezért nem is ajánlottam. De szerintem az egy teljesen járható út a napi fehérjebevitel megoldásához. Nyilván nem szabad túlzásba esni, azért mégiscsak ultrafeldolgozott élelmiszernek számít. Ha a tejtermékek meghajtanak, érdemes növényi fehérjeporokat keresni.

A csirkemell pedig egyáltalán nem jobb fehérjeforrás a lazacnál, a lazac kifejezetten jótékony hatással bír az egészségre, szívre, szemre, agyserkentö és hangulatjavító hatása van. Mivel a csirkemell töredékébe kerül, ezért minden diétában a csirkemell szerepel, ezért gondolják sokan, hogy az a legjobb, de igazából a fehérjetartalmán kívül semmi más elönye nincsen. Szóval, ha megteheted, válaszd a lazacot.

Szép napot!

ápr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:

#37

Azt is választom, csak a másik válaszoló szerint az “szemét kaja” meg tukmálja hogy másféle húst kéne ennem.

ápr. 16. 11:01
 39/39 KissFranci válasza:

Nem tudom miért zárod ki a porokat, szerintem egy helyes táplálkozás mellett, ha jó minőségű protein port választasz akkor semmi baj nincs vele. 😊

Próbáld ki a BodySelect ízeit, nézd meg az összetevőket és remélem megnyugtat majd, hogy nincs is benne semmi rossz.

máj. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!