Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok reggelente enni?

Miért nem tudok reggelente enni?

Figyelt kérdés

Sajna amióta ismerem magam, a reggeli evés egy tortúra.

Ébredés után érzem, hogy éhes vagyok, de gondolni nem bírok semmiféle kajára. Aztán a vége mégis az h. lenyomok egy szendvicset, de nem ritka közben az öklendezés. :(

Nem is arról van szó h. túl korán próbálom, a napi első evés az ilyen.

Van mód h. ez változzon?


2011. júl. 29. 10:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%

Érdekes, amit írsz, hiszen azt írod, a napi első evés ilyen. Na de, ha este 22-ig nem eszel, akkor az a napi első, ergo nem eszel egész nap? Gondolom de.

Amíg nem kívánsz semmit, ne egyél, minek? Lehet te így vagy össze rakva. Igyál egy kakaót.

2011. júl. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kicsit elnagyzoltan fogalmaztam, ebéd fele már annyira nem él ez az "első evés" dolog, de már előtte is tisztán érzem h. marha éhes vagyok, de letuszkolni alig bírok valamit.
2011. júl. 29. 10:38
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
hány kg vagy? fogyózol?
2011. júl. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet, hogy ez valami idegi vagy pszichés dolog? Nem szoktál sokat stresszelni? Nekem akkor volt ilyesmi, amikor sokat idegeskedtem. Én egy kis vajas pirítóst "szopogattam" el reggel, csak úgy jelzés értékkel, ne készüljön ki a gyomrom.

Amúgy igen, azt is simán el tudom képzelni amit az előző írt, hogy Te ilyen vagy. Lehet, még a bélrendszered délelőtt nem tér magához, és nem kielégítően működik. Azért nem "akarja", hogy egyél.

Én azt vettem észre magamon, hogy ha reggel iszom tejet, semmi bajom, este viszont fölfúj. Meg ilyenek. Ezt se lehet érteni...

Azért óvatosan, ha nagyon gáz, vizsgáltasd ki magad, hogy kizárj mindenféle nyavaját.

:-)

2011. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Én sem reggeliztem soha egész addig, míg dolgozni nem kezdtem.

Próbáld azt, hogy nem eszel rögtön felkelés után, hanem mondjuk 1.5 - 2 órával később. Az pont elég, hogy a szervezeted "felébredjen" és kérje a kaját. Én 6:45 körül kelek, 8:30 körül vagyok a melóhelyen, de akkor már tök éhesen.

2011. júl. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen száraz dolgokat, mint pl szendvics, én se bírok enni... Csak joghurtot, vagy gyümölcsöt, vagy corn flakes-t (tejjel)... Meg leginkább az segít ezen, ha estére nem eszik az ember sokat, persze nem korgó gyomorral kell lefeküdni, csak...
2011. júl. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

A tejtől lehet, hogy pont fájni fog a gyomra. Nem mindenki bírja, főleg reggel.

Helyette inkább egy pohár narancslé reggel. Ha lehet, akkor a "frissen préselt" fajta, Aldiban a hűtőpultban 1 literes üveg kb. 450 Ft. Ha ez drága, akkor 100%-osat vegyél (Tesco gazdaságos egész olcsó, meg a Spar saját márkás is), abba nem raknak cukrot pluszba. De igazából bármilyen gyümölcslé jó, amit szeretsz (Sióból van meggy, alma és körte frissen préseltből, akciósan már 1000 Ft-ért lehet venni 3 litereset, viszont hűtés nélkül is eláll felbontva több hétig. Akció nélkül 1400-ért is láttam már.)

A reggelivel meg várj 1-2 órát.

Én sem bírok enni felkeléskor. 1 órával később viszont igen.

2011. júl. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Mikor iskolaidoszak volt,akkor koran en sem tudtam semmit enni,nem ment le a kaja.


Mostanaban 9-10 fele kelek fel de akkor mar tudok enni.

2011. júl. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
De érdekes, azt hittem csak nekem van ilyen :) Nálam is pont ugyanez a szitu, éhes vagyok, de mégsem tudok enni, pedig van, amikor még a gyomrom is korog. Az öklendezés is megvan...Nem tudom, engem is érdekelnének a megoldások, mert híznom kellene :) 22/F
2011. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom, hogy próbálj meg gyümölcsöt enni. Egy kis banán vagy narancs, nem nehéz kaja, de legalább nem éreznéd az éhséget, és egész jól el tudnál lenni addig amíg le nem megy jóízűen az étel.
2011. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!