Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A halászlé, a pacal, és a...

A halászlé, a pacal, és a körömpörkölt nagyon népszerű ételek. Mégis miért van az, hogy a legtöbb nő undorodva elfordul, ha meghallja ezeket a nagyszerű gasztronómiákat?

Figyelt kérdés
Sajnos gyakran hallok ilyet még ma is.Pedig van olyan finom,mint mondjuk a paprikás krumpli.Hallottam én már olyat is,hogy egy nő megkóstolta a pacalt(nem tudta mi az)és megevett egy tányérral.Aztán mondták meg neki,hogy mit evett és erre mindet kiokádta.Pedig én nő létemre imádom ezeket a kajákat,a párommal együtt.Ő vezetett bele ebbe a kisértésbe,ezért semmi szükség a kényeskedésre!

2012. máj. 17. 21:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
47%

halászlevet szeretm - ha jó, körömpörkölt nekem zsíros-de más zsírost eszem, pacalr nem ettem, nem is vágyom rá


igen érdekes, hogy taszítja az embereket, hogy tüdőből készül, a májkrémet benyaljuk, pedig abban mi minden lehet ....

2012. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

"Aham, bizonyos körökben. Próbáld meg ezeket egy olasz, vagy svájci családnak feltálalni... ezek a tipikus magyar prolikaják, már bocs, amit a turisták is csak a borzongás izgalma miatt kóstolnak meg, hogy otthon elszörnyedve tudják mesélni, micsoda dolgokat esznek ezek a balkániak."


Akkor en kozolnem veled, hogy 2 eve Svajcban elek, es meg egy nemet, svajci, osztrak ismerosom se panaszkodott a magyar konyhara... sot kifejezetten dicsertek, mint a gulyast, mint a porkolteket...


Prolikajaknak inkabb a gyorsettermi szemetet nevezhetnenk amit ketkezzel falsz be...

2012. máj. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Mert ma a nők többsége nem ismer más húst,mint a csirkemellet. Azt hiszik,hogy csak ez az egészséges.

Pedig ez a lehető legrosszabb hús,és nagyon nehéz ízletesen elkészíteni.

Én a pacalt és a halászlét nem szeretem,de a csülökpörköltet igen. Nő vagyok,és nem hiszek abban,hogy ezek egészségtelenek.

Pár évente mindig kitalálják valamiről,hogy egészségtelen.

77 éves vagyok,és mindig ettem a zsíros kajákat is.,és teljesen egészséges vagyok.

2012. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Pacal- egyszer kóstoltam, nem ízlett. De nem volt semmi bajom tőle, tudtam, hogy miből készül és annak tudatában kóstoltam meg.

Halászlé, körömpörkölt- Mindkettőt nagyon szeretem, de csak erősen, vagy legalábbis csípősen. Bár, lehetséges, hogy ebben az is közrejátszik, hogy én vidéken nőttem fel.

19N

2012. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
23%

Először is leszögezném, hogy a halászlétől egyáltalán nem fordul el a legtöbb nő. Már ha normálisan van megcsinálva. És aki addig nem ette meg, miután evett egy normálisat, rájön, hogy ez finom. Normális alatt azt értem, amikor a szakács nem a "másfél kiló bélboholyégető tüzes erőspaprika egy kiló halhoz" elv alapján főz. Azt én sem bírom megenni, csak udvariasságból szedek sok tésztára pár csepp levét, hogy mégis azt mondhassam, megkóstoltam.


A pacal és a körömpörkölt már megosztósabb kaja. Nálam a körömpörkölttel kapcsolatos problémák valahol ott kezdődnek, hogy bekattan, amikor szerencsétlen malacot ezeknél a lábaknál fogva kötözte fel apám a rénfára. Másrészről csupa bőr és csont, amit nem szeretek, tehát nincs mit megenni rajta.

A pacallal meg az, hogy az új házukban anyának nincs szagelszívója, és valami irgalmatlan büdös, amikor fő. Ennél már csak az a része jobb, amikor elmesélte, nagyanyáink hogy csinálták: mivel ugye a pacal gyomorból van, biztosra kellett menni, hogy nincs benne ételmaradék, ami esetleg elkezdett megromlani. Ezért főzés előtt fogták a pacalt, berakták a mosógépbe, és KIMOSTÁK! ööö... persze ma már jobb, mert elvégzik nagyüzemileg, és nem mosószert használnak, hanem hidrogén-peroxidot.

2012. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
A 4.válaszírónak!Először olvasd el a kérdést figyelmesen,aztán reklamálj ha meg is értetted!A kérdésem nem arról ,hogy leszólok valakit,vagy gúnyolódni akarok.Képzeld,ettem majdnem mindent amit felsoroltál,sőt kedveljük a thai,mexikói,kínai konyhát is.A kérdésemben felsorolt ételek igenis régi népszerű MAGYAR KAJÁK!Ha egészségtelen szerinted,akkor a nagyapáink,dédapáink,sőt az őseink miért éltek 80-90-100-évekig?Na erre varrjál gombot!A 7-es válaszolónak pedig üzenem,hogy a MAGYAR konyha mindíg megállja a helyét bárhol,és,hogy nem eszem gyorséttermi műanyag kaját.Attól egyenesen hányingerem van!Bárki bármilyen éhes biztos,hogy megenné a pacalt,a halászlét,a körömpörit,ha nem volna más minthogy éhenhaljon.Nem azt mondom,hogy mindíg ezt kell enni de néha kell egy kis változatosság a konyhában!
2012. máj. 17. 22:26
 17/22 anonim ***** válasza:

Draga kedves kerdezo talan ha ertelmesen vegig olvastad volna a valaszomat akkor elolvashattad volna, hogy a valaszomat kihez irtam.

Annak aki prolikajanak nevezte a magyar konyha eteleit...

En pedig megirtam a velemenyemet neki hogy a gyorsettermi kajat amit szimbolikusan o is eszik, mivel szinte mar mindenki eszi... sajnos inkabbb az nevezheto annak.

2012. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Hát,ha így van akkor bocsessz!
2012. máj. 17. 22:58
 19/22 anonim ***** válasza:

Ahogy minden másban,az ételek ízléseiben sem vagyunk egyformák.

Én például a halászlevet 38 évesen szerettem meg.Gyerek koromban egyszer ettem,és annyira rossz volt,annyira erős volt hogy beteg lettem tőle.Onnantól kezdve nem voltam hajlandó enni halászlevet..Tavaly a párom csinált,és megkérte,hogy kóstoljam meg.Mondta hogyha nem ízlik akkor sose fogja erőltetni.Megkóstoltam ízlett.

A pacalt sosem voltam hajlandó megkóstolni,arra ma sem tud rávenni senki hogy egyek belőle.Képtelen lennék rá.Ahogy körömpörköltet sem tudnék enni.Sőt kocsonyát sem tudok enni.

Viszont én olyan ételekért vagyok oda amikre mások mondanák,hogy Soha nem ennék meg.

Én pl: Odavagyok a mákos gubáért, a finom főzelékért,tejlevesért,répafőzelékért,máglyarakásért,

spagettiért.

2012. máj. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én is imádom ezeket a kajákat. Eddig minden barátom oda volt meg vissza, hogy végre egy nő, aki tudja, mi a jó:)))


26 N

2012. máj. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!