Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy ehetnék több fehérjét?

Hogy ehetnék több fehérjét?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdtem számolgatni és fehérjéből nagyon keveset eszek.

Kb 65 g kéne naponta, de kiszámoltam hogy a mai ételeimben jóval kevesebb van, pedig mára kifejezetten fehérjedús ételeket választottam főleg ebédre és vacsira.

Yazio szerint:

- Reggeli zabkásában 5 g

- Ebédre sült lazac édesburgonyával 20 g

- Vacsorára tk kenyér tojással, zöldségekkel 13 g

Ez összesen 38 g, alig több mint a fele annak ami kellene. És nem is minden nap ilyen a menü ugye.


Ha nem akarok porokat enni/inni akkor mivel tudnám megduplázni a fehérjemennyiséget?

Hogy lehet bevinni az ajánlott adagot “normális” kajákból?


(Tojást és halat eszek, de más húsokat illetve tejet nem, nem is akarok.)


ápr. 15. 11:54
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

#19

#20


Írtam hogy ezeket nem akarom enni, nem szeretem.


A zabkását nem akarnám lecserélni, 10 évembe telt találni végre olyan reggelit amit szívesen eszek és jóllakok délig tőle.


Akkor marad a por, úgy néz ki.

ápr. 15. 17:03
 22/39 anonim ***** válasza:
75%
Akkor vagy azt eszed, amit szeretsz, és amitől beteg és kövér leszel; vagy azt, ami egészséges, de nem szereted. Aki ennyire válogatós, azzal nem lehet mit kezdeni.
ápr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Miért lennék beteg és kövér attól hogy nem akarok sonkát vacsoràzni? 😂
ápr. 16. 06:51
 24/39 anonim ***** válasza:
Te magad írtad, hogy sikerült elhíznod ettől a sok szeméttől.
ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

#24

Igen, felszedtem kb 5 kilót mert nem mozogtam eleget, szóval a jelenleginél nagyobb mennyiséget nem akarnék enni, úgy se hogy azóta mozgok. Azért “szemétnek” nem nevezném a lazacot és társait, pláne nem valami felvágotthoz képest…..

ápr. 16. 08:12
 26/39 anonim ***** válasza:
0%

Eleve abból indult ki a kérdés, hogy több fehérjét akarsz enni, tehát te is elismered, hogy nem eszel egészségesen. Kiegyensúlyozottan táplálkozni hús nélkül nem lehet. Anélkül is beviheted ugyan a fehérjét, de csak úgy, hogy közben másból, pl. szénhidrátból vagy cukorból az egészségesnél sokkal többet viszel be. Ettől leszel kövér és beteg.

Szóval továbbra is az a helyzet, hogy vagy erőt veszel magadon, és megeszel olyan dolgokat is, amiket nem szeretsz; vagy csak azt eszed, amit szeretsz, de nem fogsz egészségesen táplálkozni. A te döntésed, hogy neked melyik a fontosabb.

ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

#26

Sehol nem írtam, hogy ne ennék egészségesen…


“Kiegyensúlyozottan táplálkozni hús nélkül nem lehet”

Egyrészt miért ne lehetne?

Másrészt leírtam hogy eszek húst, de csak a halat szeretem a húsok közül.

ápr. 16. 08:59
 28/39 anonim ***** válasza:
0%
Azzal, hogy több fehérjét akarsz enni, burkoltan elismered, hogy nem eszel egészségesen. Hogy miért nem lehet hús nélkül kiegyensúlyozottan táplálkozni, azt leírtam. Arról nem tehetek, hogy te nem akarod megérteni.
ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:

#28

Nem ismertem el semmit burkoltan, csak te látsz bele többet.

De szerinted a hal micsoda ha nem hús? Gyümölcs vagy mi? :D vagy a tojásban mióta van sok cukor?

ápr. 16. 09:08
 30/39 anonim ***** válasza:
0%
Oké, tőlem lehetsz kövér és beteg, ha nem akarsz változtatni. Nekem mindegy. További szép napot!
ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!